• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Eheim Professionel

300 alatt gondolkodom a szűrőcserén, hogy kicsit nagyobb biológiai szűrőanyag kapacitásom legyen.
De közben átgondoltam, a két szűrőről nem mondanék le, így csak a 2 db 2078 marad alternatíva, mert 2db 2080 nem fér be. :D

Köszi a válaszokat!
 
300 alatt gondolkodom a szűrőcserén, hogy kicsit nagyobb biológiai szűrőanyag kapacitásom legyen.
De közben átgondoltam, a két szűrőről nem mondanék le, így csak a 2 db 2078 marad alternatíva, mert 2db 2080 nem fér be. :D

Köszi a válaszokat!
Szia. Azt meg kérdezhetem ,hogy miért nem mehet mind a 2 szívóág? Én is 2080 -ast használok 180 literben . Megy minden ág.
 
Szerintem mert kicsit sok a cső az akvariumban ha a 2080 mellett még van másik szűrő is. Nálam is még a másik oldalon is vannak csövek
 

Attachments

  • IMG_20180826_092529.jpg
    IMG_20180826_092529.jpg
    231.5 KB · Megtekintések: 13
Szia. Azt meg kérdezhetem ,hogy miért nem mehet mind a 2 szívóág? Én is 2080 -ast használok 180 literben . Megy minden ág.
odáig rendben de sztem Etele 2db-ot tervezett 300 literre az meg már majdnem centrifuga lenne a halaknak.. s egy szívóág kizárásával igen le lehet folytani!
 
Szerintem mert kicsit sok a cső az akvariumban ha a 2080 mellett még van másik szűrő is. Nálam is még a másik oldalon is vannak csövek
Most nézem, hogy a képen nincs rajta a 3. cső, szóval nálam összesen 5 pipa lóg az akvárium oldalán, 3 a 2080-é és 2 a Evolution 2212-é (Atman 3338), szóval kicsit sok, és nem baj ha lehet csökkenteni a számukat
 
Nektek is dörmög a 2080?

Én bevallom azt gondoltam kussban lesz, de van egy morajló alaphangja, ilyne mély búgés szerű.

Nyilván elég bika a teljesítménye, ezért sem lehet csendes, de nálatok mi a helyzet?
(Használt, de tipp-topp állapotúak a tömítések, a rotor és a tengely is.)
 
Nektek is dörmög a 2080?

Én bevallom azt gondoltam kussban lesz, de van egy morajló alaphangja, ilyne mély búgés szerű.

Nyilván elég bika a teljesítménye, ezért sem lehet csendes, de nálatok mi a helyzet?
(Használt, de tipp-topp állapotúak a tömítések, a rotor és a tengely is.)
tudok mellette aludni ha kell, van egy nagyon minimális hangja! de sztem ha folytva van használva a hang erösödik. az enyém alig használt..
 
Igazából annyi folytás van rajta, amennyit a külső reaktor levesz, de ott meg bypass van, ha tökig nyitom (ergo nem folyt semmit) akkor is morog a szűrő... Ez van, akkor ennek ennyi hangja van/volt/lesz. :D
 
Igazából annyi folytás van rajta, amennyit a külső reaktor levesz, de ott meg bypass van, ha tökig nyitom (ergo nem folyt semmit) akkor is morog a szűrő... Ez van, akkor ennek ennyi hangja van/volt/lesz. :D
Nekem is van egy kis morgása. Egy alapzaj,engem nem zavar.
 
Nálam a Tetra ex800plus után a 2073 is hangosnak tűnt. Úgy látszik a teljesítményért kis komfort vesztéssel kell fizetnünk az eheimnél...
 
Igazából annyi folytás van rajta, amennyit a külső reaktor levesz, de ott meg bypass van, ha tökig nyitom (ergo nem folyt semmit) akkor is morog a szűrő... Ez van, akkor ennek ennyi hangja van/volt/lesz. :D
Én azt vettem észre, hogy terhelés függő, hogy mennyire morog. Mikor a nyomó ágon ott volt a az UV-C szűrő, CO2 atomízer, és a külső fűtő akkor az emeleten is hallottam, hogy morog, mivel a mély hangokat a falak is jól átadják. Ezekhez a cuccok bekötéséhez meg plusz csövezés kellett a szürő mellé, ami plusz munkát adott a szürőnek.
Jelenleg csak az UV szürő van rajta, azt is magasra tettem amennyire csak lehetett a bútorban, így csendesebb is lett. Ezen felül a bútor is magyon fel tudja erősíteni a hangját, és sajnos a nagy súly miatt csak rövid ideig voltak hatásosak a polifoam alátétek mert lelapultak. Ezt úgy oldottam meg, hogy fogtam egy vaslemezt amire 6 vagy 8- as gömbvasból hegesztettem 3 lábat, ezeken a pontokon pedig kifúrtam a bútort, így a szűrő lényegében a járólapon van.
A héten egy másik témában már leírtam, kapott új előszűrő tömítéseket, és azt vettem észre, hogy utána még csendesebb lett.
 
Utoljára módosított:
Sziasztok!

~ 9 éve van egy Eheim Professionel 3 2075-ös szűrőm, ami az utóbbi időben folyamatosan levegősödik és hangosan köpi ki magából a buborékokat. Ami az érdekes, hogy főleg lámpa kapcsolás után. De CO2-őt nem kap a beszívó ág, pláne ennyit. Amikor 3 napig nem volt palackom, akkor is a világítás felkapcsolása után jelentkezett főleg.
- csöveket újra cseréltem
- mindent bekentem vazelinnel
- tömítést kicseréltem
- a skimmer nem szív levegőt

50%-ra vissza van véve, mert egy 60P-s akváriumot szűr.

Dönthetem bármilyen irányba, később megint levegős lesz.

Ugyanitt tökéletesen működő szűrő eladó. Nem ez, egy másik.
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére