• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Eheim SubstratPro

Eheim Substrat Pro 2014-03-17

Ha olyan helyről veszed ahol normálisak a körülmények és nincs betegség és nem szárad ki akkor mehet a szűrőbe egy kis átlögybölés/mosogatás után. Sütőben kiszáríthatod esetleg.
 
Én annyit tennék hozzá, hogy idôvel azok az apró járatok, amik a modern szûrôanyagokat jellemzik, eltömôdnek. Szerintem ezek kitakarítására nincs mód. De arra a kérdésre, hogy milyen gyors a degradáció, nem tudok válaszolni. Nyilván terhelés függô.

A sütés-hûtést javaslom a csíraszám csökkentésre - hacsak nem tényleg megbízható helyrôl van. Arra készülj, hogy büdös lesz. :)
 
Válaszokat köszönöm, még a főzésre gondoltam, bár ezen a téren laikus vagyok!
Viktor, szerinted?
 
Én annyit tennék hozzá, hogy idôvel azok az apró járatok, amik a modern szûrôanyagokat jellemzik, eltömôdnek. Szerintem ezek kitakarítására nincs mód. De arra a kérdésre, hogy milyen gyors a degradáció, nem tudok válaszolni. Nyilván terhelés függô.

A sütés-hûtést javaslom a csíraszám csökkentésre - hacsak nem tényleg megbízható helyrôl van. Arra készülj, hogy büdös lesz. :)

Létezik,hogy emiatt érzem úgy,hogy hiába még kicsit túl is van méretezve a szűrőm az ajánlás szerint,de mégsem elégséges a biológiai szintű szűrés,mert már 6 évesek a szűrőanyagok?
 
Lehet ez az oka, a legutolsó oldalon a szűrős topicnak van egy ilyen téma.
 
Lehet,hogy egyszerűbb cserélnem legalább a substrat prot,mint hogy vegyek tesztet,ami kimutatja,hogy cseréljem le (ingadozik a ph)! :D
 
Lehet,hogy eleve hülyeség és logikátlan,de vajon ha betenném a sütőbe és tekernék rá kakaót,akkor vajon nem égnének ki a szennyeződések,amik esetlegesen el tömíthették a substrat pro pórusait?:cautious:
 
Én úgy gondolom, hogy a sütéssel csak fixálod, beleragasztod az esetleg még kifőzhető trutyit. Én csak a főzést ajánlom, de még inkább a cserét. Sokkal egyszerűbb, a-zasszony se harcol az edényekért és tuti a végeredmény :)! A régi média meg jó lesz a wabik alá, vagy egy új setup talaja alá.
:cool:
 
Persze,nem egy eget verő összeg..de gondoltam,miért ne próbálnék meg mindent,ha megoldható a dolog..de be kell látni,hogy nem! :)
 
Szerintem sem főzéssel, sem sütéssel nem jön ki semmi sem az igazán apró pórusokból.
Valamilyen atom erős vegyszerrel talán lehetne valamit kezdeni, de az meg lehet túlságosan sokáig ott marad, így a bacik megtelepedésének semmi esélye sem lenne.
Én újat vennék a helyedben.
 
Bár már meg rendeltem a 2 liter substrat prot,de azért elméleti szinten még izgat a kérdés.
Az jutott eszembe,hogy a szóda bikarbonát használják méregtelenítésre és tisztításra,vajon (elméleti szinten) ha tennék a vízbe,amivel felforralom,vajon szintén eltömődést okozna?
 
A kerámiagyűrűk és a Substrat Pro közé mindenképp kell szivacs? Vagy mehetnek egymásra közvetlenül?
 
És ha nincs szivacsom?
Akkor el fog tömődni a Substrat Pro túlságosan nagyméretű szennyeződésekkel. A szivacs megfogja, majd ahogy apróbb részekre bomlik, úgy lassan tovább engedi a szennyeződéseket.
 
Back
Oldal tetejére