• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Eheim Professionel

Ezer köszönet! Láttam én hogy szét lehet kapni, de akkor garancia elszáll nem?
Szerintem konzultálj a Fisch Kft-vel, mivel ők a hivatalos szerviz. Alap esetben el kellene postáznod nekik a fejet, amiből majd ők kiszedik a az adaptert, de lehet belemennek, hogy küldenek másik adaptert , ha postázod a töröttet. Ők úgyis kiszámlázzák az Eheim felé a munkaköltséget ;). Hasonló megoldásokat mintha olvastam volna a prof3-as topicban.
 
Szerintem konzultálj a Fisch Kft-vel, mivel ők a hivatalos szerviz. Alap esetben el kellene postáznod nekik a fejet, amiből majd ők kiszedik a az adaptert, de lehet belemennek, hogy küldenek másik adaptert , ha postázod a töröttet. Ők úgyis kiszámlázzák az Eheim felé a munkaköltséget ;). Hasonló megoldásokat mintha olvastam volna a prof3-as topicban.

Igen ez jó megoldás lenne valóban... Írok is nekik de ugye az kétszeres postaköltség lenne ha jól gondolom. Akkor inkább rendelek egy alkatrészt és bele teszem magam.
Persze csak ha szét tudom szedni, mert két csavart kivettem a másik kettő meg ugy be van süllyesztve hogy nem érek be a csavarig :banghead:
 
1 liter belefér ha nem csurig töltöd.

Akkor összesen 4l fér bele?
2426-ost szeretném nagyobbra cserélni, de így csak 1l -el menne bele több.
A legalsó kosárba kell szivacsot tenni vagy elegendő ami az előszűrőben van?
 
Valaki tudja, hogy ez a cucc a 2075 limited fejében mi célt szolgál?
Próbáltam utánanézni , de csak a nevét sikerült megtalálni.
EHEIM_7428728.jpg
EHEIM_7428728_02.jpg
@viktorlantos te tudsz valami infót?
 
Valaki tudja, hogy ez a cucc a 2075 limited fejében mi célt szolgál?
Próbáltam utánanézni , de csak a nevét sikerült megtalálni.
View attachment 1224
View attachment 1225
@viktorlantos te tudsz valami infót?

Szerintem kikapcsolt állapotban egyfajta ABS-ként működik, mint amilyen a legfelső tálca középső részén lévő "lapocska" is. Arra rá is van írva hogy ABS

Szerk: Nem hiszem, hogy a hiánya okozhatna rendellenes műküdést
 
Nekem pedig az a tippem, hogy a kézi pumpához való szelep lehet. Ehhez ugye kettő kell, az egyik az a kis lapocka az előszűrőben a másik pedig ez lehet. 2080-asom van, annál az adapter nyomóágában lévő áramlásjelző egyben szelep is, ez akkor zár mikor elengedem a kézi pumpát, és a lapocska pedig kinyit. Lenyomáskor lapocska becsuk, áramlásmérő/ szelep kinyit. Ha a 2075 nyomóágban van ez az alkatrész, akkor ennek is ilyen szerepe van , szerintem :rolleyes:
 
Szerintem kikapcsolt állapotban egyfajta ABS-ként működik, mint amilyen a legfelső tálca középső részén lévő "lapocska" is. Arra rá is van írva hogy ABS
Mit értesz az alatt, hogy "kikapcsolt állapotban egyfajta ABS-ként működik"?? :)
[Az ABS jelölés szerintem az anyagára vonatkozik: https://hu.wikipedia.org/wiki/Akrilnitril-butadién-sztirol :) ]

Victor jól mondja, a pumpához való szelepről van szó.
 
Mit értesz az alatt, hogy "kikapcsolt állapotban egyfajta ABS-ként működik"?? :)
[Az ABS jelölés szerintem az anyagára vonatkozik: https://hu.wikipedia.org/wiki/Akrilnitril-butadién-sztirol :) ]

Victor jól mondja, a pumpához való szelepről van szó.

Ez ciki, azt hittem az ABS ez esetben nem a műanyag típusra, hanem arra utal, hogy kikapcsolt helyzetben a víz nyomása által egy visszafolyásgátlóként üzemel.
 
Nálam a fent említett alkatrész szűrő takarításkor egyszer kijött. Aztán valahogy nem tettem vissza :) Most nézem hogy itt van a fiókban, azonban azóta se nem tapasztaltam a hiányából eredendő problémát..kipi kopi :rolleyes:
 
Nekem pedig az a tippem, hogy a kézi pumpához való szelep lehet. Ehhez ugye kettő kell, az egyik az a kis lapocka az előszűrőben a másik pedig ez lehet. 2080-asom van, annál az adapter nyomóágában lévő áramlásjelző egyben szelep is, ez akkor zár mikor elengedem a kézi pumpát, és a lapocska pedig kinyit. Lenyomáskor lapocska becsuk, áramlásmérő/ szelep kinyit. Ha a 2075 nyomóágban van ez az alkatrész, akkor ennek is ilyen szerepe van , szerintem :rolleyes:
Erre gondoltam én is! Akkor tuti emiatt nem működik a légtelenítőm! Amelyik szűrőmön nem működik abból kiesett és emlékszem ,hogy tök bénán raktam vissza! Na a hétvégén szűrőkarbantartás akkor kiderül! Köszi az infót akkor remélem jó nyomon vagyok!
 
