• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Eheim Skim 350

Eheim Skim 350 2014-03-17

Sziasztok!

Üzemel valakinél visszafojtás nélkül úgy, hogy nem nyomja a légbubikat? Egy hét alatt nem tömődött el annyira, hogy ne porlasztana félgázon, így nem igazán látom értelmét a 300l/h teljesítménynek. Egyébként ellátja a feladatát, a vízfelszínem tiszta, csak arra számítottam, hogy az áramlásra is rásegít majd kicsit..
Élőben szerintem nem annyira rettenetesen ronda, mint képen. :)
 
Sokáig halogattam egy felszínleszívó beszerzését. Őszintén szólva nagyon rondának tartom a létező összes változatot. Viszont most nagyon jó áron hozzájutottam egy használt darabhoz.
Ma este használtam először. Tegnap reggel volt vízcsere, de ma estére keletkezett egy kevéske hártya. Bedugtam, majd 3 perc múlva ránéztem:eek:
Igaz maxon ment, de akkor is meglepett, hogy ennyi idő elég volt neki(y)
A jelenlétét még szoknom kell:vomit: de úgy látom érdemes volt szert tenni erre az eszközre.
 
Én meg már csak vízcserekor és utána használom, nagyon hasznos de rettentő csúnya és néha a bamba kolibrik és az amanok abban kötöttek ki. Mind élve jöttek ki, még a CRS-ek is, de egy oto sajnos elpusztult. Viszont vízcserekor nagyon hasznos.
 
Én meg már csak vízcserekor és utána használom, nagyon hasznos de rettentő csúnya és néha a bamba kolibrik és az amanok abban kötöttek ki. Mind élve jöttek ki, még a CRS-ek is, de egy oto sajnos elpusztult. Viszont vízcserekor nagyon hasznos.
vízcserekor? úgy érted nyírás után?
 
A bamba otok és a gyökér boraras brigittea-k ellen is elég jó... Nálam sajnos pár oto bánta a bambaságot.
 
Hasonló technikával védekezek másfél éve, csak én kívülről lehálózom.(a Garnilandia naplómba megsasolható;)) Nem jó, ha tul apró lyukú a védelem, olyan 2-3mm-esnek mondanám a bevált hálónak a lyukméretét.(puha rovarháló, az a tépőzárral feltehető típus és az asszonytól lopott fekete hajgumival rögzítve:joyful:) Nonstop megy. Annyi hátránya van, hogy a növénylevelekkel könnyen eltömődik. Reggeli eteésnél van leállítva pár percre, ekkor mindíg kihúzom az úszó részét leöblítem a tetejéről a leveleket csap alatt. Reaktornak sem utolsó, mert sok felszálló kis bubit beszippant és visszatolja a mélybe:)
 
olyat tapsztalt valaki, hogy levágja a digitális időzítőt? konkrétan négy darabot próbáltam ki vele, pár kapcsolás után az összes megbolondult, az óráik reseteltek, vagy elhagyták a teljes programot. az időzítőkkel amúgy látszólag semmi baj, az egyik pl már több mint másfél éve pontosan kapcsolgatta az éjszakai ledes világítást, de a skim 350-et rákötve egy nap alatt elfelejtett mindent. esetleg kössek mellé valami más fogyasztót? óránként 10 percre kapcsolnám be, a világítási idő alatt.
 
Sziasztok!

A mai napon boldog tulajdonosa lettem ezen terméknek,100cmx40cm alapterületű vízfelületet kb.5perc alatt rakta rendbe ,hártyának szevasz.Ami nem tetszik az a hangja,nekem picit hangos,de lehet még levegős.
 
Én is pár napja vettem egyett a GA-ból de teljesen meg vagyok elégedve vele. Nekem csak pár óráig volt hangos most kb hallani nem lehet:)
 
Nagyjából közepesen megy,de még így is búg eléggé,na mindegy,majd elcsendesedik.
Nekem is hangos volt,de en egy kicsit a skimert kb 3cm-rel le toltam a viz szint alä!Igy nincs nälam az a bugäs,kicsi a szivo erö.Neha el is felejtem ki kapcsolni.
 
Back
Oldal tetejére