• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Eheim Skim 350

Eheim Skim 350 2014-03-17

Valakinek (egy hónapon belül) már volt problémája a Twinstar-al. Állítólag rázott. Azt az info-t kapta, hogy "az úgy jó". Hmmm...
Én is olvastam. Valószínűleg félreértés valamelyik fél részéről, vagy tévesztés, vagy csak egy rossz nap rossz pillanata lehetett csupán. Ha mondjuk a webshopban a termék véleményezésnél találkoznánk ilyen válasszal a kereskedő részéről, az tényleg elítélendő lenne, de egy ilyen - fórumon elejtett - vásárlói "panaszkodást" szerintem nem kellene továbbterjeszteni..
 
Sajnos a régebbi skimnek eléggé megkeményedik a szigetelése. Az újak már puhábbak. Azt az első szériát kicsit ellépték az eheimék. :)

Jaja nálam is ketyeg jópár, mondjuk nekem mindegyiknek felkeményedett a szigetelése... nem tudom mi számít újabbnak, a legfrissebb olyan másfél éves. Már az is kemény. :(
 
Az enyém kicsivel több mint 3 éves, Twinstarból meg a másolat van ;). De szinte bitos, hogy a skimmer kábelével lehettett gond, mert tényleg nagyon kemény volt, iletve előző nap pucoltam. Tavaly tavasszal szereltem át az egész kismegszakító táblát a garázsba és akkor tettem fel a Fi reléket is, azóta nem verte le semmi, viszont mielőtt kivettem a felszíneleszívót akkor 2x is egymás után Amennyire tudom ezek nagyon érzékenyek, miután kivettem minden rendben lett és azóta se ment el a villany. Most gyártok a szívópipára valamilyen megoldást;)
 
Én is olvastam. Valószínűleg félreértés valamelyik fél részéről, vagy tévesztés, vagy csak egy rossz nap rossz pillanata lehetett csupán. Ha mondjuk a webshopban a termék véleményezésnél találkoznánk ilyen válasszal a kereskedő részéről, az tényleg elítélendő lenne, de egy ilyen - fórumon elejtett - vásárlói "panaszkodást" szerintem nem kellene továbbterjeszteni..
Bocsánat. Nem akarok rémhír terjesztő lenni. Nem én mondtam ezt se, azt se. Csak ezt olvastam. Ennyi.
Nem látok mögé, hogy ki, mit, hogyan értett, vagy tévedett? Azt sem tudom (mert nem írták), hogy a hivatkozott példány "másolat" volt, vagy "eredeti"?
Egyébként legalább anyira csodálkoztam rajta, mint most @Victor esetén. Ha nincs leföldelve semmi (merthogy minden megerősített szigetelésű), akkor hová folyt a hibaáram, ami leoldotta a hibaáram kapcsolót?
Ezzel az erővel, most sem volt feltétlenül ildomos a tárgyi felszíntisztítóra hivatkozni (említeni), mert nem lett bevizsgálva, hogy tényleg az volt-e gond? Csak egy empirikus úton végzett megfigyelést olvastunk.
 
Utoljára módosított:
Tökön szúrom magam. :(

Régóta porosodó tartalék skim350-emet újra hadra akartam fogni, a motor részt tartalmazó alsó részt kivéve bedobtam forró vízbe a műanyag részeket. (Gondoltam fertőtlenítem.)
Sikerült, annyira, hogy eldeformálódott az összes műanyag a forró vízben, esetleg van valakinek rossz skim350-e amiről elkérhetném a műanyag elemeket (kivéve az alsó, rotoros részt)? :D
 
Bocsánat. Nem akarok rémhír terjesztő lenni. Nem én mondtam ezt se, azt se. Csak ezt olvastam. Ennyi.
Én is bocsi, nem a termékről szóló kritikát nehezményeztem, csupán egy nagyrabecsült kereskedő nevét sajnálnám összemosni egy ilyen - állítólagos - véleményezésével, hiszen ha mondott is ilyet, nyilvánvalóan tévedett. De szerintem inkább csak félrecsúszott valami a kommunikációban.
 
Bocsánat. Nem akarok rémhír terjesztő lenni. Nem én mondtam ezt se, azt se. Csak ezt olvastam. Ennyi.
Nem látok mögé, hogy ki, mit, hogyan értett, vagy tévedett? Azt sem tudom (mert nem írták), hogy a hivatkozott példány "másolat" volt, vagy "eredeti"?
Egyébként legalább anyira csodálkoztam rajta, mint most @Victor esetén. Ha nincs leföldelve semmi (merthogy minden megerősített szigetelésű), akkor hová folyt a hibaáram, ami leoldotta a hibaáram kapcsolót?
Ezzel az erővel, most sem volt feltétlenül ildomos a tárgyi felszíntisztítóra hivatkozni (említeni), mert nem lett bevizsgálva, hogy tényleg az volt-e gond? Csak egy empirikus úton végzett megfigyelést olvastunk.
Csak laikusként kérdem, mert ahogy olvasom a Fi relé már akkor is leold ha megérintem a fázist, hogy nem elég egy 243 literes akvárium víztömege a földeléshez? Felújításkor voltak érdekes tapasztalatok, pl, hogy a Fí relé bekötésekor nem lehetett felkapcsoloni, és az ok is meglett, mert a falban volt egy régi kb 3 méteres vezetékszakasz, ahol a villanyszerelő valamikor egymásra tekerte a fázis és a nulla vezetékét és mint egy tekercs volt annyi "átszivárgás", hogy relét amibe akkor már csak a nulla vezeték volt bekötve nem maradt bent. Vagyis rohadt érzékeny cucc.
 
