• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Eheim Skim 350

Eheim Skim 350 2014-03-17

Az áram-védőkapcsoló (AVK), konyhanyelven "Fi-relé" nagyon jó dolog, de az akva mellett hamis biztonságot ad. Az AVK vezetékes érintésvédelem. Hol is csatlakozik itt a védővezető???
A szűrők kettős szigetelésűek, földelésük tilos!
Az akva üveg, szigetelő, ezért nincs is rajta kapocs a védővezetőnek. Na, most, ha megfogod a fűtéscsövet és a zárlatos villamos elemet hordozó akvát és van egy 30 mA-es kioldású AVK-d, még simán agyonvághat az áram. 1 mA a sziven át halálos.
Az már nagyon rossz, ha az ember zárja az áramkört. Csak egy hír lesz a híradóban: agyonvágta az áram otthonában.
Ilyenkor szoktuk az jegyzőkönyvezni, hogy ugyan a hálózat rendben, van AVK, de a szakszerűtlenűl használt villamos berendezést okozta a sérülést.
Akvárium - villamosság nem barátok. Ez egy ilyen hobby, ismerjük, vállaljuk a kockázatot. Ha betartasz minden szabályt, nem lehet baj.

Off-ot feloldva: ez nem javítható. A gyanta kiolvasztása és szakszerű helyreállítása kétséges.
Én is Eheim Skim-et haználok, s fél év után már jelentősen megkeményedett a vezeték, himán el tudnám törni. Igen, az Eheim nem a legjobb minőségű vezetéket alkalmazza. Érdemes lenne elvinni a fogyasztó védelemhez, na de nem idehaza, hanem a németeknél. Lehet megtépázódna a cég hírneve. Viszont azért a 20 €-ért nem éri meg elindulni. A német akvarista meg szintúgy nem vacakol 20 €-val, vesz egy másikat.
Egy picit helyesbítenék.
A fí-relé a be és a kifolyó áram különbségét figyeli. Ha a "nulla" vezetéken visszafolyó áram nem egyezik meg a "fázis" vezetéken befolyó árammal, az azt jelenti, hogy másfelé (is) folyik áram, pl az akvaristán keresztül a föld felé.
Semmi köze a védő földeléshez és a földelő vezetékhez!
Egy 30mA-es fi-relé már 30mA-es hiba áram esetén lekapcsol néhány ms alatt. Igaz hogy ekkora áram már halálos lehet, de a lekapcsolási idő olyan rövid, hogy így elég jó eséllyel túl lehet élni egy ilyen áramütést. Azért nyilván így is van kockázata, tehát tényleg biztonságosab, ha áramtalanítjuk a szűrőt mielőtt belenyúlnánk az akváriumba.

Tapatalkkal küldve az én D5503 eszközömről
 
Utoljára módosított:
Bent a boltban kb 15-20 ilyen kütyüt használunk. Azt vettem észre, hogy ha nem szeded ki a műanyag kábelvezetőből, akkor viszonylag sokáig bírja.
Sajnos a megkeményedett vezetéket könnyen szétvágja a kábelvezető. Épp a minap selejteztünk mi is egy ilyet. Viszont van egy jó pár olyan ami a termék megjelenése óta működik.
 
Azért a termék forgalmazói igazán jelezhetnék a gyártó felé, hogy érdemes lenne erre alkalmasabb anyagot használni a gyártáskor.
Részemről Off vége.


Tapatalkkal küldve az én D5503 eszközömről
 
Bent a boltban kb 15-20 ilyen kütyüt használunk. Azt vettem észre, hogy ha nem szeded ki a műanyag kábelvezetőből, akkor viszonylag sokáig bírja.
Sajnos a megkeményedett vezetéket könnyen szétvágja a kábelvezető. Épp a minap selejteztünk mi is egy ilyet. Viszont van egy jó pár olyan ami a termék megjelenése óta működik.
Nem bírtam ki, hogy ne reagáljak.
Ha a kábelvezetőt az "igen nagy tudású" mérnökök nem a tisztításkor eltávolírandó alkatrészre tették volna, akkor nem kellene állandóan ki-be rakosgatni a kábelt a kábeltartóba.
Nem értem miért járatják le magukat ilyen hülyeségekkel.

Tapatalkkal küldve az én D5503 eszközömről
 
Egy picit helyesbítenék.
A fí-relé a be és a kifolyó áram különbségét figyeli. Ha a "nulla" vezetéken visszafolyó áram nem egyezik meg a "fázis" vezetéken befolyó árammal, az azt jelenti, hogy másfelé (is) folyik áram, pl az akvaristán keresztül a föld felé.
Semmi köze a védő földeléshez és a földelő vezetékhez!
Egy 30mA-es fi-relé már 30mA-es hiba áram esetén lekapcsol néhány ms alatt. Igaz hogy ekkora áram már halálos lehet, de a lekapcsolási idő olyan rövid, hogy így elég jó eséllyel túl lehet élni egy ilyen áramütést. Azért nyilván így is van kockázata, tehát tényleg biztonságosab, ha áramtalanítjuk a szűrőt mielőtt belenyúlnánk az akváriumba.

Tapatalkkal küldve az én D5503 eszközömről

Mit helyesbítesz kolléga??? Én azt nem írtam, hogy nem különbözeti áramváltó! Viszont amíg nincs leföldelve a védendő eszköz, addig nem fog működni, különösen, ha az eszköz el van szigetelve a földtől. A Skimmer-en bemegy az áram, és ott vissza. Az üveg és a bútor jól szigetel, nem borul az áramköri egyensúly, csak, ha megfogysz valamit. De: Az ember NEM LEHET áramköri elem. Ez törvény. Ha ez így alakul, akkor az a villamos megoldás hibás. Ezért nem szabad, tilos a kettős szigetelésű eszközöket földelni.

Óriásit tévedsz !!!!! Ne kombinálj olyan dolgokban, amihez nem értesz.

Az ÁVK vezetékes érintésvédelem. Ez törvény, slussz-passz, nincs vita.
Védővezető nélkül nem ér semmit. Slussz-passz, nincs vita.
Ha rajtad, az emberen záródik az áramkör, az nem megengedett! Nincs vita.
A közvetett érintés elleni védelem, konyhanyelven érintésvédelem, arról szól, hogy a hiba fellépésekor a beépített áramköri elemnek le kell kapcsolnia, és NEM akkor, amikor hozzá nyúlsz. Ez törvény! MSZ HD 60364-4-41:2007. Jogszabály írja elő az alkalmazását (10/2016 NGM). Ennyi.

A 300 mA-os AVK tényleg leold hamarabb, a mérések is ezt igazolják (túlnyomóan 30-240 mA környékén szólnak), az előírt 0,4 s alatt, de leoldhat 300 mA-nél is. Mindegy. 30 mA is halálos lehet. Nem próbálnám ki,hogy 0,4 s-ig bírom-e, különösen pl. ha kisgyerek is van a környéken. Egy impulzus is ölhet.

Amúgy igaz. Tényleg megérdemelne egy fogyasztóvédelmi kivizsgálást, mert az a nyilatkozat, hogy ne nyúljon a felhasználó az akvába, mikor be van kapcsolva az eszköz, nem elég és egy év alatt nem szabadna kikeményedni a vezetéknek. Ez gyakorlatilag végzetes tönkremenetel.

@viktorlantos El lehet érni a gyártó, a termék forgalomba hozatalához szükségek kockázatértékelést? "A" modulos a termék vagy "B" modulos? Ha "B" modulos, elég a vizsgálati azonosító, le tudom kérdezni.
Én sem szedem ki a kábelvezetőből, csak pár havonta, ha tisztítani kell, na akkor veszélyes, mert véleményem szerint az alkalmazott vezeték alkalmatlan.
 
