• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Eheim SubstratPro

Eheim Substrat Pro 2014-03-17

Kicsit félreértelmezted,a gyári ajánlás az, hogy az 1/3 részt a szűrőanyagnak tisztítás nélkül helyezzük vissza a szűrőbe a többit akváriumvízzel kell kimosni a szűrő takarításakor.
A szivacsokat meg miért kellene kicserélni fél év után?
Zsolt, bocs az akadékoskodásért, de szerintem te is félreértettél valamit. Tisztításkor a teljes szűrőanyagot átöblítjük a leszívott akváriumvízben. A bűvös 1/3-ad a szűrőanyag cserekor merül fel, amikor ennyit meghagyunk a régiből, hogy az új anyagon hamarabb megjelenjenek a nitrifikáló baktériumok.
 
Ez itt a gyári ajánlás:
IMG_2775.JPG

E szerint 3 havonta perlonvatta csere és szivacstisztítás, fél évente szivacscsere, Substrat Pro és kerámia tisztítás és 1/3 részük cseréje.
A kérdésem utóbbikra vonatkozott a Ti tapasztalataitokra hivatkozva. A szivacs fél év után jó állapotban van, így bizonytalan vagyok a cseréjét illetően. Substrat Pro-nak és kerámiának mindenképpen le kell cserélni fél év után az 1/3 részét? Mert akkor kell még vegyek szűrőanyagot...
 
Ez itt a gyári ajánlás:
IMG_2775.JPG

E szerint 3 havonta perlonvatta csere és szivacstisztítás, fél évente szivacscsere, Substrat Pro és kerámia tisztítás és 1/3 részük cseréje.
A kérdésem utóbbikra vonatkozott a Ti tapasztalataitokra hivatkozva. A szivacs fél év után jó állapotban van, így bizonytalan vagyok a cseréjét illetően. Substrat Pro-nak és kerámiának mindenképpen le kell cserélni fél év után az 1/3 részét? Mert akkor kell még vegyek szűrőanyagot...
Nem kell cserélgetni, jópár évig használhatóak a biológiai szűrőanyagok!
 
Ez itt a gyári ajánlás:
A szivacs fél év után jó állapotban van
Én most cseréltem kék szivacsot a Prof3 2080-asban, rossz állapotban nincs a régi sem, talán kicsit merevebb mint az új, viszont képtelen vagyok tökéletesen kimosni, tele van eldugult lyukakkal, és hiába áztatom, veretem zuhannyal nem tisztul ki teljesen.
 
A fenti gyári szűrőanyag (alulról felfelé: kerámia->szivacs->Subtrat Pro->perlonvatta) összeállítással kapcsolatban szeretnék ismét kérdezni. Eddig nagyon meg voltam vele elégedve, bár az akváriumomban csak igen rövid ideig sikerült egyensúlyt beállítani. 15 hónap után restart tervezett. A gyári ajánláson kívül kiegészítenétek valamivel a szűrést?
 
A fenti gyári szűrőanyag (alulról felfelé: kerámia->szivacs->Subtrat Pro->perlonvatta) összeállítással kapcsolatban szeretnék ismét kérdezni. Eddig nagyon meg voltam vele elégedve, bár az akváriumomban csak igen rövid ideig sikerült egyensúlyt beállítani. 15 hónap után restart tervezett. A gyári ajánláson kívül kiegészítenétek valamivel a szűrést?
Én tennék bele purigent a perlon alá
 
Ha alá fér akkor fölé is! Vagy nem? :)
Sziasztok!
Én is ilyenen gondolkozom!
Ugyanezt az összeállítást használom, de szeretném még tisztábbá varázsolni a vizet.
A perlon alá út be tudom tenni, hogy a Substrat Prot kicsit széthúzom és beleteszem a Purigent. De a perlon fölött ez nem kivitelezhető.
Alatta is hatékony?
 
Sziasztok!
Én is ilyenen gondolkozom!
Ugyanezt az összeállítást használom, de szeretném még tisztábbá varázsolni a vizet.
A perlon alá út be tudom tenni, hogy a Substrat Prot kicsit széthúzom és beleteszem a Purigent. De a perlon fölött ez nem kivitelezhető.
Alatta is hatékony?
Hatékonynak hatékony, csak gyorsabban koszolódik.
 
Sziasztok!
Én is ilyenen gondolkozom!
Ugyanezt az összeállítást használom, de szeretném még tisztábbá varázsolni a vizet.
A perlon alá út be tudom tenni, hogy a Substrat Prot kicsit széthúzom és beleteszem a Purigent. De a perlon fölött ez nem kivitelezhető.
Alatta is hatékony?
Lenyomod a perlont és ráteszed! Nálam is úgy van, hogy nincs hely a perlon és a zárórács között, mégis befér a puri!
Azért kell fölé rakni mert a szmötyi eltömíti és a belső szemcsėkhez el sem jut a víz!
Szóval gyorsan koszolódik és nem hatékony!
 
Lenyomod a perlont és ráteszed! Nálam is úgy van, hogy nincs hely a perlon és a zárórács között, mégis befér a puri!
Azért kell fölé rakni mert a szmötyi eltömíti és a belső szemcsėkhez el sem jut a víz!
Szóval gyorsan koszolódik és nem hatékony!
Nekem a perlon felett már nincs zarórács. De akkor kell csinálnom egyet. Van kertészeti rácsom, abból szabok bele.
 
Egyelőre a perlon alá tettem a Purigent (korábban a többiek ezt javasolták), hamarosan szűrőtisztítás lesz, akkor majd áthelyezem a perlon és a rács közé.
 
Kérdés: elvileg használt Eheim Exp. 250 szűrő megy a leendő garnélás akva mellé, ami Substrat Pro-val van töltve.
Viszont alacsony PH a cél, a Substrat Pro mennyi idő elteltével nem emeli már a PH-t, ha egyáltalán elveszíti ezt a tulajdonságát idővel?

Vagy ne szarozzak és cseréljem le az összes szűrőanyagot az Eheimben? Az a baj már így is túlléptem a tervezett büdzsét. :D
 
Van újabb tapasztalat róla, hogy meddig érdemes használni. 4 éve megy, most indítanék egy teljesen új üveget. Érdemes lenne lecserélnem? Nem igazán kopott el és számít a budget.
 
Back
Oldal tetejére