• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Eheim Professionel

nagyon jó hangulatfotó ;) Köszi, hogy lemérted a szűrőt, igen jól teljesített :clap:
Azaz izéke nem tudom mi lehet, esetleg az a "Vész állj", ha fel akarna szállni az összecserélt repülőgép rotor miatt :twisted:
 
Azért van, hogy csak elzárt csappal tudd levenni (a piros gomb benyomásával) a csöveket az adapterrel együtt.
 
Proci said:
ha fel akarna szállni az összecserélt repülőgép rotor miatt :twisted:
:lol: :lol:

atti76 said:
Azért van, hogy csak elzárt csappal tudd levenni (a piros gomb benyomásával) a csöveket az adapterrel együtt.

Köszi, nélküle amúgy nem is működik, mert a víz ott jön ki nem pedig a szűrőanyagokhoz megy
 
Szia Dani!
Már nem tudom hol és ki linkelt be egy angol cikket,de itt a fórumon olvastam az biztos.
A 2080-as töltettel 1200l/h produkál.
 
gelo said:
Szia Dani!
Már nem tudom hol és ki linkelt be egy angol cikket,de itt a fórumon olvastam az biztos.
A 2080-as töltettel 1200l/h produkál.

Az FX5 és a 2080 versenyzett egymással :) A linket én sem találom
 
Proci said:
Eheim 2073-ról van vhol olyan robbantott ábra ahol mutatja, hogy merre megy a víz?
Ha nem is a legtökéletesebb, de jól látszik végre nekem is, hogy miként megy:)
http://www.eheimasiapacific.com/prod_e_media_setup.html#pro3
layering_pro3.jpg
 
Szia Proci!
Ezért írtam, hogy nyugodtan mehet a sipo alulra, mert a kék szivacs az előszűrőben a nagyja koszt megfogja.
Köszi, hogy belinkelted, így mások is láthatják.
 
Elfelejtettem, hogy a cimbimnek most üzemeltük be 2 órája az 54 lityisébe a 2224-esét. Én max 60 literig ajánlanám, dehát én mindig túlzok... :D
Hát valami szenzációs ekkora aksiba! Korábban volt egy DIY külsője 1000 liter/órás szivattyúval (nettó 600) + emellett még 1 (néha 2) pici Aquael powerheadként forgatta a sarkokat. Ezt az Eheim egymaga tudja! Ahogy beraktuk, a mulmot egyből felkapta, és be a szűrőbe. A lebegő részeket még a felszín közeléből (a hátul pupozott talajtól kb. 25 centi) is befogja!
Holnap-holnapután, ha megjön a DHL, kap egy darab bacterballt ajándékba ;) .
 
Dani köszi, hogy lemérted! :thumbup: :thumbup: Én is érdeklődtem már korábban a vízszállításról. Meg a képeket is köszi Procinak is! :thumbup:
Üdvözlet a 2073 tulajok családjában! :D
Köszi, hogy lemérted! Proci kérte tegnap tőlem, pont ma akartam megmérni, így spóroltál egy kis szabadidőt. :)
Egyébként ugyanez a szivattyúfej van a 2075-ön, így ezt sem kell már lemérni... ;)
Ez igaz??? Itt is csak nagyobb tartályt raktak alá és szevasz? De akkor mitől lesz nagyobb a 2075-ös teljesítménye?
Szerintetek egyébként lehetne még úgy növelni a vízszállítást, hogy van olyan csap ami átalakítja még nagyobb átmérőre és a beszívó ágra ahol a koszos víz bejön pár mm-rel vastagabb (pl. 19/27-es) csövezést rakni.
Így gondolom még tovább bírná. Vagy nem?
 
Ezen én is gondolkodtam :) Meg azon is hogy miért nincs 19/27-es üveg csövezés akira :)
Amúgy szívesen.
 
DLaci said:
Dani köszi, hogy lemérted! :thumbup: :thumbup: Én is érdeklődtem már korábban a vízszállításról. Meg a képeket is köszi Procinak is! :thumbup:
Üdvözlet a 2073 tulajok családjában! :D
Köszi, hogy lemérted! Proci kérte tegnap tőlem, pont ma akartam megmérni, így spóroltál egy kis szabadidőt. :)
Egyébként ugyanez a szivattyúfej van a 2075-ön, így ezt sem kell már lemérni... ;)
Ez igaz??? Itt is csak nagyobb tartályt raktak alá és szevasz? De akkor mitől lesz nagyobb a 2075-ös teljesítménye?
Szerintetek egyébként lehetne még úgy növelni a vízszállítást, hogy van olyan csap ami átalakítja még nagyobb átmérőre és a beszívó ágra ahol a koszos víz bejön pár mm-rel vastagabb (pl. 19/27-es) csövezést rakni.
Így gondolom még tovább bírná. Vagy nem?

