• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Eheim Professionel

Igaz nekem 2080-as van, de azt figyeltem meg, ha víz van a nyomó ágban vagy csak a lilly-ben, akkor nem.akar beindulni az önfeltöltés. Elég csak annyit csinálnom, hogy kiveszem.az akváriumból, és amennyire a cső engedi , köntöm belőle a vizet, és onnantól meg feltölt. Igaz nekem.a nyomóágon van a fütő meg az UV szűrő is
 
Hát ha már teszt, 20 percig bírják a szűrőbacik. Ha addig áll, nem lesz bajuk, te meg ellenőrizheted a szivárgást, hátha ez már mutat valamit. (gondolj bele, ha hosszabb áramszünet van és nem vagy otthon mi lehet belőle estére..)
 
Sziasztok!
Reggel vízcsere idejére leállítottam a 2075-öt ahogy tegnap itt beszélgettük. Ahogy gondoltam nem kezdett folyni, szivárogni. Beindult és teszi a dolgát. A víz a kosárból még mindig hiányzik de érdekes módon nem kerreg a rotor nem fúj levegő bubikat a beömlő sem. Kicsit kisebb a nyomás a megszokottnál de elmegy. Mivel nem folyik így gondolom nem érdemes megbontani a pumpa alatti gumiharangot. Na akkor viszont hogyan tovább, hogy a levegő eltűnjön a szűrőből?
 
A szűrő nincs tele vízzel. Ha megnézem a szűrőt oldalról akkor látom hogy kb 2 cm víz hiányzik belőle. Nincs színültig.
 
Szép napot mindenkinek!

Először is szeretném megköszönni a csatlakozási lehetőséget.
Azzal a problémámmal fordulnék hozzátok hogy használtan sikerült vennem egy 2071-est. Természetesen nem volt hibátlan, a hiba a szokásos volt, a feltöltő pumpánál folyt. Az eladó nagyon korrekt volt és még a vétel előtt tájékoztatott a hiba meglétéről. Szeretek bütykölni, ezért gondoltam megveszem hátha sikerül megcsinálnom. Én ezt úgy oldottam meg hogy a két fehér műanyag találkozásához vágtam egy polifon szerű anyagból oda illő tömítést. Teszteltem a fej burkolata nélkül, nem folyt! :) Öröm boldogság! Viszont van egy kis üröm az örömben mert azt vettem észre mintha levegős lenne a rendszer. A vizet nyomja rendesen, legalábbis szerintem de néha nyom bele levegőt is, egy nap után is. Létezik az hogy valahol falst szívna és ennek a következménye a levegő? Viszont ebben az esetben a fejbe kéne hogy folyjon a víz a fejbe nem? Véleményetek? Mit lenne érdemes még meg néznem? Vagy esetleg létezne hogy ilyen hosszú idő után is még tol levegőt?
 
Szép napot mindenkinek!

Először is szeretném megköszönni a csatlakozási lehetőséget.
Azzal a problémámmal fordulnék hozzátok hogy használtan sikerült vennem egy 2071-est. Természetesen nem volt hibátlan, a hiba a szokásos volt, a feltöltő pumpánál folyt. Az eladó nagyon korrekt volt és még a vétel előtt tájékoztatott a hiba meglétéről. Szeretek bütykölni, ezért gondoltam megveszem hátha sikerül megcsinálnom. Én ezt úgy oldottam meg hogy a két fehér műanyag találkozásához vágtam egy polifon szerű anyagból oda illő tömítést. Teszteltem a fej burkolata nélkül, nem folyt! :) Öröm boldogság! Viszont van egy kis üröm az örömben mert azt vettem észre mintha levegős lenne a rendszer. A vizet nyomja rendesen, legalábbis szerintem de néha nyom bele levegőt is, egy nap után is. Létezik az hogy valahol falst szívna és ennek a következménye a levegő? Viszont ebben az esetben a fejbe kéne hogy folyjon a víz a fejbe nem? Véleményetek? Mit lenne érdemes még meg néznem? Vagy esetleg létezne hogy ilyen hosszú idő után is még tol levegőt?
Szűrőfeltöltés után érdemes a szűrőt megdöntögetni több irányba, hogy a bent rekedt levegőt kitolja magából.
Nálam ha ezt nem teszem, kb 1 nap után is tol néha pár pici bubit amiket sikerül elkapnia.
Ha megdöntögetem, akkor nem.
 
