• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Eheim Skim 350

Eheim Skim 350 2014-03-17

Mondjuk ehhez kell az, hogy 5 forintért dolgozzanak a gyerekek meg a rabszolgák a kínai gyárban (mert senki nem kéri számon rajtuk), hogy illegálisan kerüljön forgalomba a cucc mindenféle anoním email címmel ellátott telefonszám és cím nélküli userektől sosem a gyártótól vagy kereskedőtől, hogy elcsalják az adót hamis értéket ráírva a vám/szállításnál, hogy eleve nem fizetnek semmilyen eladás után... stb stb. meg amit még nem látunk.

Szóval ha végiggondolod egyszer, akkor kijön a matek.

Félre értesz, nem a termék teljes árának az alacsonyságára gondoltam, hanem egy fröccsöntött 3 grammos abs műanyag-darabra. Én kifizetném a +2-3 ezret az eheimért, ha legalább ugyanazt tudná, és nem kevesebbet (igaz első sorban az elektromos mivolta miatt). Ezért is van eheim szűrőm. Egyébként meg az eheim etetője is Kínában készül, és nem nagyon promózzák a fair-trade jellegüket, ki tudja ők hogyan gyárttatnak.
 
Félre értesz, nem a termék teljes árának az alacsonyságára gondoltam, hanem egy fröccsöntött 3 grammos abs műanyag-darabra. Én kifizetném a +2-3 ezret az eheimért, ha legalább ugyanazt tudná, és nem kevesebbet (igaz első sorban az elektromos mivolta miatt). Ezért is van eheim szűrőm. Egyébként meg az eheim etetője is Kínában készül, és nem nagyon promózzák a fair-trade jellegüket, ki tudja ők hogyan gyárttatnak.
Sokéves tapasztalatom, hogy a cégek, amelyek a gyártás egy részét Ázsiába viszi, azok többsége piszkosul vigyáz erre. Miért? Mert renomé csak egy van, és ha azt elcseszik, lehúzhatják a rolót.
 
Általánosításra az általánosítás sajnos nem gyógyír, és a gyerekmunka is egy elég durva általánosítás Kínával szemben, de abban talán megegyezhetünk, hogy jó minőséget ott sem a gyerekek gyártanak. Apple sem kicsi cég, és mégis csak a médiablamák után kezdtek el változtatni a munkakörülményeken, és az eheim azért nem egy apple. Bátor német testvéreinket se kell sajnálni, ha a béreken és körülményeken kell spórolni.

Ha ez eheimet érdekelné a probléma, akkor legalább külön árulhatnának egy 5ft-os (legyen 50...) pöcköt 500Ft-ért és nem kellene powerusereknek kertihálóval upgradelni egy alapvetően nem budget kategóriás cuccot. Azért valljátok be, hogy jelzésértékű, amikor egy kínai cég innovációban is lenyom egy nyugatit, még akkor is, ha azt csak egy skimmer esetében...

Ha azonban nem tudjuk konstruktívan előre vinni a témát, akkor inkább hagyjuk a dolgot :) Remélem, hogy lesz rev2 az eheimnél!
 
Remélem, hogy lesz rev2 az eheimnél!

Szerintem nem. Pont ez hiányzik ezeknél a nagy cégeknél. Figyeljenek a visszajelzésekre és beépítsék a gyártásba. Ha figyelnének már lenne. És lenne V2-es Prof 4-es adapter is és még sok minden más ami évek óta probléma ennél a gyártónál.
 
Vagy valaki gyárthatna utángyártott fejeket értelmes áron. Mondjuk egy ultabiztonságos verziót meg egy közteset ahol nagyobb meló kell
 
Vagy valaki gyárthatna utángyártott fejeket értelmes áron. Mondjuk egy ultabiztonságos verziót meg egy közteset ahol nagyobb meló kell

Ha fejleszteni nem is tudnak, de pereskedni biztos menne nekik :D sajnos egy marginális hobbi, marginális termékéhez senki sem fog úgy árulni / gyártani kiegészítőt, hogy meg sem említheti az eheim nevet. Itt lenne előrelépés a 3d nyomtatás elterjedése, de ha 6-8 év alatt ennyit fejlődött, akkor még kell vagy 30 mire eljut ide.
 
Szerintem nem. Pont ez hiányzik ezeknél a nagy cégeknél. Figyeljenek a visszajelzésekre és beépítsék a gyártásba. Ha figyelnének már lenne. És lenne V2-es Prof 4-es adapter is és még sok minden más ami évek óta probléma ennél a gyártónál.
Tetra AquaArt akvárium tetővel jártam úgy, hogy elört a bak, amin forgott a teljes tető (mivel itt nem csak 3 nyílást, de magát a tetőt is fel tudod nyitni). Garanciális időn belül jeleztem és küldték a cseredarabot. Az újnál a bak 2 oldalán merőlegesen 1-1 kis háromszög lap volt műanyagból, megerősítés gyanánt. Gondolom többen jelezték, hogy gyenge az az elem. Szóval vannak siker sztorik is, de tényleg ritka.
 
Az a problémám, hogy amikor 5 perc után leáll a skimmer, akkor visszajön belőle, amit beszívott. Visszaúszik a felszínre. Ez ellen mi lehet a megoldás?
 
Az a problémám, hogy amikor 5 perc után leáll a skimmer, akkor visszajön belőle, amit beszívott. Visszaúszik a felszínre. Ez ellen mi lehet a megoldás?
Van elég levegő alatta? Ha igen, akkor csak DIY megoldás jöhet szóba: alá kell tenni valami olyan anyagot (pl. hungarocell karikát), ami kiemeli a vízből a külső peremet. Ha ezt elérted, akkor teljes a siker. Kikapcsolás után, először kiemelkedik a vízből a perem, majd csak utána emelkedik a víz, de mivel a perem magasabbra került, nem tud kiúszni a trutyi.
 
Van elég levegő alatta? Ha igen, akkor csak DIY megoldás jöhet szóba: alá kell tenni valami olyan anyagot (pl. hungarocell karikát), ami kiemeli a vízből a külső peremet. Ha ezt elérted, akkor teljes a siker. Kikapcsolás után, először kiemelkedik a vízből a perem, majd csak utána emelkedik a víz, de mivel a perem magasabbra került, nem tud kiúszni a trutyi.
Ez nagyon jó ötletnek tűnik. Amikor nekem ki van kapcsolva, akkor nincs meg a perem, amit említesz, ezért tud kiúszni a trutyi. Tudsz egy fotót küldeni, hogy kikapcsolt állapotban hogy néz ki a tiéd?
 
Ez nagyon jó ötletnek tűnik. Amikor nekem ki van kapcsolva, akkor nincs meg a perem, amit említesz, ezért tud kiúszni a trutyi. Tudsz egy fotót küldeni, hogy kikapcsolt állapotban hogy néz ki a tiéd?
Valaki használ még ilyen "magasított perem" megoldást?
 
Ez nagyon jó ötletnek tűnik. Amikor nekem ki van kapcsolva, akkor nincs meg a perem, amit említesz, ezért tud kiúszni a trutyi. Tudsz egy fotót küldeni, hogy kikapcsolt állapotban hogy néz ki a tiéd?
Nekem nem Skim 350 van, ezért ez a kép itt O.T. Viszont jól látszik, hogy a perem kiemelkedik a víz felszínéből, a körön belüli vízszint alacsonyabb a peremnél, ezért a trutyi benn marad.
IMG_0896.JPGIMG_0897.JPG

Azt hiszem, kicsit félreértettél, vagy nem jól írtam, amire gondoltam, vagy csak most nem értem jól, hogy mire gondoltál, ezért egy skiccet rajzoltam. Persze az alátét karika vastagságával, átmérőjével játszani kell egy kicsit, hogy amikor működik, akkor leszívja, nyugalmi helyzetben meg kiemelkedjen.
Rajz1 Model (1).jpg
 
A 2 fekete tapadókorong kikeményedett 3 év alatt. Nem tapadnak. Lehet venni valahol cserét? Vagy van valami kompatibilis, de másik gyártótól? Ga-ban nem láttam.
 
Sziasztok!

Ami az oldalán található, áramlás szabályzó, azon kívül tudom még valahogy gyengíteni az áramlását?
Én nagyon erősnek érzem még így is, hogy le van szabályozva. Egy 60 as akvába használom.

Köszönöm.
 
Sziasztok!

Ami az oldalán található, áramlás szabályzó, azon kívül tudom még valahogy gyengíteni az áramlását?
Én nagyon erősnek érzem még így is, hogy le van szabályozva. Egy 60 as akvába használom.

Köszönöm.

Ebben a készletben a nagy fúvókával lehet teríteni az áramlást. Bár így is van sodrása.
 
Ebben a készletben a nagy fúvókával lehet teríteni az áramlást. Bár így is van sodrása.
Esetleg valami házi módszer amivel tudnám folytani még kicsit? Sűrűbb szűrőszivacs esetleg segítene? Mert gondolom fentről szívja a vízet, és azt küldi tovább.
 
Én perlont szoktam beletenni. Nem csökken tőle a teljesítmény.
Sikerült megoldanom.. A lyuk ahol átáramlik a víz a motornál, oda beleraktam egy pici müanyag lapot, és így tökéles a flow és a tetejét is húzza lefele.
 
Back
Oldal tetejére