• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Eheim Skim 350

Eheim Skim 350 2014-03-17

Ha takarítás után csinálja, hogy hangos és "leszívja", viszont könnyen mozog fel-le a helyén akkor érdemes volna folytani, nálam szinte majdnem teljesen le van folytva, de így működik rendesen és nem szürcsöl.
 
Járt már más is úgy, hogy megadta magát a Skim szigetelése? Ma egyszercsak elment a villany nálunk, egy darabig vártam, mert láttam , hogy a postánál bütyköltek valamit, de aztán megnéztem a ház kismegszakítóit. Kiderült, hogy valami levágta a Fi relét. Senki nem csinált semmi olyant ami kiválthatta volna, nem lett bedugva semmi, fiúk xboxoztak, mi meg a konyhában beszélgettünk. Visszanyomtam, de pár másodperc múlva megint levágta. Gondoltam egyet és kihúztam a felszínleszívót, azóta nincs gond. Vezetéke már eléggé meg van keményedve, pedig csak 3 éve vettem áprilisban.
 
Járt már más is úgy, hogy megadta magát a Skim szigetelése? Ma egyszercsak elment a villany nálunk, egy darabig vártam, mert láttam , hogy a postánál bütyköltek valamit, de aztán megnéztem a ház kismegszakítóit. Kiderült, hogy valami levágta a Fi relét. Senki nem csinált semmi olyant ami kiválthatta volna, nem lett bedugva semmi, fiúk xboxoztak, mi meg a konyhában beszélgettünk. Visszanyomtam, de pár másodperc múlva megint levágta. Gondoltam egyet és kihúztam a felszínleszívót, azóta nincs gond. Vezetéke már eléggé meg van keményedve, pedig csak 3 éve vettem áprilisban.


Sajnos a régebbi skimnek eléggé megkeményedik a szigetelése. Az újak már puhábbak. Azt az első szériát kicsit ellépték az eheimék. :)
 
Járt már más is úgy, hogy megadta magát a Skim szigetelése? Ma egyszercsak elment a villany nálunk, egy darabig vártam, mert láttam , hogy a postánál bütyköltek valamit, de aztán megnéztem a ház kismegszakítóit. Kiderült, hogy valami levágta a Fi relét. Senki nem csinált semmi olyant ami kiválthatta volna, nem lett bedugva semmi, fiúk xboxoztak, mi meg a konyhában beszélgettünk. Visszanyomtam, de pár másodperc múlva megint levágta. Gondoltam egyet és kihúztam a felszínleszívót, azóta nincs gond. Vezetéke már eléggé meg van keményedve, pedig csak 3 éve vettem áprilisban.
No, ez érdekes. Mi van leföldeve az akváriumodban?
 
No, ez érdekes. Mi van leföldeve az akváriumodban?
Nincs semmi! Hacsak Twinstar klónon valahogy nem zárja az áramkör. Skimmer vezetéke amúgy elég kemény . Volt itthon egy Ehem 300-as minipumpa ami ezeknek az alapja és ami korábban egy DIY külsőszürőben volt, de ahogy néztem a vezetékét, annak külső szigetelése is megrepedt és látszott a két belső vezeték. Nem kockáztatok, így mindkét motor ment a kukába. Fi relé azóta nem vágta le semmi, sőt előtte se volt ilyen gond.
 
Utoljára módosított:
Nincs semmi! Hacsak Twinstar klónon valahogy nem zárja az áramkör. Skimmer vezetéke amúgy elég kemény . Volt itthon egy Ehem 300-as minipumpa ami ezeknek az alapja és ami korábban egy DIY külsőszürőben volt, de ahogy néztem a vezetékét, annak külső szigetelése is megrepedt és látszott a két belső vezeték. Nem kockáztatok, így mindkét motor ment a kukába. Fi relé azóta nem vágta le semmi, sőt előtte se volt ilyen gond.
Valakinek (egy hónapon belül) már volt problémája a Twinstar-al. Állítólag rázott. Azt az info-t kapta, hogy "az úgy jó". Hmmm...
 
Back
Oldal tetejére