• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Eheim univerzal pumpa 1200L/h vagy 2400L/h

dr.x11

Nézelődő
Sziasztok!Hasonló DIY rozsdamentes külső szűrőt szeretnék csinálni mint- patzu DIY rozsdamentes külső szűrője.A kérdésem melyik pumpa volna jobb a 1200 vagy a 2400 L/h A tartály 20 cm átmérőjű és 40 magas lenne ebben 8-10 L Mátrix trop Lily pip lenne a befolyó. Akvárium növényes halas . 120x50x50 ,300l .Ebben kérném segítségeteket és tapasztalatokat.
 
Én a nagyobbikra szavaznék!
Jelenleg a 243 literes 120x45x45-ös akváriumomat egy Eheim 2080-as 1700liter/órás és egy Evolution 2212-essel 1200liter/órás szűrőkkel szűröm, ez utóbbin van a CO2 reaktor. De általában ezt a méretet még 2darab 1200liter/órás szűrővel is szokták üzemeltetni. A tartalék akkor sem árt ha teszel valamit a nyomóágra. Például nekem volt kezdetektől külső fűtő és UV szűrő is az Eheim nyomóágán amit most levettem, és meglepődtem, hogy mennyire fogta a szűrőt, szemre úgy a harmadával erősebben nyom most, és csendesebb is lett. Sajnos a Hydor külső fűtőjében az a bukta, hogy csak függőlegesen szabad használni, ami legalább fél méternyi plusz csövezés , emiatt ha akarsz rejtett fűtést meg tudjátok oldani akkor érdemes volna beépítettre megcsinálni.
 
Nem kell függőlegesen használni, nálam mindig alsó hangon is 45 fokban van/volt az összes külső fűtő. :)

Ettől függetlenül én is az erősebbre szavazok.
 
Nem kell függőlegesen használni, nálam mindig alsó hangon is 45 fokban van/volt az összes külső fűtő. :)
Nem tudom biztonságos-e így. Anno mikor pár éve vettem akkor talán a használati utasításában írták, hogy kizárólag függőlegesen használható. De most böngészve a Hydor oldalán a leírást, a vízszintes szerelést kimondottan tiltja, illetve egy másik részen meg azt írja, hogy mielőtt bedugnánk , ellenőrizzük, hogy a fűtő függőleges helyzetben van-e.
 
Én a nagyobbikra szavaznék!
Jelenleg a 243 literes 120x45x45-ös akváriumomat egy Eheim 2080-as 1700liter/órás és egy Evolution 2212-essel 1200liter/órás szűrőkkel szűröm, ez utóbbin van a CO2 reaktor. De általában ezt a méretet még 2darab 1200liter/órás szűrővel is szokták üzemeltetni. A tartalék akkor sem árt ha teszel valamit a nyomóágra. Például nekem volt kezdetektől külső fűtő és UV szűrő is az Eheim nyomóágán amit most levettem, és meglepődtem, hogy mennyire fogta a szűrőt, szemre úgy a harmadával erősebben nyom most, és csendesebb is lett. Sajnos a Hydor külső fűtőjében az a bukta, hogy csak függőlegesen szabad használni, ami legalább fél méternyi plusz csövezés , emiatt ha akarsz rejtett fűtést meg tudjátok oldani akkor érdemes volna beépítettre megcsinálni.
Köszönöm szépen a választ .Fűtőt nem tervezek mert állandóan 25 fokos a vizem a 70 L csak nyáron kell hűtenem.A pumpa nem tudom mennyire lehet zajos mivel a hálóban lessz az akvárium.A neten nem sok minden van róluk írva.
 
Nem kell függőlegesen használni, nálam mindig alsó hangon is 45 fokban van/volt az összes külső fűtő. :)

Ettől függetlenül én is az erősebbre szavazok.
Köszönöm a választ én még nem tudom eldönteni,hogy kell e a nagyobb.
 
Sziasztok!
Cserélt-e valaki ki- és befolyó csonkot (1/2" és 3/8") EHEIM univerzális pumpán műanyagról fémre?
Vajon hol lehet ilyet kapni?
Vékony műanyag a csőszorító hollandi és ha a cső feszül, könnyen elengedi.
26132270_5e9a450ec35c61905873dfe466a193aa_s.jpg
 
Back
Oldal tetejére