• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Eheim Skim 350

Eheim Skim 350 2014-03-17

Én lejjebb szoktam nyomni az segíteni szokott, vagy vissza kell venni a teljesítményén. 243-as akimat kicsit lefojtva is tisztán tartja, és egyáltalán nem nyom bubikat gyári szivaccsal se.
 
Én most vettem új szivacsot hozzá 2013. augusztusa óta ment az eredeti szivaccsal ami már nem igazán hasonlított önmagára. Azóta nálam sem nyomja be a levegőt.
 
Sziasztok! Olyan kérdésem lenne hogy arra van-e bevállt gyakorlat, hogy hova a leghatékonyabb a skimer elhelyezése. Befolyó ággal szembe, vagy mellé? Hosszanti oldal, vagy sarok?
Ha túl nagy az ellenirányu áramlàs a felszin közelében akkor a felszín leszívó áramlás ereje nem lesz a leghatékonyabb. Vagy tévedek?
 
Bapka kérdése engem is érdekel.
A 130 cm hosszú akit egy 2080 tolja, s hogy hatékony legyen, mozgatja is rendesen a felszínt.
Ti hová tennétek a skimmert?
 
én is megpróbálom leírni a véleményemet. amikor először megláttam a neten, nagyon megtetszett. youtube-on is találtam róla pár videót. rögtön az első gondolatom az volt, hogy ezekre a hatalmas nyílásokra valamit mellékel az eheim, hogy az apróbb halak/garnélák ne essenek csapdába?
végül csak rávettem magam és akcióban vettem én is egyet. eddig egy kissé átalakított ISTA felszínleszívóm volt. KATT
nagyjából meg voltam vele elégedve. ezt ugye a külső szűrő szívóágára kell kötni.
fel akartam szabadítani a külső szűrőt, hogy csak a szűrőkosáron szívja a szutykot, így jött az eheim skim 350.
szerintem sokat fogyaszt. tudom, csak 5watt, de azért akad bőven olyan szűrő, amelyik ezt a 300L/órát meg tudja oldani kevesebből is. én olyan 2-3 wattal lennék kibékülve. de ezt tegyük félre...
pancsolni kell a vízben rendesen, mondjuk ha az áramlás erősségén akarok állítani. ráadásul nekem baloldalon van, így pont nem látom a csúszkát. nehézkes.
ha ki kell pucolni a szivacsot, az is vidám. nagyon meg kell bontani ahhoz, hogy ki lehessen venni.
az áramlatot nem lehet állítani, hogy melyik irányba menjen. ez sem túl jó, mert így nagyon nem mindegy, hogy az ember hová teszi az akváriumban, hogy ne dolgozzon a többi szűrő ellen. tudom, lehet külön venni hozzá valami készletet... de azt nem is ehhez találta ki az eheim. mindegy.
de szerintem a legnagyobb baklövés akkor is a felszínleszívó lelke... vagyis a teteje, ahol a víz ömlik bele.
nem értem. a neten rákeresve azonnal rengeteg barkács megoldást találtam rá. az egyik például EZ.
a másik EZ, amit én is választottam. az elsőt is kipróbáltam, de nem működik rendesen. a víz nem tud simám lefolyni a csőben, nagyon lehúzza a pipát.
a háló bevált, de azért nem mondhatnám tetszetősnek. fura, hogy egy kész megoldással még otthon kelljen trükközni.
összességében nekem nem jött be a szűrő, nem ájultam el tőle. kissé átgondolatlannak tűnik az egész. a kinézete sokakat zavar, engem pont nem. de ezek az "apróságok" viszont nagyon.
ezek mellett én hangosnak is érzem. amennyire tudom, az eheim liberty szűrői is eléggé hangosak már... a régiek még hangtalanok voltak.
szerintem én megválok tőle. EZT néztem ki. nem tudom, ki koppintott kiről (van hasonlóság), de én egy sokkal átgondoltam, okosabb szűrőt látok.
majd kiderül.
úgy tűnik, külföldi rendelés lesz... itthon fehér holló kategória.
amúgy biztosan jó az eheim is, de nekem nem sikerült megszeretnem. örülök, ha sokak megelégedéssel használják, szóval nem akarok senkit lebeszélni róla, de... én csalódtam benne. hozzátenném, az első eheim cucc, amiben csalódtam. ez a skimmer dolog még eléggé idegen nekik :)
 
szerintem én megválok tőle. EZT néztem ki. nem tudom, ki koppintott kiről (van hasonlóság), de én egy sokkal átgondoltam, okosabb szűrőt látok. :)

