• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Eheim substrat vs. Eheim substrat pro

mmccannon

Bölcs Ent
Szerintetek mi a különbség az Eheim substrat és a substrat pro között?
A gyártó oldalán mindkettőnél szerepel, hogy szinterelt üvegből kíszítik.
Az Eheim 2424 Experience 250-hez egy zacskó substrat jár. Most akkor mit illene tudnom róla, azon túl, hogy biológiai szűrőanyag?

- Kinek mi a tapasztalata?
- A doboz kibontása után rögtön kukába dobjátok, vagy mátrix hiányában bevetitek?
- Garnélás akváriumban ajánlatos?

Meglehet, hogy buta kérdéseknek tűnnek, de egy külön már nem forgalmazott szűrőanyagról lévén szó, lövésem sincs a különbségekről, a pro és kontra oldalaikról.
 
Nekem most is benne van a gyári Substrat a 2426-ban. Annyit csináltam, hogy a 3 alsó szivacsból 2-t kivettem és a helyére öntöttem matrixot. A felsőben a gyári Substrat mellé további matrixot, amennyi még fért. A tisztítások során már össze is keveredtek, semmi gond nincs vele. Meg se tudnám már különböztetni melyik melyik.
A Substrat vs Substrat pro kérdésben szerintem annyi lehet a pro előnye, hogy a golyó formája miatt talán picit jobb lehet az áramlás, kevésbé folythatja a szűrőt. De ebben tapasztalatom nincs, nem volt még Pro-m.
Szubjektív véleményem, hogy ha egy minőségben ilyen jó gyártó, mint az Eheim ezt rakja a szűrőibe, az nem lehet rosszabb, mint egy árban hasonló árfekvésű Seachem.
 
- Garnélás akváriumban ajánlatos?

Mivel szinterelt üveg, a PH-t felviszi. Savas vizet igénylő garnikhoz én ezért nem szoktam használni.
Egyetlen egy akvámban van Substrat pro - a Taitibeeknél - pumice-szal keverve, a PH 7 fölött van, de bírják a garnélák. Egyébként jó szűrőanyag. A golyó forma a nagy szemű pumice réseit kiválóan kitöltik.
 
Mivel szinterelt üveg, a PH-t felviszi. Savas vizet igénylő garnikhoz én ezért nem szoktam használni.
Egyetlen egy akvámban van Substrat pro - a Taitibeeknél - pumice-szal keverve, a PH 7 fölött van, de bírják a garnélák. Egyébként jó szűrőanyag. A golyó forma a nagy szemű pumice réseit kiválóan kitöltik.
Jó, hogy írtad a pH-t, mert a gyártó szerint nem befolyásolja azt.
Pfff, marketing.
 
Az Ecco Pro mellé a Pro-t adták, de nekem is birizgálta a pH-t, bőven 7.6 felett volt folyamatosan, pedig még pH csökkentős talajom is volt mellé. Mint szűrőanyag teljesen jó, tette a dolgát, szép tiszta volt a vizem.
Azt hiszem volt róla szó, hogy mi különbség, de csak a formát hozták fel eltérésnek.
 
Az Ecco Pro mellé a Pro-t adták, de nekem is birizgálta a pH-t, bőven 7.6 felett volt folyamatosan, pedig még pH csökkentős talajom is volt mellé. Mint szűrőanyag teljesen jó, tette a dolgát, szép tiszta volt a vizem.
Azt hiszem volt róla szó, hogy mi különbség, de csak a formát hozták fel eltérésnek.
Köszi @Meskó igen, feltúrtam a fórumot, de az Általad említetten kívül nem találtam más infót.
Akkor mégsem kikázom, mert a következő 10+ évben hátha indítok egy sulás akváriumot.
 
Back
Oldal tetejére