Szűrőfeltöltés után érdemes a szűrőt megdöntögetni több irányba, hogy a bent rekedt levegőt kitolja magából.
Nálam ha ezt nem teszem, kb 1 nap után is tol néha pár pici bubit amiket sikerül elkapnia.
Ha megdöntögetem, akkor nem.
Köszönöm!
 
Nna, fogtam magam és szétszedtem a szűrőt. Kivettem belőle azt a piros kis bizgerét ami talán a pumpálásért felelős. Jött vele egy fehér kis műanyag alkatész is. Összerakva rögtön feltűnnt pár dolog. A flow amivel eddig is elégedett voltam, még nagyobb lett..hm. A szűrő jobban tele lett vízzel, bár még mindig látszik, hogy nincs színültig. Rosszabb végül is nem lett...A pirosság kivétele óta, eltmúlt egy kis zizegő hang is. A szűrő alá raktam kb. 2 cm vastag filcet, ami valamelyest csökkentette a búgásos hangot. Ki fogom cserélni a csövezést is, hátha segít csöndesedni. Majd beszámolok.
 
Sziasztok!
Először is üdvözlök itt mindenkit, mert ez az első hozzászólásom itt.
Egy 2075 -ös szűrő teszi borúsabbá a napjaimat mostanában. Az utolsó vízcserénél tapasztaltam azt, hogy a vízszint csökkenésével a kifolyóág nyomása is kezdett csökkenni. Feltöltöttem az akváriumot és elkezdett levegősen működni a szűrőm. Gondoltam szétszedem kitakarítom, a csövek is sorra kerültek. Az üres szűrő feltöltésekor hiába pumpáltam a víz nem kezdett zubogni a tartályba mint régebben. Más nem volt megszívtam a csövet így kezdett megtelni a szűrő. Beindítás után még mindig levegős volt a szerkezet és amikor kivettem az akvárium alól észrevettem, hogy 2-3 cm víz hiányzik a szűrőből. Tehát nem töltött fel max-ra vagy kinyomta az aksiba és tele van levegővel.
Olvastam a légtelenítéssel már másnak is volt problémája de nekem a levegősödésen kívül nincs bajom, nem folyik a víz a fej alól. Gondolom falst szív a szűrő valahol. Lehet hogy nekem is a pumpa alatti gumi ment tönkre?
Sajna garanciám már nincs.
Szia!
Én is kezdő vagyok, de már hetek óta olvasgatom a 2075 felmerült gondjait, mivel én használtan vettem egy "tökéletes" - hirdetés szerint - állapotút.
Amikor kipróbáltam, csak enyhén levegősödött és nem nyomott csak 60 cm-t, az akiig sem nyomta fel a vizet, viszont a leszedett fejegység burkolat miatt látható volt, hogy a pumpa egyik "sarkánál" ereszt, néha megcsöppen.
Teljesen szétszedtem az egész fejegységet, amennyire csak megbontható és kicseréltem az összes tömítést, - a pumpa alatt is van 2 db - kivéve a fej külső keretén, az még nem érkezett meg. A pumpa gumiharangja is elég rideg, így azt már nem fogom használni ezután.
Így kipróbálva viszont hangtalanul és szépen nyomta a vizet, bár szerintem - üresen, töltet nélkül - nem annyit, mint amit tudnia kellene, igaz, csak 2 literes üvegbe engedtem és mértem stopperrel az időt. Így 760 liter körül van a szállítása, ami kevesebb, amit tudnia kellene.
A lényeg, nekem nem a fejegység széltömítésénél volt a gondom.
Érdemes leszedni a fej burkolatát és úgy járatni, akkor meglátod, ha szivárog és szép lassan elkezd megtelni valamelyik belső rekesze.
A kis piros biz-ba.. a nyomó oldalban az egy visszacsapó szelep a pumpa használatához kell. Amennyiben nem használod ezután, akkor kivehető és megszűnik vele a berregés, amit néha kiad.
 
