• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Eheim Professionel

Üdv Mindenkinek!
Vélhetően, korábban volt már szó légtelenítési problémáról, ezért elnézést, de jelenleg kb 1000 hozzászólást nem tudnék most elolvasni és a gyerekek szobájában van az akvárium. Gondom: első alapszintű tisztítást végeztem a 2071-es szűrőn ( nekem és a szűrőnek is az első volt!) Mindent előírás szerint végeztem, (remélem) mégis van minimális "szürcsögése".
Tudna valaki segíteni?
 
Üdv Mindenkinek!
Vélhetően, korábban volt már szó légtelenítési problémáról, ezért elnézést, de jelenleg kb 1000 hozzászólást nem tudnék most elolvasni és a gyerekek szobájában van az akvárium. Gondom: első alapszintű tisztítást végeztem a 2071-es szűrőn ( nekem és a szűrőnek is az első volt!) Mindent előírás szerint végeztem, (remélem) mégis van minimális "szürcsögése".
Tudna valaki segíteni?
Billegtesd jobbra balra előre hátra, és előbb utóbb kidolgozza a levegőt. Nem kell nagy mozdulatokra gondolni, pár centit emeld meg az egyik felét, aztán a másikat.
 
Sziasztok van mar tapasztalata valakinek az Eheim 2275 prof4+600 as szurovel?
Mekkora a valosagos flow es az en esetebben jobban meg eri e ezt megvenni mint a jbl e1501 vagy a tetra ex1200plus-t?
Annyit meg hozza tennek hogy sugeres akvariumom van minimalis novenyzettel(3 db) :) brutto 240l

PS az a terv hogy 2x 2275 szeretnek venni mert ugy papiron jobb a teljesitmeny mint 1x2278 vagy 1x2080nak
 
N
Sziasztok van mar tapasztalata valakinek az Eheim 2275 prof4+600 as szurovel?
Mekkora a valosagos flow es az en esetebben jobban meg eri e ezt megvenni mint a jbl e1501 vagy a tetra ex1200plus-t?
Annyit meg hozza tennek hogy sugeres akvariumom van minimalis novenyzettel(3 db) :) brutto 240l

PS az a terv hogy 2x 2275 szeretnek venni mert ugy papiron jobb a teljesitmeny mint 1x2278 vagy 1x2080nak
Még nem sokan használunk ilyen szűrőt. Nem régen jött ki ez a sorozat.
Viszont a 2075-ös model ugyan azt produkálja szűrésben, mint 2275-ös. Szerintem.
2075-el szűrtem sokáig 200l-ert, (low, kevés fény)
A két szűrőtípust más funkció különbözteti meg egymástól. (Extender funkció)
Azt mondom 2db ilyen szűrő 2275 sokáig fog szolgálni.
 
Sziasztok,

a 2075-ös szűrőknek mekkora méretű 1 kosara? úgy értem mennyi szűrőanyag megy bele kb bio rio-ból?
Nekem hálóban van, és kb 1,5 kg ment bele egy kosárba, de ha jól emlékszem, nincs beletaposva, inkább a 3 kilót próbáltam kétrészre elosztani. De heteken belül kipróbálom, hogy belefér e 2 kg.
 
üdv!

Az lenne a kérdésem hogy mit ronthattam el a 2075-ös beszerelése közben amitől alig van flow. Konkrétan a félig elzárt atman cf 1000-esem amit cseréltem nagyobb keringést csinált a 80-as akiban mint a csutkára nyitott eheim.
Szűrőanyag: 1liter siporax, 1l matrix trop, 1l substrat pro, 1l matrix, perlon Seachem Purigen,
Illetve elég levegősnek tűnik a rendszer. Egy hete megy, minden nap megmozgatom de még mindig nyomja a levegőt.

Előre is köszönöm.
 
Szia!
Ha levegős a rendszered, azt szerintem ki fogja dolgozni magából. Valahol nem szívhat be levegőt?
Esetleg az elzárócsapod nem tört el? Lehet vele szabályozni az áramlást? Sajnos típushiba, hogy megadja magát a"fogaskerék rendszer".( Remélem nálad nem ez van)
 
Szia!
Ha levegős a rendszered, azt szerintem ki fogja dolgozni magából. Valahol nem szívhat be levegőt?
Esetleg az elzárócsapod nem tört el? Lehet vele szabályozni az áramlást? Sajnos típushiba, hogy megadja magát a"fogaskerék rendszer".( Remélem nálad nem ez van)
nem tört el a kar, tudom elzárni, csökkenteni az áramlást vele csak gyenge. Ha levegőt szív be valahol az gyengítheti ilyen szinten az áramlást?
 