Csak laikusként kérdem, mert ahogy olvasom a Fi relé már akkor is leold ha megérintem a fázist, hogy nem elég egy 243 literes akvárium víztömege a földeléshez? Felújításkor voltak érdekes tapasztalatok, pl, hogy a Fí relé bekötésekor nem lehetett felkapcsoloni, és az ok is meglett, mert a falban volt egy régi kb 3 méteres vezetékszakasz, ahol a villanyszerelő valamikor egymásra tekerte a fázis és a nulla vezetékét és mint egy tekercs volt annyi "átszivárgás", hogy relét amibe akkor már csak a nulla vezeték volt bekötve nem maradt bent. Vagyis rohadt érzékeny cucc.
243 liter nem, de 245 liter már elég lenne...
:D
Bocs, nem akarom tovább az O.T.-t folytatni egy kétoldalas litániával. Ha tényleg érdekel, javaslom, hogy nézz utána a szivárgó áram-védő készülékek működésének. Megértettem, hogy laikus vagy, ez nem baj, de ha akarod, megtudod érteni a működését.
Csak röviden: az áramvédő kapcsoló úgy működik, hogy figyelik a fázis és nulla vezetőn keresztül folyó áramot. Ennek mindíg egyenlőnek kell lennie !!! Ami befolyik, annak ki is kell folynia. Ha megfogod a fázisvezetőt, akkor az áram nem a nulla vezetőn keresztül fog visszafolyni, hanem rajtad keresztül. Tehát HIBAÁRAM keletkezik a fázis és a nullavezető között (nem azonos nagyságú áram fog mindkettőn folyni, mert rajtad keresztül folyik el). Ekkor műkködésbe lép a védelem, és megszakítja az áramkört.
Ennyi.
A felújításkor tapasztalt hiba esetében nem valószínű, hogy induktív, vagy kapacitív úton jutott át az áram, inkább egyszerűen régi/hibás volt a vezeték szigetelése. A Fi relé azért annyira nem érzékeny, hogy az indukát feszültség működésbe hozza. Azért ahhoz kell 10(30) mA. Ez azért nagyon nagy áram. Van, aki túl sem éli. :eek:
 
Sziasztok! Nekem a tapadókorongok kéményedtek meg, folyton megszűnik a tapadás és a Skimmer beleesik az akváriumba. Van rá módszer, hogy visszanyerjék a rugalmasságukat vagy venni kell új tapadókorongokat?
 
Sziasztok! Nekem a tapadókorongok kéményedtek meg, folyton megszűnik a tapadás és a Skimmer beleesik az akváriumba. Van rá módszer, hogy visszanyerjék a rugalmasságukat vagy venni kell új tapadókorongokat?
nem mai gyerek akkor! tapadókorongokat kapsz hozzá!
 
Sajnos ez az Eheim tappancsok esetében visszatérő probléma, még nem sikerült megoldást találni rá. Vagy nem is akarnak, vegyél újat!
 
Sziasztok! Nekem a tapadókorongok kéményedtek meg, folyton megszűnik a tapadás és a Skimmer beleesik az akváriumba. Van rá módszer, hogy visszanyerjék a rugalmasságukat vagy venni kell új tapadókorongokat?

Új tapit lehet csomagban kapni. De azért érdemes lenne megnézni az üveget, mert a legtöbb ilyen tapadó probléma a koszos/algás/poros üvegek miatt vannak. Plusz a tapikat is le kell takarítani. Ha ezek sem segítenek, akkor jöhetnek az új tapadók.
 
Sajnos ez az Eheim tappancsok esetében visszatérő probléma, még nem sikerült megoldást találni rá. Vagy nem is akarnak, vegyél újat!

Én nem találkoztam még örök életű tapival. A Skim tapija gyárilag is nagyon kemény sajnos, de minden ilyen gumi tapadokorong tonkremeny.
 
Néha bejön a tapadókorongoknál, hogy betszem egy bögre vízbe és be a mikróba. Olyankor ha meg van lapulva, akkor vissza szokta nyerni az erdeti formáját.
 
Talán jó ötlet lenne egy állítható akasztó, a tapik helyett, és az üveg szélére lehetne akasztani vele.
 
Talán jó ötlet lenne egy állítható akasztó, a tapik helyett, és az üveg szélére lehetne akasztani vele.

Az lenne a tuti, ja.

A nagy akvában már öregecske a tapikorong a Skimen, lassan cserés, mert le szokott pottyanni az aljzatra olyan kéthetente már... sajna. Mikrózás már nem segít rajta, túl vagyok ezen párszor. :)
 
Egyszer láttam valahol Eheim skimmer befolyó tetején vlmi szürke rács szerűt.
Ma két otto halam is belement, emiatt eszembe jutott ez a védő rács szerű.
Néztem a GA honlapján, de nem találtam.
Lehet ilyen venni hozzá, vagy ez ilyen DIY megoldás inkább?
 
Back
Oldal tetejére