Érdekes, én nem hallom a hangját, talán mert a 243-as akvárium alatt dolgozó 2080-as eléggé dübörög ;). Jópofa ez a felszínleszívó amit találtál, de nekem van némi kétségem a tartósságával kapcsolatban. Volt egy ilyen kínai felszínleszívóm:
Skimmer házilag | Magyar Akvakertész Fórum - Hungarian Aquascaping Community
Ami kb 1 hónapot ment, és KO, ráadásul nem is folyamatos üzemben, mert nálam az is időzítve van, 2 óránként megy fél órát. A benne lévő pumpa kísértetiesen hasonlít ahhoz amit a videódban lévőből is kiszedtek szóval nem jósolok neki hosszú életet, valamint ha az eheim-et hangosnak ítélted, akkor ismét csalódni fogsz, mert ez még annál is hangosabb.
Ezeket a barkácsolásokat meg nem értem, a szakaszos üzem miatt ha bele is kerül egy garnéla, akkor is a szünetben ki tud mászni, mert elpusztultat még nem szedtem ki belőle takarításkor.
 
Érdekes, én nem hallom a hangját, talán mert a 243-as akvárium alatt dolgozó 2080-as eléggé dübörög ;). Jópofa ez a felszínleszívó amit találtál, de nekem van némi kétségem a tartósságával kapcsolatban. Volt egy ilyen kínai felszínleszívóm:
Skimmer házilag | Magyar Akvakertész Fórum - Hungarian Aquascaping Community
Ami kb 1 hónapot ment, és KO, ráadásul nem is folyamatos üzemben, mert nálam az is időzítve van, 2 óránként megy fél órát. A benne lévő pumpa kísértetiesen hasonlít ahhoz amit a videódban lévőből is kiszedtek szóval nem jósolok neki hosszú életet, valamint ha az eheim-et hangosnak ítélted, akkor ismét csalódni fogsz, mert ez még annál is hangosabb.
Ezeket a barkácsolásokat meg nem értem, a szakaszos üzem miatt ha bele is kerül egy garnéla, akkor is a szünetben ki tud mászni, mert elpusztultat még nem szedtem ki belőle takarításkor.
szerintem én megpróbálom. találtam angliában 20 font körüli áron. ott vannak barátok, ingyen posta van... aztán ők majd elhozzák valamikor.
a barkácsolásokat nem kell érteni. jogos, és kész :) tudod, én meg a szakaszos üzemeltetést nem értem. ;)
szóval alapból azt vegyük, hogy folyamatos üzemben van! nálam is így megy. szóval ha ebből indulunk ki (de ez teljesen lényegtelen amúgy), kegyetlen idióta egy skimmer. beszívja a halakat, garnélákat. egyik fórumon, egy srác sügérét gyötörte meg. a hal él (még), de nem tetszett neki a buli.
lényeg a lényeg, engem nem győzött meg :)
 
Mindenkinek más jön be ;), de én azért ha meglesz, akkor megírhatnád a tapasztalataidat, illetve a saját pumpa miatti csalódásom miatt arra is kíváncsi lennék, hogy meddig bírja ebben a felszínleszívóban.
Szakaszos üzem meg azért van nálam, mert nem látom értelmét a folyamatos üzemeltetésnek, ha van a felszínen ilyen filmréteg azt hamar lekapja, onnantól meg minek menjen? Komplex vezérlőm van, így plusz időkapcsolót sem kellett vennem hozzá;)
 
szerintem én megpróbálom. találtam angliában 20 font körüli áron. ott vannak barátok, ingyen posta van... aztán ők majd elhozzák valamikor.
Ali-n is fent van 27$-ért, szintén ingyen posta. Én is kíváncsi leszek a tapasztalataidra.
 
