• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Eheim Skim 350

Eheim Skim 350 2014-03-17

Egyszer láttam valahol Eheim skimmer befolyó tetején vlmi szürke rács szerűt.
Ma két otto halam is belement, emiatt eszembe jutott ez a védő rács szerű.
Néztem a GA honlapján, de nem találtam.
Lehet ilyen venni hozzá, vagy ez ilyen DIY megoldás inkább?

DIY
 
Egyszer láttam valahol Eheim skimmer befolyó tetején vlmi szürke rács szerűt.
Ma két otto halam is belement, emiatt eszembe jutott ez a védő rács szerű.
Néztem a GA honlapján, de nem találtam.
Lehet ilyen venni hozzá, vagy ez ilyen DIY megoldás inkább?
DIY, amihez ugyan nem szürke, de zöld balkonrácsot tudok adni. Ideiglenesnek az is meg fogja tenni. Gyorskötöződ van? Az se baj, ha nincs, mert azt is tudok adni. :)
 
Utoljára módosított:
Köszönöm a tippeket, a szúnyog hálót mindenképpen kipróbálom, illetve lehet azt is megnézem amikor nincs rajta a teteje, csak a szivacsos rész.
Majd beszámolok a tapasztalatokról...
 
Sziasztok!
Untam már állandóan takarítgatni a víz felszínét, ezért beszereztem a terméket. 81 literes aksiban minimumra van állítva, így megy időzítő kapcsolóval fél órát. Most tiszta a víz felszín, de azokon a stem növényeken amiket ér az áramlása megjelent az ecsetalga :(
Áthelyezni nagyon nem tudom, főleg esztétikai okok miatt. Ki venni nem akarom (még).
Nálatok hol van az aksiban?
Illetve van-e valami diy megoldás a további folytásra?
 
Sziasztok!
Untam már állandóan takarítgatni a víz felszínét, ezért beszereztem a terméket. 81 literes aksiban minimumra van állítva, így megy időzítő kapcsolóval fél órát. Most tiszta a víz felszín, de azokon a stem növényeken amiket ér az áramlása megjelent az ecsetalga :(
Áthelyezni nagyon nem tudom, főleg esztétikai okok miatt. Ki venni nem akarom (még).
Nálatok hol van az aksiban?
Illetve van-e valami diy megoldás a további folytásra?

Az oldalán minimumra húztad a teljesítményt?
 
Sziasztok!
Untam már állandóan takarítgatni a víz felszínét, ezért beszereztem a terméket. 81 literes aksiban minimumra van állítva, így megy időzítő kapcsolóval fél órát. Most tiszta a víz felszín, de azokon a stem növényeken amiket ér az áramlása megjelent az ecsetalga :(
Áthelyezni nagyon nem tudom, főleg esztétikai okok miatt. Ki venni nem akarom (még).
Nálatok hol van az aksiban?
Illetve van-e valami diy megoldás a további folytásra?
Aramlat csokkentezre jo lehet az esozteto
 
Nálatok hol van az aksiban?
Illetve van-e valami diy megoldás a további folytásra?
Aramlat csokkentezre jo lehet az esozteto
Ennek a mintájára mi DIY oldottuk meg egy 12/16-os kis csődarabbal és egy esőztető méretre vágásával. Annyi, hogy még több lyukat fúrtunk az esőztető csőbe, hogy még jobban szétoszlassa a flowt
72763.
 
Sajnos jártam én is így, viszont mióta fél óranként megy 2 percet, azóta nincs ilyen gondom. Viszont más van. Volt első generációs skim-em, illetve most az újabb. Elvileg ennek más a kábele is, viszont ez állandóan elkezd szürcsölni, míg a régivel soha nem volt ilyen gondom, pedig teljesen le is van folytva.
 
