• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Eheim Professionel

Sziasztok!

~ 9 éve van egy Eheim Professionel 3 2075-ös szűrőm, ami az utóbbi időben folyamatosan levegősödik és hangosan köpi ki magából a buborékokat. Ami az érdekes, hogy főleg lámpa kapcsolás után. De CO2-őt nem kap a beszívó ág, pláne ennyit. Amikor 3 napig nem volt palackom, akkor is a világítás felkapcsolása után jelentkezett főleg.
- csöveket újra cseréltem
- mindent bekentem vazelinnel
- tömítést kicseréltem
- a skimmer nem szív levegőt

50%-ra vissza van véve, mert egy 60P-s akváriumot szűr.

Dönthetem bármilyen irányba, később megint levegős lesz.

Ugyanitt tökéletesen működő szűrő eladó. Nem ez, egy másik.
Szia! Én elég sokat szórakoztam ezzel. Nekem ezen a helyen szedte be a levegőt:
 
Köszönöm! Szétszedted a fejet és ha jól látom ez a feltöltő gomb körül van? Hogyan szigetelted végül?
Sajnos nem sikerült, így nem is építettem be. Használtan vettem, horror dzsuvát szedtem ki a fejből, akkor szakadhatott meg a természetes trutyi általi tömítettsége.
Ebben a videóban, amikor leszedi a légtelenítő pumpát, akkor van alatta az a fekete gumigyűrű. Nekem olyat sem sikerült szereznem, és amikor én birkóztam ezzel, akkor horror áron csak komplett fejet akart adni az Eheim, nem javítani. Alkatrészt meg pláne nem. Vettem 2mm-es szolikonlapot és abból próbáltam kivágni, de esélytelen voltam rendesen megcsinálni. Megtehettem volna, hogy szilóval körbenyomom a tömítés mentén, de akkor az oldhatóságnak annyi.

Nagyon érdekes volt, hogy egész kis mozgatásra már megindult a levegő beszívás, rendes nyomáskülönbség lehet ott.
 
Köszönöm! Olyan kerek gyűrűt kaptam a fejtömítéshez, szétszedem, hátha az adta meg magát.
View attachment 147011
Na annak a belső gyűrűnek az adatait megtudod mondani? Vastagság, átmérő? Honnan szerváltad?
Ja, közben látom, hogy a fájlnévben benne van a száma: 7428770
5500 pénz. Nem semmi!
Van a 3. kerben a superseal cég, nekik baráti áron vannak tömítéseik. Nem darabonként árulnak, de amit kávéfőzőbe 1800-ét ad a gyártó, itt 5db volt fele áron.
 
Kissé más, de kapcsolódik a témához.
Szerintem a légtelenítő teljesen felesleges a szűrőkhöz, egyben a leggyakoribb hibaforrás. Én egyik szűrőmnél sem használom.
Módszerem: szűrőtisztítás után / szűrő összeszerelve/ a szívóág csövét felcsavarom a szívócsonkra, a nyomót még nem.
A szívóág csapját megnyitom, a víz jól hallhatóan megindul a vödörbe. Amikor a nyomóág csonkján megjelenik a víz, a csapot
elzárom. Ezután a nyomóágat is felcsavarom a csonkjára, és mindkét csapot /szívó-nyomó/ megnyitom.
A szűrőt bekapcsolom, a maradék levegő a szűrő, négy oldala felé billentésével eltávozik.
Ennyi.
 
Nekiálltam szétszedni, de semmire nem jutottam. Olyan mélyen vannak a csavarok, hogy azt sem láttam milyen típus, valószínűleg torx lehet. A videó kommentjei között is erre panaszkodnak.
 
Nekiálltam szétszedni, de semmire nem jutottam. Olyan mélyen vannak a csavarok, hogy azt sem láttam milyen típus, valószínűleg torx lehet. A videó kommentjei között is erre panaszkodnak.
Szia !beszéltem a barátommal . S aszt mondta , ha szerencséd van akor egy pumpa csere . Ha nem akkor be kel ragasztani a pumpajáratót . Hidd el érti a dolgát a öszes külsőszűrőt javitja .!😉😊
 
Sziasztok !
Szerintetek hány évente aktuális cserélni a szűrőben a porcelán tengelyt . Most már 4 éves a 2080 as om . A rotoron nem látni semmi kopást . A gép is rendesen megy nincs vele baj . Csak a minap jutott eszembe a rotor védelme miat ami úgye egy 2080 as ba nem egy olcsó dolog 😉😊
 
Sziasztok !
Szerintetek hány évente aktuális cserélni a szűrőben a porcelán tengelyt . Most már 4 éves a 2080 as om . A rotoron nem látni semmi kopást . A gép is rendesen megy nincs vele baj . Csak a minap jutott eszembe a rotor védelme miat ami úgye egy 2080 as ba nem egy olcsó dolog 😉😊
Addig amíg nem kezd el kerregni, nem kell.
Van 10+ éves szűrőm, és még mindig a gyári tengely van benne. Igaz, a karbantartásnál a rotorházat, rotort, tengely, gumivégeket is karbizom.
 
Sziasztok !
Szerintetek hány évente aktuális cserélni a szűrőben a porcelán tengelyt . Most már 4 éves a 2080 as om . A rotoron nem látni semmi kopást . A gép is rendesen megy nincs vele baj . Csak a minap jutott eszembe a rotor védelme miat ami úgye egy 2080 as ba nem egy olcsó dolog 😉😊
A kettőt tengelytörés kivételével talán egyszerre érdemes cserélni, mert nem csak a tengely kopik hanem a rotor is (átmenő cső belülről).
Mivel ez a rotor valóban igen drága a következőt tenném.
Amíg nem lesz hangosabb a szűrő, vagy nem kezd "morogni" addig szerintem nem érdemes a tengelyt cserélni.
Akkor első körben tengelycsere és ha továbbra is "morog" akkor rotorcsere.
 
A kettőt tengelytörés kivételével talán egyszerre érdemes cserélni, mert nem csak a tengely kopik hanem a rotor is (átmenő cső belülről).
Mivel ez a rotor valóban igen drága a következőt tenném.
Amíg nem lesz hangosabb a szűrő, vagy nem kezd "morogni" addig szerintem nem érdemes a tengelyt cserélni.
Akkor első körben tengelycsere és ha továbbra is "morog" akkor rotorcsere.
Köszi ! Igen volt már egy szűrőm amiben cseréltem tengelyt és rotort is egyszerre . Egy 2011 es. Használtan vettem most is üzemben van 😊 na de hogy nézet ki az a rotor ! Agya ég ! El is raktam emlékbe .
 
Sziasztok !
Szerintetek hány évente aktuális cserélni a szűrőben a porcelán tengelyt . Most már 4 éves a 2080 as om . A rotoron nem látni semmi kopást . A gép is rendesen megy nincs vele baj . Csak a minap jutott eszembe a rotor védelme miat ami úgye egy 2080 as ba nem egy olcsó dolog 😉😊
Igaza van @Verhó Gábornak.
Mivel nem olcsó, úgy szoktam megoldani az ilyen szitut, hogy apránként "bespájzolok". Szóval, amikor összejön egy kis zsozsó, akkor veszel egy tengelyt, majd később egy rotort. :)
 
Sziasztok!

A 2075-ös zörögni kezdett a rotor felől. Rotort, házat kitisztítottam, két gumibak megvan, kerámia sértetlen. Mit tehetek még?
 
Back
Oldal tetejére