Én most szereztem be egy 350-est. A 64 liter tetejéről másfél perc alatt lekapja a koszt, szóval nálam is az arduino bővítése és szakaszos üzem lesz. A tetejére meg megy majd egy kereszt alaku rács, a közepén egy körrel, bár eredetileg a GA féle garnélalétrát terveztem volna.
Nekem a hangjával sincs gondom, igaz minimumon megy.
Amivel viszont nem vagyok kibékülve, hogy még így is iszonyú erős a flow, és egy terelőlapát sem fért s csomagba... :-(
 
Mindenkinek más jön be ;), de én azért ha meglesz, akkor megírhatnád a tapasztalataidat, illetve a saját pumpa miatti csalódásom miatt arra is kíváncsi lennék, hogy meddig bírja ebben a felszínleszívóban.
Szakaszos üzem meg azért van nálam, mert nem látom értelmét a folyamatos üzemeltetésnek, ha van a felszínen ilyen filmréteg azt hamar lekapja, onnantól meg minek menjen? Komplex vezérlőm van, így plusz időkapcsolót sem kellett vennem hozzá;)
A pumpa szerintem hasonló, de nem ugyanolyan. Bááár... lehet. Nehéz megítélni. Ma már minden kínai. Ez is valami maláj cucc, talán? Passz :) Mindegy, majd kiderül, meddig bírja. Megpróbálok azért utánaolvasni kicsit. Ha megjön, írok róla kis tesztet.
Értem én a szakaszos üzemet, de kizárólag arra akartam rávilágítani, hogy biztosan sokan vagyunk, akik folyamatos üzemben használják. És akár így, akár úgy, nem szabadna benyelnie a lényeket :)
Nem is értem ezt a fajta kialakítást. A korábban kinkelt ista például hibátlan ilyen téren.
De a legtöbb felszínleszívó is sűrű fogazású.
Van pluszban időzítőm itthon, de nálam nem vált be az időzítet működtetés. Amikor leállt, visszafosta a vízfelszínre a dzsuvát, vagy nem tudom, de hamar olajos lett a felszín.

Jopet
Nagyon köszönöm. Megtaláltam. :)
 
Utoljára módosított:
Ali-n is fent van 27$-ért, szintén ingyen posta. Én is kíváncsi leszek a tapasztalataidra.

KATT
Ezt a kis tesztet találtam róla.
Érdemes azért átfutni, ahogy a hozzászólásokat is.

Kérdés... van rá esély, hogy ha innen megrendelem, akkor megvámolják (áfa)?
Mert így jobb áron (8e) van, mint az angliai megoldás (9e). Ha rárakják a 27% áfát, akkor viszont már 10e ft felett lesz.
 
Utoljára módosított:
Kisebb dobozos dolgokkal talán nem is foglalkoznak a vámon, Chihiros Doctor is szerintem mindenkinek megjött extra költség nélkül pedig az 65 dolcsi. De ha kicsi és nehéz még az is , mint a csapágyházaim ;). Kínai rendelésnek egy olyan előnyét előnyét is látom, hogy megveheted EU-s villásdugóval, mert ahogy nézem Angliában más a konnektor, hátránya, hogy simán várhatsz 1 hónapot is mire megjön.
 
emlékeztem, hogy annó küldtek nekünk levelet, mert valamit elvámoltak. megvolt még a papír, lefotóztam
KATT
ebben le van írva, hogy mi az ábra eu-ból és azon kívülről érkező csomagok esetében.
eszerint, ha jól értelmezem, 22eur fölé esik az összeg, ezért vámolhatják akár... (vagyis "csak" 27% áfa, mivel 150eur alatt van?)

Victor
volt itthon asszonynak valami hajvas :) azt még amerikából hozta. levágtam a vezeték végéről azt a képződményt és raktam rá egy villásdugót. van bumszli is (földelt), de akad sima villás is (földeletlen), mi utóbbit választottuk. párszáz forint. szóval ez nem igazi gond... engem a szállítás időtartama sem szokott zavarni. az összeg már inkább. remélhetőleg nem fut vámra, akkor rosszabbul jön ki, mint az angliai parti.
 