Sziasztok!
Untam már állandóan takarítgatni a víz felszínét, ezért beszereztem a terméket. 81 literes aksiban minimumra van állítva, így megy időzítő kapcsolóval fél órát. Most tiszta a víz felszín, de azokon a stem növényeken amiket ér az áramlása megjelent az ecsetalga :(
Áthelyezni nagyon nem tudom, főleg esztétikai okok miatt. Ki venni nem akarom (még).
Nálatok hol van az aksiban?
Illetve van-e valami diy megoldás a további folytásra?
Jó ötlet, ahogy @tsokee írta, hùzni rà egy elosztó csövet.
De szerintem napi fél óra üzemeltetés miatt nem fog megjelenni az ecsetalga...annak más oka lesz.
 
Nálatok az otto halak nem tévednek időnként bele a skimmer befolyó részébe?
Dehogynem, volt már benne mindenféle jószág :) Általában nem okoz gondot, mert naponta 3-4 alkalommal kapcsol be 5-10 percekre, csak aki nagyon nem akart már élni, annak nem esett jól.
Van egy konkurens gyártó, aki gondolt erre és egy kis adapterrel csökkenthető a skimmer nyílásának mérete, azon a videók alapján megbecsülve csak a nagyon apró állatok jutnak át (kisebb garnéla, vagy nagyon pici nano halak) ill. gyárilag van úgy kialakítva a kifolyó rész, hogy nem egy vastag csövön megy ki a flow, hanem félkör ívben alul eloszlatja. Ha minden jól alakul hamarosan tesztelhetünk egy ilyet. :)
 
Jó ötlet, ahogy @tsokee írta, hùzni rà egy elosztó csövet.
De szerintem napi fél óra üzemeltetés miatt nem fog megjelenni az ecsetalga...annak más oka lesz.
Azért gondoltam ezt az ecset megjelenés okaként mert 2 nappal azután jelent meg miután beüzemeltem és csak azokon a növényeken amelyek levele a skimmer kifolyó útjába esik.

Mondjuk a skimmernek köszönhetően tisztább a víz így több fény jut az aksiban is🤔 (de nem gondolnám hogy ez lenne az ok mivel máshol tényleg nincs)
 
Dehogynem, volt már benne mindenféle jószág :) Általában nem okoz gondot, mert naponta 3-4 alkalommal kapcsol be 5-10 percekre, csak aki nagyon nem akart már élni, annak nem esett jól.
Van egy konkurens gyártó, aki gondolt erre és egy kis adapterrel csökkenthető a skimmer nyílásának mérete, azon a videók alapján megbecsülve csak a nagyon apró állatok jutnak át (kisebb garnéla, vagy nagyon pici nano halak) ill. gyárilag van úgy kialakítva a kifolyó rész, hogy nem egy vastag csövön megy ki a flow, hanem félkör ívben alul eloszlatja. Ha minden jól alakul hamarosan tesztelhetünk egy ilyet. :)

Én is rendeltem egy ilyet, neked azóta megérkezett már? Vicces, hogy darabonként 5ft-ért a kínaiak látszólag megoldották a problémát.
 
Én is rendeltem egy ilyet, neked azóta megérkezett már? Vicces, hogy darabonként 5ft-ért a kínaiak látszólag megoldották a problémát.
 
Vicces, hogy darabonként 5ft-ért a kínaiak látszólag megoldották a problémát.

Mondjuk ehhez kell az, hogy 5 forintért dolgozzanak a gyerekek meg a rabszolgák a kínai gyárban (mert senki nem kéri számon rajtuk), hogy illegálisan kerüljön forgalomba a cucc mindenféle anoním email címmel ellátott telefonszám és cím nélküli userektől sosem a gyártótól vagy kereskedőtől, hogy elcsalják az adót hamis értéket ráírva a vám/szállításnál, hogy eleve nem fizetnek semmilyen eladás után... stb stb. meg amit még nem látunk.

Szóval ha végiggondolod egyszer, akkor kijön a matek.
 
Back
Oldal tetejére