Mit helyesbítesz kolléga??? Én azt nem írtam, hogy nem különbözeti áramváltó! Viszont amíg nincs leföldelve a védendő eszköz, addig nem fog működni, különösen, ha az eszköz el van szigetelve a földtől. A Skimmer-en bemegy az áram, és ott vissza. Az üveg és a bútor jól szigetel, nem borul az áramköri egyensúly, csak, ha megfogysz valamit. De: Az ember NEM LEHET áramköri elem. Ez törvény. Ha ez így alakul, akkor az a villamos megoldás hibás. Ezért nem szabad, tilos a kettős szigetelésű eszközöket földelni.

Óriásit tévedsz !!!!! Ne kombinálj olyan dolgokban, amihez nem értesz.

Az ÁVK vezetékes érintésvédelem. Ez törvény, slussz-passz, nincs vita.
Védővezető nélkül nem ér semmit. Slussz-passz, nincs vita.
Ha rajtad, az emberen záródik az áramkör, az nem megengedett! Nincs vita.
A közvetett érintés elleni védelem, konyhanyelven érintésvédelem, arról szól, hogy a hiba fellépésekor a beépített áramköri elemnek le kell kapcsolnia, és NEM akkor, amikor hozzá nyúlsz. Ez törvény! MSZ HD 60364-4-41:2007. Jogszabály írja elő az alkalmazását (10/2016 NGM). Ennyi.

A 300 mA-os AVK tényleg leold hamarabb, a mérések is ezt igazolják (túlnyomóan 30-240 mA környékén szólnak), az előírt 0,4 s alatt, de leoldhat 300 mA-nél is. Mindegy. 30 mA is halálos lehet. Nem próbálnám ki,hogy 0,4 s-ig bírom-e, különösen pl. ha kisgyerek is van a környéken. Egy impulzus is ölhet.

Amúgy igaz. Tényleg megérdemelne egy fogyasztóvédelmi kivizsgálást, mert az a nyilatkozat, hogy ne nyúljon a felhasználó az akvába, mikor be van kapcsolva az eszköz, nem elég és egy év alatt nem szabadna kikeményedni a vezetéknek. Ez gyakorlatilag végzetes tönkremenetel.

@viktorlantos El lehet érni a gyártó, a termék forgalomba hozatalához szükségek kockázatértékelést? "A" modulos a termék vagy "B" modulos? Ha "B" modulos, elég a vizsgálati azonosító, le tudom kérdezni.
Én sem szedem ki a kábelvezetőből, csak pár havonta, ha tisztítani kell, na akkor veszélyes, mert véleményem szerint az alkalmazott vezeték alkalmatlan.
Nem fogok ezen vitatkozni.
Senkit sem akarok meggyőzni semmiről sem.
Nekem elég ha én tudok valamit.
Tőlem mindenki azt hisz amit akar és úgy értelmez mindent, ahogy akar. Szerencsére nem kell egyetértenünk.
Ettől függetlenül sokmindenben egyetértek veled.

Tapatalkkal küldve az én D5503 eszközömről
 
Nem fogok ezen vitatkozni.
Senkit sem akarok meggyőzni semmiről sem.
Nekem elég ha én tudok valamit.
Tőlem mindenki azt hisz amit akar és úgy értelmez mindent, ahogy akar. Szerencsére nem kell egyetértenünk.
Ettől függetlenül sokmindenben egyetértek veled.

Tapatalkkal küldve az én D5503 eszközömről
Elég baj.
Amit megfogalmaztam, szabvány rögzíti. Nem kell hinni, tudni kell és alkalmazni. Legrosszabb a vak hit. Ráadásul veszélyes is. Már sok tárgyaláson hallottam hasonló vélekedést a vádlottól. Aztán a bíró ítélt. Törvény, jogszabáj nem ismerete nem mentesít, megsértésük, még ha olykor kicsinek is tűnik a vádlott szemében, bűntett vagy vétség, s akár kétévi szabadságvesztésnél súlyosabb büntetés is kiszabható miatta.
 