Utoljára módosított:
volt itthon asszonynak valami hajvas :) azt még amerikából hozta.
Nem égett el? Amerikában 110 Volt a hálózati feszültség :)
Rengeteg csomag jön Kínából, én már úgy 3 éve rendelgetek onnan és 178 rendelés után azt látom, hogy az ilyen kisebb dobozokkal nem foglalkoznak, és az árat sem írják rá a dobozra, persze azért benn van a pakliban ez is, meg, hogy rossz és akkor kidobott pénz, mert a visszaküldés úgy 7 ezer forint.
Hétfőn jött meg a 28,4$-os TC420-as LED vezérlőm is 18x18x5,5 centis dobozban, ÁFA mentesen :)
De látom ez neked elég nagy dilemma, akkor menj biztosra és hozasd meg Angliából ;)
 
Nem égett el? Amerikában 110 Volt a hálózati feszültség :)
Rengeteg csomag jön Kínából, én már úgy 3 éve rendelgetek onnan és 178 rendelés után azt látom, hogy az ilyen kisebb dobozokkal nem foglalkoznak, és az árat sem írják rá a dobozra, persze azért benn van a pakliban ez is, meg, hogy rossz és akkor kidobott pénz, mert a visszaküldés úgy 7 ezer forint.
Hétfőn jött meg a 28,4$-os TC420-as LED vezérlőm is 18x18x5,5 centis dobozban, ÁFA mentesen :)
De látom ez neked elég nagy dilemma, akkor menj biztosra és hozasd meg Angliából ;)
nemnem :) az van rávésve, hogy 120-240v ;)
igen, ajándék (gift), meg hasonló dolgokat szoktak ráírni. :) ügyesek a kínaiak :D
én most egy rejtett világítást csinálok (egyik bútoros munkám mögé) és ahhoz vettem itthon 12voltos led trafót. de ez is kínai, gondolom onnan olcsóbban meg is jött volna.
nem is az, hogy dilemma, csak ha valami 8ezer, akkor ne legyen már 10ezer. nagyon utálom ezt a lehúzást, áfát, vámot. saját részre rendelem, nem eladásra és akkor ilyenekkel kell szívni :S
rengeteg cumót rendeltünk már mi is, Amerikából, Kínából, Malajziából, Japánból, Angliából. japánból gls-sel jött, ahogy föladták ott a pakkot, már jött is sms-ben az értesítő, hogy kérik mailben a csomag értékét, számlát, tartalmát, mindent :D autós cuccokat rendeltünk, pohártartót is, annál még azt is megkérdezték, milyen anyagból van :D ahogy a csavarokat is kérdezték :)
sírtam... már nem is tudtam, hogy miért :D
de pl Amerikából, Malajziából 60e ft értékű dolgok jöttek meg vámmentesen. a sima posta (nem futár, hanem ems) eléggé nagy előny, ha az ember nem akar vámolásba futni.
de az eddigi legviccesebb: rendeltem az autóhoz egy szélessávú lambdaszondát Angliából, csütörtökön délután 4 körül.
másnap hív délben a TNT futár, hogy itthon vagyok-e, mert most kanyarodik be az utcánkba. csak pislogtam :D

visszaküldés: sokszor olvastam olyat, hogy a kínaiak gyakran nem nagyon bohóckodnak a cserével... fel sem kell adjad a hibás terméket, vagy ha fel is kell adjad, ők állják a visszaposta árát, és meg sem várják, hogy megérkezzen hozzájuk, már postázzák is az új cuccot :)

egyelőre úgy tűnik, hogy sztornó. találtam több helyen is itthon. egyik helyen 13ezer :D viszont a másik helyen 6527ft. kissé olcsónak tűnik, nem is nagyon értem... de megrendelem. így garizás sem tűnik problémásnak.
ja, és talán a tesztet is hamarabb meg lehet majd ejteni :D
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére