• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Eheim Professionel

Ilyen hangja van a nemrég vásárolt 2226-nak, ötlet?
Flow normális.
Ez valaminek folyamatosan ütődik, ha kell szedd szét kétszázszor és próbáld újra mert ez ki fogja nyírni. Buborék is tud durva hangot kiadni amikor oda beszorul. Pont ilyet, de az nem ad ugyanolyan hangot órákig. Néha eltűnik újabb bubi jön valahonnan. Ha fix a hang akkor mechanikai.
 
Már mindenen túl vagyok (szétszedtem-összeraktam vagy 10x) és még mindig GERONIMO.
Van másik 5 eheim prof1 szűrőm szóval láttam már belülről ilyet. :)
Olyan mintha a motor vinnyogna.
 
Sziasztok!
Nemreg fejtomitest csereltem az Eheim 2224- en, azota az egyik sarkanal szepen lassan csepereszik. Szetszedtem, nem talaltam koszt a tomites alatt, kosarak nelkul is probaltam, ugy is csepeg.
Valakinek otlete?
 
Karmantyúk jók? Úgy rakod össze a szűrőt hogy az áttellenes oldalakon csattintod rá a karmantyúkat?
Szilikonspray/vazelin volt?

Az is lehet kell neki egy kis idő hogy a csomagolás után visszanyerje a formáját, bár ilyet én még nem láttam, pedig cseréltem már pár fejtömítést...
 
Karmantyúk jók? Úgy rakod össze a szűrőt hogy az áttellenes oldalakon csattintod rá a karmantyúkat?
Szilikonspray/vazelin volt?

Az is lehet kell neki egy kis idő hogy a csomagolás után visszanyerje a formáját, bár ilyet én még nem láttam, pedig cseréltem már pár fejtömítést...
Igen atlosan csattintottam oket, elotte a tomites ala, a tomitest es a vodor peremet is megkentem vazelinnel. Mar tobbszor is atneztem, semmi serulest nem latni a zaro fuleken, a vodor sarkain es a vodor peremen. A szurofejet is atneztem ott sincs semmi serules. A tomitest tobbszor atforditottam hatha. Minden ok-nak nez ki, de megse.
 
Furcsa...
Az... ma nem lesz tobb idom vele foglalkozni, meg azt ki akarom szurni mi a ludas. Forditani fogok negyedet a vodron. Kivancsi vagyok ugyan az a sorok csopog? Ha igen, akkor valszeg a fejjel lesz vmi. Vagy meg a 2222 fejjel egy proba..
 
Találkozott már valaki olyannal, hogy a záró csappantyúk miatt folyt a szűrő?
2028-assal szívok, új fejtömítés, minden O gyűrű cserélve volt már de továbbra is ereszt a vödör és a fej találkozásánál, és mintha nem húznák rá elég erősen a csappantyúk a fejet a vödörre (de lehet csak már beleképzelem).
Kipróbáljam utolsó mentsvárként a 4 záró csappantyú cseréjét?
 
Találkozott már valaki olyannal, hogy a záró csappantyúk miatt folyt a szűrő?
2028-assal szívok, új fejtömítés, minden O gyűrű cserélve volt már de továbbra is ereszt a vödör és a fej találkozásánál, és mintha nem húznák rá elég erősen a csappantyúk a fejet a vödörre (de lehet csak már beleképzelem).
Kipróbáljam utolsó mentsvárként a 4 záró csappantyú cseréjét?
Nekem is hasonlo problemam volt. Uj fejtomitessel szepen csepegett a 2224-es egyik sarka.
Neked is a sarok reszen, vagy a kozepso egyenes reszen ereszt?
 
Sarok résznél látom, de ez becsapós lehet.

Rendeltem 4 új csappantyút, utolsó próba. Ha úgy sem jó, megy alkatrészutánpótlásnak. :D
 
Sarok résznél látom, de ez becsapós lehet.

Rendeltem 4 új csappantyút, utolsó próba. Ha úgy sem jó, megy alkatrészutánpótlásnak. :D
En levettem a sarok "disz" labakat, hogy jobban lehessen latni hol van a gond... majd a fejhez kepest negyedet forditottam a vodron es proba.. ha ugyan az a sarok ereszt akkor a fej resz lesz a hunyo... nalam masodik forditasnal megallt..
Ja, es meg arra is oda figyelek, hogy a fejnek egy keves "kotyogasa" van a vodron.. ezt probalom elosztani mielott lehuzom a pantokat... nalam igy ok..
 
Én nem akarom forgatgatni minden pucolás után... :(

Hétfőn felhívom a fisch.hu szervizt megkérdezem őket is, de a fórumokon ajánlották a csappantyú cserét ilyen esetben már.
 
Én nem akarom forgatgatni minden pucolás után... :(

Hétfőn felhívom a fisch.hu szervizt megkérdezem őket is, de a fórumokon ajánlották a csappantyú cserét ilyen esetben már.
En tettem egy matricat a vodor oldalara az adapter felol. Igy rakom ossze mindig..
Egy probat azert lehet megerne.. ha nincs tores repedes a vodor es a fej csatlakozas pontjan esetleg a rogzito panton akkor nagy baj nem lehet.. foleg ha feszes a pant raforditasakor...
 
Kérdés: Eheim 2080-at lehetséges úgy használni, hogy az egyik szívó ágat nem kötöm be a rendszerbe? Tehát 1 szívó, 1 nyomó ággal menjen.
 
Back
Oldal tetejére