• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Eheim Skim 350

Eheim Skim 350 2014-03-17

:mad: Sajna nekem is be kene ruhäznom rä,mert a habosodäs nagyon zavar.sajna a habosodäs okät se tudom,igy nincs mäs hätra,mint elöre
Szerintem nem fogod megbánni, sokat segít a nyírásoknál is.
 
eheim_skim350_alkatresz2.jpg
 
A hártya nálam is folyamatosan gondot okozott, ráadásul a layout miatt eddig az áramlás sem volt 100-as. Amióta megvan nálam éjjel nappal megy legalacsonyabb fokozaton, így azt tapasztaltam, hogy nsapközben nem mozgatja annyira a felszínt, hogy a cot kimossa a vízböl, viszont annyiban besegít a felszinmozgatásba, hogy ha nem megy a co, akkor több oxigén jut be. Nálam nagyon bejött, több funkciót lát el: felszínleszívó, áramoltató, " levegőztető"
 
felszínleszívó, áramoltató, " levegőztető"
Es + funkcio:összeszedi a nyiräsbol marado nyesedeket.Elötte mindig a häloval probältam begyüjteni az apro szälakat,most meg räbizom a piszkos munkät .:cautious:
 
A Fisch Kft-be ma befutott a várva várt skim 350-es szállítmány, ma elkezdték postázni.
 
Nekem időzítőre van kapcsolva, napi 2x15 percet megy délelőtt és este lámpa lekapcs után. Nano akiba használom, állandóra betéve, közepes flowra van állítva.
Jó kis eszköz, szép tisztán tartja a felszínt. Nem igazán koszolódik, az úszó növénydarabkákat néha kiszedegetem csipesszel. Kb. 2 hetente pucolom.
Csigák szeretnek belepetézni! :shifty:
 
Én is beszereztem egy ilyen cuccot mert az elmúlt két évben elnyomtam egy 2-300km papírtörlőt és már nagyon untam! :)
Ma beraktam és nagyon meglepődtem milyen hatékony kis ketyere ez! Kb 5 perc kellett neki és minden dzsuva eltünt! Hangja nulla!
Szóval csak pozitívumokat tudok róla mondani, illetve egy negatív tulajdonsága azért van! Elképesztően ocsmányan néz ki!!! Az az undorító Eheim szürke műanyag! Botràny!!:)
 
DIY topicban volt szó egy ilyen szettről, a szívópipa egyben felszínleszívó is, és nem utolsó sorban átlátszó műanyagból van, valószínűleg beszerzek majd egy ilyent. Ez nem annyira zavaró növényesben mint egy belsőszűrő/felszínleszívó. Bár az eheim-el kapcsolatban, számomra az is zavaró, hogy belesüti a csöveibe (szívópipa stb) a feliratokat, nehogy már a kedves vendék ne tudja ki is gyártotta őket
Akril szűrőcsövek | Page 16 | Magyar Akvakertész Fórum
 
A HC nyírásban nem is maga a nyírás a kihívás (bár az sem piskóta), hanem a nyesedék összegyűjtése. Eddig halfogó hálóval szoktam kimerni a nagyját, a maradékot meg egy saját szerkenytűvel, ami egy kis vödör az akvárium szélére akasztva, amibe egy csövön keresztül folyik a víz, mintha leszívnám a vizet, csak a vödörben van egy pici motor, ami visszaemeli a vizet az akváriumba, szűrve. Ezt használom a millió apró HC darabka leszívására, így legalább nem kell leállítanom a szűrőt nyírás közben. A 3. végső fázis ez az eheim skimmer lett, aznap teljes éjszakára bekapcsolva hagytam. Kafául leszedte a teljes maradékod, csak amire nem számítottam, hogy rengeteg garnélát is begyűjtött ilyen hosszú idő alatt, volt ijedtség a csap alatt, volt vagy nyolc is, amit vissza kellett halásznom. Abszolut nem számítottam erre, mert én is csak rövid ideig szoktam bekapcsolni.

Tervben volt, hogy akril csőből szerkesztett skimmert fogok csinálni végső megoldásként, csak hogy annak nyitott a teteje, de sajna az elég balesetveszélyes a garnikra nézve. Lehet, hogy van alternatív megoldás, nem mondom, csak annyit akartam mondani, hogy erre oda kell figyelni.
 
Back
Oldal tetejére