Nézd meg a (2071-2073-2075) robbantott ábráját ;) . A szivattyúfej ua.
A 2071-nél más a rotor, ha cseréled vmelyik nagyobbikra, a teljesítménye is nőni fog (bár nem javaslom a 2 kosara miatt, túl nagy lesz az áramlás belül). Egyébként csak a tartály a különbség. Külön megrendelni (tartály-rotor) nem érdemes, baromi drága. A 2075 csak papíron lehet erősebb, de a gyártók így is szoktak marketingezni (nyilván nem állítanak be 3 gépsort...). Egyébként, ha megnézed a gyári liter/óra adat és a válós közti eltérést, még így is jóval többet tudnak százalékosan, mint más német-olasz-kínai szűrők!
Rakhatnál vastagabb csövet, de a csatlakozásnál ugyanúgy leszűkül, úgyhogy felesleges. Max később kellene takarítani a csöveket.
 
Már néztem a robbantott ábrát. És amit írtál utána azon gondolkodtam ha a 71 és 73 között van egy olyan kis különbség, mint a rotor mérete. 73 és 75 között is lehet vmi. hasonló apróság (amitől +200 l/h lesz) de az ábrán nem látszik. Vagy nem?
Nagyobb szívó oldali csövezéssel lehet hogy a csatlakozónál leszűkül, de az előtte lévő 1-1,5 m szerintem sokat jelent. (A kisebb szűrőknél is ahol nincs nagy mulm, de vékony a cső, akkor a csövezés a szűk keresztmetszet, ami miatt gyakrabb takarítást igényel.)
 
Ugyanaz a rendelési száma is a rotornak (2073-75), úgyhogy semmi különbség.
Igen, a csőnél ezt írtam én is max. előnyére. De szerintem már így is baromi vastag (esztétikailag).
 
Megrendeléskor az alkatrészek listájánál sem volt megkülönböztetve a szivattyúfej típusonként, csak egységesen 1 volt...
 
Kár ha így van azt hittem a brutál csúcs 2080 alatt van még egy "felső közép" kategória. :)
De így csak +1,5l szűrőközeget kapni a +11-2ezerért ami szerintem közepes akiknál nem biztos hogy megéri.
(Mondjuk arra még mindig nem ad semmi magyarázatot miért nagyobb a vízszállítás, de a ténybe már kezdek beletörődni. :thumbdown: )
 
Nehezen látom át hogyan lehetne azonos szűrőkről beszélni amikor durván különböző vízhozam van. Ha használtatok mondjuk egy 950lphs Eheim-et és egy 1250-est akkor egyértelmű milyen brutál ez a pár száz lph.
Hogy azonos a pumpa... Lehet. De valami trükk van. Mert a vízhozamok-ban durva eltérések vannak.

Mondom ezt úgy hogy egy 950lphs és egy 1050lphs szűrő dolgozik az akim alatt. össze sem hasonlítható. ;)
 
DLaci said:
Kár ha így van azt hittem a brutál csúcs 2080 alatt van még egy "felső közép" kategória. :)
De így csak +1,5l szűrőközeget kapni a +11-2ezerért ami szerintem közepes akiknál nem biztos hogy megéri.
(Mondjuk arra még mindig nem ad semmi magyarázatot miért nagyobb a vízszállítás, de a ténybe már kezdek beletörődni. :thumbdown: )

Ahogy mondod, "felső közép" kategória mindhárom.
A plusz 1,5 liter nettó szűrőközeg az pontosan + 30-40 liter víz szűrését biztosítja (Amano ajánlásával számolva) ;) .
Tehát többet ad a 2075, mint a 2073. Ugyanez a lépcső a 2071-2073 között. A nettó vízszállítása így is több, mint pl. a Tetratec-nek, a többi gyártóról nem is beszélve!
Youtube-on volt fent egy video, a Tetratec ex 700 300 litert tudott, a 2224 (700 l/h) 500-at (mindkettő töltve). Pedig mindkettőre 700 l/órát ír a gyártó...
 
atti76 said:
Youtube-on volt fent egy video, a Tetratec ex 700 300 litert tudott, a 2224 (700 l/h) 500-at (mindkettő töltve). Pedig mindkettőre 700 l/órát ír a gyártó...

Erről tudsz adni egy linket?
Gyanúsan kevés az az ex700-as eredmény. Egy társunk lemérte és 450lph körül volt közel 0 emeléssel (mérést pedig áltban igy érdemes végezni).
 
Back
Oldal tetejére