Elég baj.
Amit megfogalmaztam, szabvány rögzíti. Nem kell hinni, tudni kell és alkalmazni. Legrosszabb a vak hit. Ráadásul veszélyes is. Már sok tárgyaláson hallottam hasonló vélekedést a vádlottól. Aztán a bíró ítélt. Törvény, jogszabáj nem ismerete nem mentesít, megsértésük, még ha olykor kicsinek is tűnik a vádlott szemében, bűntett vagy vétség, s akár kétévi szabadságvesztésnél súlyosabb büntetés is kiszabható miatta.
Értem én, hogy nagyon okos vagy és betéve tudod az összes szabványt, törvényt, és jogszabályt, de ez egy akvarisztikai fórum.
Azért vagyunk itt, hogy információkat cseréljünk az adott témában és nem azért, hogy bárkit is megtanítsunk bármire.
Itt mindenki kicsipegeti azokat az információkat, amit jónak gondol.
Természetes, hogy vannak véleménykülönbségek, de ez nem bíróság, itt senki nem mond ítéletet. Kár erőlködni. Mindenki maga dönti el, hogy szerinte melyik információ hasznos és melyik nem.
Köszönjük az általad megosztott információkat. Biztos van akinek hasznosak a hozzászólásaid.

Részemről ezt a témát befejeztem.
ON.


Tapatalkkal küldve az én D5503 eszközömről
 
Sziasztok!
Most inditottam a skimmerem es az vele a problema, hogy minden nap amikor bekapcsolom szivja a levegot es kellemetlen hangot ad. Csak miutan benyulok es megigazitom az uszo reszt, kicsit megmozgatom azutan nyugszik meg, de meg idonkent akkor is befuj egy adag bubit. Ez normalis vagy problema? Napi 10 percet hasznalom.
 
Sziasztok!
Most inditottam a skimmerem es az vele a problema, hogy minden nap amikor bekapcsolom szivja a levegot es kellemetlen hangot ad. Csak miutan benyulok es megigazitom az uszo reszt, kicsit megmozgatom azutan nyugszik meg, de meg idonkent akkor is befuj egy adag bubit. Ez normalis vagy problema? Napi 10 percet hasznalom.
nálam csak akkor csinál ilyet ha az úszó része nem mozog szabadon (ha magas a vízszint és kijön a sínből a felső rész, vagy ha túl alacsony és nem tudja a felső részt eléggé leszívni a flow használat közben), egyébként csendesnek és levegőmentesnek kéne lennie.
 
Sziasztok!
Most inditottam a skimmerem es az vele a problema, hogy minden nap amikor bekapcsolom szivja a levegot es kellemetlen hangot ad. Csak miutan benyulok es megigazitom az uszo reszt, kicsit megmozgatom azutan nyugszik meg, de meg idonkent akkor is befuj egy adag bubit. Ez normalis vagy problema? Napi 10 percet hasznalom.
Az oldalán lévő csúszkával állitsd be, vagy tegyél bele kicsit sűrűbb szivacsot a gyári helyett!

Tapatalkkal küldve az én D5503 eszközömről
 
Sziasztok!
Most inditottam a skimmerem es az vele a problema, hogy minden nap amikor bekapcsolom szivja a levegot es kellemetlen hangot ad. Csak miutan benyulok es megigazitom az uszo reszt, kicsit megmozgatom azutan nyugszik meg, de meg idonkent akkor is befuj egy adag bubit. Ez normalis vagy problema? Napi 10 percet hasznalom.

Túl erősen szív és több levegőt nyel el mint vizet, lejjebb kell venni a tolózárat. Majd ha koszolódik a szivacs lehet nyitni a tolózáron. De szerintem a napi 10 perc igen kevés, mehet az egész napközben. Én éjszaka állítom le, mert nem tudok aludni tőle. :)
 
En a mai napig nem ertem hogy tudja nektek kinyirni a halakat. Ha bekapcsolom es beuszik valami ( igazabol a molin kivul mar mindenki jart igy) legroszabb esetben is kiuszik ha leallitom. En jobban tartok tole hogy a rotorhoz maszik be pl. egy amamno es azt kapja el indulaskor. De a szivacson kereszrul hogy kepes barmit ledaralni???

Tapatalkkal küldve az én SM-G900F eszközömről
 
En a mai napig nem ertem hogy tudja nektek kinyirni a halakat. Ha bekapcsolom es beuszik valami ( igazabol a molin kivul mar mindenki jart igy) legroszabb esetben is kiuszik ha leallitom. En jobban tartok tole hogy a rotorhoz maszik be pl. egy amamno es azt kapja el indulaskor. De a szivacson kereszrul hogy kepes barmit ledaralni???

Szerintem erősen függ attól, hogy milyen halaid vannak. Nálam például a törpe üveglazacok éreztek késztetést, hogy belemenjenek (1 elpusztult mire rájöttem, hogy ez nincs teljesen rendben). @ideoda -nak több tucat hala bánta, mire észrevette.

Ha bekapcsolom es beuszik valami ( igazabol a molin kivul mar mindenki jart igy) legroszabb esetben is kiuszik ha leallitom. En jobban tartok tole hogy a rotorhoz maszik be pl. egy amamno es azt kapja el indulaskor. De a szivacson kereszrul hogy kepes barmit ledaralni???

Nem mindenki ül az akvárium előtt, hogy kikapcsolja, ha beúszik valami. Nem darálja le. Viszont a szivacs felett nincs sok víz, és gondolom ez okozza a problémát. Ha már benne van, magától nem tud kijönni.

Direkt megnéztem a leírását, nincs benne, hogy csak rövid ideig, felügyelettel használható.
 
Utoljára módosított:
Nálam erősen halfüggő a dolog. Amíg a Skim mellett csak olyan halaim voltak amik a víz alsó és inkább középső részén úsztak addig nem is volt soha ilyen jellegű halpusztulásom, max 1-2 RC néha. Viszont az újonnan vett kis dánióimból többet is beszívott, vagy beúsztak, mert azok a vízfelszín közelében cikáznak ,és hiába a szakaszos működés, (30 perc be, majd 2 óra szünet), mégis amit beszívott az ennyi idő alatt legyengült és elpusztult. Neon halam, és Amanda lazacom van még, de azok közül soha nem szívott be egyet se, Dánióból is csak addig amíg kicsik voltak, akkor pár befőttes gumival megoldottam a dolgot.
 
Szerintem erősen függ attól, hogy milyen halaid vannak. Nálam például a törpe üveglazacok éreztek késztetést, hogy belemenjenek (1 elpusztult mire rájöttem, hogy ez nincs teljesen rendben). @ideoda -nak több tucat hala bánta, mire észrevette.



Nem mindenki ül az akvárium előtt, hogy kikapcsolja, ha beúszik valami. Nem darálja le. Viszont a szivacs felett nincs sok víz, és gondolom ez okozza a problémát. Ha már benne van, magától nem tud kijönni.

Direkt megnéztem a leírását, nincs benne, hogy csak rövid ideig, felügyelettel használható.
A borarasokal nem volt semi gondom. A diszcsuka ami valamilyen novenyel egyutt jott kb 3mm volt amikor eloszor eszrevettem. A mai napog el o konkretan egy darabig a skimmerben lakott. Nem lesem a skimmert amikor epp eszembe jut bekapcsolom majd ha ismet eszembe jut le. Van hogy siman megy 24 orat is.

Tapatalkkal küldve az én SM-G900F eszközömről
 
Nálam egy cory habrosus érezte úgy, hogy meg kell néznie közelről, mi van a szivacson. Mire megtaláltam már nem élt. Azóta nálam is csak felügyelettel megy.
 
Nálam egyedül az apró garnélák éreznek késztetést iránta , de még nem történt baleset:)
 
Back
Oldal tetejére