Utoljára módosított:
Szerintem "légbetörés" gyengítheti a vízmennyiséget. (Ugyanabban csöben megy a levegő meg a víz is egyszerre)
Rotorházat jól kitakarítottad? Szennyeződés nem maradt benne? Gumibak illetve a kerámiatengely jól vann a helyén?
 
Szerintem "légbetörés" gyengítheti a vízmennyiséget. (Ugyanabban csöben megy a levegő meg a víz is egyszerre)
Rotorházat jól kitakarítottad? Szennyeződés nem maradt benne? Gumibak illetve a kerámiatengely jól vann a helyén?
kitakarítva ki van, de akkor a hétvégén szétszedem mégegyszer hátha rosszul raktam össze.
 
Sziasztok!
Két hasznos dolgot szeretnék megosztani, amik kicsit könnyebbé tehetik az karbantartást.
Az egyik, hogy ahogy olvastam, sokan küzdünk a feltöltéssel, még akkor is ha a szívócsövek fel vannak töltve, és csak a szűrőt takarítjuk. Utána hiába nyitjuk ki az adapteren a csapot, nem indul fel a szűrő feltöltése. Egyszerűen nem nyomja ki a levegőt a szűrőből valamiért a víz, így nem is,vagy csak részben tölt fel. Erre tettem én a nyomó ágba egy T idomot , és egy csapot, de macerás, mert persze a víz is jönni akart. Viszont a hétvégén egyszerűen , kiakasztottam az üveg lilyt, és a benne lévő vizet kiengedtem egy vödörbe, majd visszatettem az akváriumba. A hatás ugyan az volt, gyönyörű szépen feltöltött a szűrő.
Másik, hogy olvastam már eltört leszorító fülekről, és nem tudom hányunkat zavar mikor szétszedéskor recsegve , nyílnak a békazárat. Pár napja takarítottam a szűrőt, és akkor leecseteltem a csuklókat, szilikonos műszerfalápoló balzsammal. A Seachem Purigen miatt, ma újból ki kellett nyitnom, és hang nélkül nyílt mind a négy zár :), így szerintem érdemes valamilyen szilikonos kezelést alkalmazni ezen a részen is.
 
Sziasztot!
Ki hogy emlékszik, hány év garival vette a Prof3-asát?
Én úgy 3 éve vettem, és úgy emlékszem akkor 4 év garancia volt a 2080-asokra, vagy tévedek ?
 
Sziasztot!
Ki hogy emlékszik, hány év garival vette a Prof3-asát?
Én úgy 3 éve vettem, és úgy emlékszem akkor 4 év garancia volt a 2080-asokra, vagy tévedek ?

A szűrők megjelenésekor a magyar forgalmazó adott hozzá +2 év szerviz garit. Ez már évek óta nincs.
Utoljára a limited szűrőkön volt 5 év.
 
A szűrők megjelenésekor a magyar forgalmazó adott hozzá +2 év szerviz garit. Ez már évek óta nincs.
Utoljára a limited szűrőkön volt 5 év.
Megnéztem mikor vettem a szűrőt. 2012 január 14, akkor mennyi garit adtatok rá? Lehet, hogy még nekem is 5 év? Nincs gond a szűrővel (lekopogom) , csak láttam hirdetni egy 2013-ast, és meglepődtem, hogy arra csak 3 év garancia van( és Fisch-es garipapír), pontosabban már csak pár hónap.
 
Tisztelt Kollégák!

Előszűrő kék-szivacsot mivel tudom tudom helyettesíteni? ugyanis az imént mállott szét a kezemben :(
erre gondolok:
eheim_professionel_kek_szivacs.jpg
 

Na igen... de nekem mostazonnal kell, vagy legalábbis a hétvégén. Nagy a távolság és a helyi bolt sincs nyitva. Meg szerintem ő is rendelésre hozná... Szóval szivacs :D
de... van itthon fürdő szivacsom. Ha azt felaprítom és ízlésesen elhelyezem??? mi lehet abból? A rotor bekaphatja a kisebb darabokat?
 
Na igen... de nekem mostazonnal kell, vagy legalábbis a hétvégén. Nagy a távolság és a helyi bolt sincs nyitva. Meg szerintem ő is rendelésre hozná... Szóval szivacs :D
de... van itthon fürdő szivacsom. Ha azt felaprítom és ízlésesen elhelyezem??? mi lehet abból? A rotor bekaphatja a kisebb darabokat?

Én lehet inkább nem tennék bele addig semmit, mint hogy mosogatószivacsot rakjak bele. Gondot nem fog okozni, hogy a legalsó kosár fogja meg a leveleket.
 
Back
Oldal tetejére