Ma ki akartam cserélni a Tetra EX1200-t az Eheim 2075-re de sajnos elkezdett levegősödni a 2075. A légtelenítő pumpára tippeltem, így szétszedtem a fejet. Sajnos eléggé elszomorító látvány fogadott. A légtelenítő pumpa alsó részét tartó fülek közül 2 eltörött 2 pedig már be van repedve. Igazából ez még nem is lenne gond, mivel a pumpa felső része szorítja le a fejhez de ahogy letört a fül, a tömítésnél már nem zár rendesen így levegőt tud szívni. Na már most arra gondoltam, hogy FBS-el összeragasztom így talán még menthető a pumpa, bár ezek után nem lehet majd szétszedni.

bZ3MEVuqWmtOCPqDvrln2hsN_mMbHL6MShe6_cwSmjUP93BgCVxOtbIJrHc7X8Cqsc4-fsNmggbMxtiQ8Uz=w932-h699-no.jpg

Körbe nyomnám a tömítés szélénél és így raknám majd össze.
iz-izQU3aXOAFFjr1yiu_IhTL3W9Vbfyj4i7OQ_y6g3LDf8Ox7ZDnLu6OBJmIBuAGZZgRhXgWfr8KKmh6j1=w932-h699-no.jpg
 
Az F.B.S nem biztos, hogy megfogja, mert nem műanyag ragasztó. Meg ezek sokszor olyan anyagból vannak amit semmivel sem lehet ragasztani mint Pl ezek a "zsíros" tapintású fehér műanyagok.
 
Sziasztok

Kéne nekem egy kis segítség így a pro szériákhoz, hogy melyiket válasszam. Az aki 112 literes, és alapból Eheim 2217-et akartam, de most láttam a pro-kat pár ezerrel drágábbért, szóval megfordult a fejemben, hogy lehet azok jobbak lennének.

  • Prof 2228 50.000-ért (ennek 7.3 l-es a tartálya)
  • Prof 3 2073 53.000-ért ( 4.5 l + 0.5 előszűrő)
  • Prof 4+ 2273 55.000-ért ( 5 l + 0.5 előszűrő)
Kérdés, hogy ez az előszűrő kell vagy nem, mennyire hasznos? Vagy inkább a szűrőtérfogat a döntő? Mindegyik 1050l/h, és nem igazán tudok dönteni :unsure:
 
Én max annyit tudok segíteni,hogy nálam a 2073 egy 64 literes alatt dolgozik,én 122 literhez inkább a 2075 vagy felette lévő kategóriát nézném ill. az ennek megfelelő prof 4 et ! Lehet hogy drágább,de még mindig olcsóbb mint megvenni a 2073-at majd fél 1 éven belül belátni hogy kevés,és venni nagyobbat ezt pedig tört áron eladni ! Gondold át
 
Sziasztok

Kéne nekem egy kis segítség így a pro szériákhoz, hogy melyiket válasszam. Az aki 112 literes, és alapból Eheim 2217-et akartam, de most láttam a pro-kat pár ezerrel drágábbért, szóval megfordult a fejemben, hogy lehet azok jobbak lennének.

  • Prof 2228 50.000-ért (ennek 7.3 l-es a tartálya)
  • Prof 3 2073 53.000-ért ( 4.5 l + 0.5 előszűrő)
  • Prof 4+ 2273 55.000-ért ( 5 l + 0.5 előszűrő)
Kérdés, hogy ez az előszűrő kell vagy nem, mennyire hasznos? Vagy inkább a szűrőtérfogat a döntő? Mindegyik 1050l/h, és nem igazán tudok dönteni :unsure:
A szűrőanyag mennyisége szerintem (meg az ADA szerint is) sokkal fontosabb, mint a vízforgatás. Ha ezek között akarsz dönteni, akkor részemről egyértelműen a 2228-as.
Előszűrő: sokan egyáltalán nem használnak még mechanikai szűrőanyagot sem, így az előszűrőnek sem lehet túl nagy szerepe. Egy sima garnivédő hálóval bőven helyettesíthető, és azt csak elég lehúzni, letakarítani, és mehet vissza, nincs pacsálás, nem kell bontani a szűrőt és 3 perc alatt kész.
 
A szűrőanyag mennyisége szerintem (meg az ADA szerint is) sokkal fontosabb, mint a vízforgatás. Ha ezek között akarsz dönteni, akkor részemről egyértelműen a 2228-as.
Előszűrő: sokan egyáltalán nem használnak még mechanikai szűrőanyagot sem, így az előszűrőnek sem lehet túl nagy szerepe. Egy sima garnivédő hálóval bőven helyettesíthető, és azt csak elég lehúzni, letakarítani, és mehet vissza, nincs pacsálás, nem kell bontani a szűrőt és 3 perc alatt kész.

Nekem elég sok retket megfog az előszűrő, valahogy nehéz lenne nélküle elképzelni a szűrést :) Igaz sohasem próbáltam még nélküle, nem tudom (kíváncsi vagyok) mennyi különbség lehet.
 
Előszűrő: sokan egyáltalán nem használnak még mechanikai szűrőanyagot sem, így az előszűrőnek sem lehet túl nagy szerepe.

Picit valóban felesleges egészen az első szűrőtakarításig. Egy ilyen egyszerű Super Jet tocsogni szokott a sártól egy hosszabb karbantartás után.
Az előszűrős gépeknél alig koszolódik a bio anyag.

Azt nem tudom megmondani hogy ezen az esztétikai dolgon kívül bármit is számít, de ezen észrevehető. :)
 
Lehet valahol kapni 12/16-os csőhöz előszűrőt? Vagy bütykölni is lehet, csak akkor nem lesz benne szűrőanyag, de a nagyobb darabokat így is felfogná
Vagy nagyon rosszul gondolom? o_O
 
Back
Oldal tetejére