Szia!
Én is kezdő vagyok, de már hetek óta olvasgatom a 2075 felmerült gondjait, mivel én használtan vettem egy "tökéletes" - hirdetés szerint - állapotút.
Amikor kipróbáltam, csak enyhén levegősödött és nem nyomott csak 60 cm-t, az akiig sem nyomta fel a vizet, viszont a leszedett fejegység burkolat miatt látható volt, hogy a pumpa egyik "sarkánál" ereszt, néha megcsöppen.
Teljesen szétszedtem az egész fejegységet, amennyire csak megbontható és kicseréltem az összes tömítést, - a pumpa alatt is van 2 db - kivéve a fej külső keretén, az még nem érkezett meg. A pumpa gumiharangja is elég rideg, így azt már nem fogom használni ezután.
Így kipróbálva viszont hangtalanul és szépen nyomta a vizet, bár szerintem - üresen, töltet nélkül - nem annyit, mint amit tudnia kellene, igaz, csak 2 literes üvegbe engedtem és mértem stopperrel az időt. Így 760 liter körül van a szállítása, ami kevesebb, amit tudnia kellene.
A lényeg, nekem nem a fejegység széltömítésénél volt a gondom.
Érdemes leszedni a fej burkolatát és úgy járatni, akkor meglátod, ha szivárog és szép lassan elkezd megtelni valamelyik belső rekesze.
A kis piros biz-ba.. a nyomó oldalban az egy visszacsapó szelep a pumpa használatához kell. Amennyiben nem használod ezután, akkor kivehető és megszűnik vele a berregés, amit néha kiad.
Örülök, hogy megoldódni látszik a probléma.;) Végül is a pumpa részét nem iktattad ki?
 
Örülök, hogy megoldódni látszik a probléma.;) Végül is a pumpa részét nem iktattad ki?
Nem, de gondolkodtam rajta. Legközelebb biztosan ledugózom, akkor 3 hibahely kiesek a fej szivárgásából.
Egyelőre meghagytam mindent, de nem, vagy alig használom a pumpát, mert elég rideg a membránja, azt viszont nem árul senki, csak cseréltetni lehet a szervizben.
 
Sziasztok!
Egy használt Eheim prof 3 2080 vásárlása előtt állok, az eladó állítása szerint 2012 be vásárolta.
Szerintetek megéri belemenni?

A széria száma: 10113 - e szerint melyik évben gyártották? 2010? (nem tudom megfejteni)
 
Sziasztok.

Szert tettem egy Eheim Professional II 2026-t. Viszont nincs rajta a csövek csatlakozó része, (lásd a képen)
Hol lehetne beszerezni hozzá? Az EHEIM magyarországi forgalmazójánál az adatlap szerint a 7444578 cíkszám alatt találtam csak. Írták hogy ez több típushoz is jó
(2026, 2028, 2126, 2128)

Nincsen valakinek felesleges darabja kölcsön míg kipróbálom?
Köszönöm.
 

Attachments

  • upload_2017-2-15_14-43-6.jpeg
    upload_2017-2-15_14-43-6.jpeg
    99.8 KB · Megtekintések: 0
Utoljára módosított moderátor által:
Vagy esetleg egy olvasható bontási rajz alkatrész beazonosításhoz? De ennél jobb mert nem mindegyik számot tudom beazonosítani..
upload_2017-2-16_11-43-43.jpeg
 
Utoljára módosított moderátor által:
Kérdés. Kaptam egy eheim adaptercserére szoruló 2226ot, prof1 széria. Minden netes adatlap szerint 950l/hs, de a szűrőfejen a matricán 650 l/h van. Na most akkor a 2224estől miben különbözik a felemás méretű csonkokon és a szemre nagyobb szűrőkosarakon kívül? @viktorlantos, @danyi03 or anybody? :D
Köszi!
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére