• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Eheim Professionel

Na, ma megjött a várva várt csomag a Greenaquá-tól! :D
Beüzemeltem a 2071-et a 2073 mellé. A 112 lityisben a hatás elég komoly :mrgreen: . Most már nem lesz gond az áramlással :lol: . A 2071 a másikkal szemben lett felszerelve, hát van egy kis tornádó... Nagyon jó a kis helyem miatt, hogy csak a vödör mérete különbözik, mert így nem kellett a meglévő beállított esőztetőt bolygatni, csak símán aláraktam az új szűrőt, és rácsatlakoztattam (teljesen kompatibilisek egymással).
Egyebekben a növényeken annyira nem látszik a plusz flow, csak némelyik hal könnyebben katapultál a túloldalra :p .
Remélem a maradék algáknak annyi lesz. Próbálom így egy darabig, de lehet nyomok egy 3 napos black outot.
Az nem tudom, hogy a diffúzornak hogy lenne jobb, ha egy oldalon van mindkét esőztető, vagy így?
 
atti76 said:
Na, ma megjött a várva várt csomag a Greenaquá-tól! :D
Beüzemeltem a 2071-et a 2073 mellé. A 112 lityisben a hatás elég komoly :mrgreen: . Most már nem lesz gond az áramlással :lol: . A 2071 a másikkal szemben lett felszerelve, hát van egy kis tornádó... Nagyon jó a kis helyem miatt, hogy csak a vödör mérete különbözik, mert így nem kellett a meglévő beállított esőztetőt bolygatni, csak símán aláraktam az új szűrőt, és rácsatlakoztattam (teljesen kompatibilisek egymással).
Egyebekben a növényeken annyira nem látszik a plusz flow, csak némelyik hal könnyebben katapultál a túloldalra :p .
Remélem a maradék algáknak annyi lesz. Próbálom így egy darabig, de lehet nyomok egy 3 napos black outot.
Az nem tudom, hogy a diffúzornak hogy lenne jobb, ha egy oldalon van mindkét esőztető, vagy így?

Egészségedre :thumbup:
A difinek így is úgy is jó. Lényeg, hogy legyen megfelelő áramlás és ne fodrozd túl a felszínt. Most hogy ennyi szűrőtálcád van már megengedheted maganak a luxust, hogy kipróbálj aktív szenet stb ami a vízet kémiailag is kezelésbe veszi.
Ebből a szempontból jön egy új érdekes termék amit idehaza még nem lehetett kapni. Seachem Purigen. Hatásra hasonló mint az aktív szén, csak újratölrhető és nem veszi ki a növénytápokat az akiból.

Mindenesetre érezni fogod a vízminőségen az extra szűrést ezt biztos. :thumbup:
 
Köszi!
Jó, hogy szólsz, elfelejtettem berakni az aktív szenet...
Egyébként a 2073-nál már korábban cseréltem a legalsó tálcában levő műanyag mech töltetet Siporaxra (már szép barnák). A felső tálcába gondolom az újba is betenni a szenet símán a substrat pro-ra. Van még annyi hely, hogy ebbe is 100 gramm beférjen.
Egyébként ne röhögjetek, hogy 2 szűrővel nyomom, tényleg kellett :) . Nigroval beszéltem, ő mondta a koraliát, hogy elég lehet, de így szűrök is legalább, meg fojtani is lehet. Egyébként később egy 250 körülit akarok indítani, oda legalább már van szűrőm :D .
 
atti76 said:
Egyébként a 2073-nál már korábban cseréltem a legalsó tálcában levő műanyag mech töltetet Siporaxra (már szép barnák).

Annál rosszabb hely már csak az ülepítő lett volna:) A víz lentről felfelé egyre tisztább, lebegő kosztól mentesebb. A siporaxot igyekszünk a szűrés végére betenni, hogy a mikro járatok ne tömődjenek el.
 
Proci said:
Annál rosszabb hely már csak az ülepítő lett volna:) A víz lentről felfelé egyre tisztább, lebegő kosztól mentesebb. A siporaxot igyekszünk a szűrés végére betenni, hogy a mikro járatok ne tömődjenek el.

Tehát szerinted jobb, ha benne hagyom a MŰANYAG :) gyári töltetet???
Én nem hinném...
Itt sipo helyett substrat pro látja el a bioszűrést (Eheim-éknél). Pont azért tettem plusz bele, hogy nőjjön a bio szűrés hatásfoka. Szerintem mindenképpen jobb, mint a "síma" műanyag.
Egyébként (a sipo) a DIY külső szűrőmben dolgozott már 2 hónapig, amíg nem volt gyári szűrőm. Evvel gondoltam "meggyorsítani" a bio szűrés beérését.
A substrat pro-t meg nem dobnám ki felülről...
Így érted, hogy nem tudatlanságból van ott? ;)
 
atti76 said:
Így érted, hogy nem tudatlanságból van ott? ;)

Értem-értem, csak akkor is na izé..érted :) Valami vékony szivacslapot csak kanyarints alájuk, hogy mégse telibe kapják azt a sok finomat ami beszívódik:) Mert_úgy_ már tényleg érdemben is tud dolgozni a sipo :thumbup:

ui. lehet én misztifikálom túl ezt a dolgot, de sipo és más minőségi szűrőanyagoknál mindig igyekszem mechanikailag szigúran megszűrt vizet juttatni, hogy egy porszem se kerüljön bele csak baci:)
 
a DIY szűrőmben én is a perlon után tettem.
A mostaninál meg mindegy, szerintem "porosan" is jobban működik, mint a gyári. ;)
Az ülepítő tartályba vagy a kosár alá nem szívesen rakok plusz szivacsot. Egyébként az Eheim is így használja (1. lépcsőben) a saját kerámia gyűrűit.
Amikor kíváncsiságból szétszedtem 1 hónap után, sokkal "érettebb" volt a felszíne (nem mulmos), mint 2 hónap alatt a korábbiban.
Szóval szerintem nem nagyon baltázhatom el.
Később szeretnék egy kerti tavi szűrőt csinálni, ott a legvégén lesz a kerámia gyűrű (tóban azért több a dzsuva). :D
 
Közben olvasom, hogy eheim 2073-nál előszűrés van. Ezekszerint a legalsó rekeszbe tett siporax már egy mechanikailag megszűrt vizet kap?
Eheim 2073-ról van vhol olyan robbantott ábra ahol mutatja, hogy merre megy a víz? Vajon olyan, mint a JBL e900? Azaz a beáramló koszos víz átmegy előbb fent egy szivacson, ott fent akad a mulm, közben az áramlás folyamatosan bentebb tuszkolja mindezt a szivacson, ergo viszonylag sűrűn kell tisztogatni az előszűrőt (ugyanakkor a rekeszeket nem muszáj piszkálni).
Jól értem?

Szemben az ülepítőssel, ahol lezubog a víz a tálcák alá, és a nagyobb szennyeződések ott is maradnak. Az apró könnyűek tovább mennek, majd később szintén kiszűrődnek.
 
Proci said:
Közben olvasom, hogy eheim 2073-nál előszűrés van. Ezekszerint a legalsó rekeszbe tett siporax már egy mechanikailag megszűrt vizet kap?
Eheim 2073-ról van vhol olyan robbantott ábra ahol mutatja, hogy merre megy a víz? Vajon olyan, mint a JBL e900? Azaz a beáramló koszos víz átmegy előbb fent egy szivacson, ott fent akad a mulm, közben az áramlás folyamatosan bentebb tuszkolja mindezt a szivacson, ergo viszonylag sűrűn kell tisztogatni az előszűrőt (ugyanakkor a rekeszeket nem muszáj piszkálni).
Jól értem?

Szemben az ülepítőssel, ahol lezubog a víz a tálcák alá, és a nagyobb szennyeződések ott is maradnak. Az apró könnyűek tovább mennek, majd később szintén kiszűrődnek.

Ment a PÜ.

Amúgy a kék szivacs csak előszűrést végez az előszűrőben legfelül, utána lefolyik, és lentről felfelé szűr (perlonvatta a legvége). Tehát a lebegő mulm az alján marad, a növényi részecskék pl. pedig a tetején maradnak fenn az előszűrőben.
Remélem érthető.
 
atti76 said:
Amúgy a kék szivacs csak előszűrést végez az előszűrőben legfelül, utána lefolyik, és lentről felfelé szűr (perlonvatta a legvége). Tehát a lebegő mulm az alján marad, a növényi részecskék pl. pedig a tetején maradnak fenn az előszűrőben.
Remélem érthető.

Igen, köszönöm. Ettől féltem, mert a fent lévő szivacson szépen fennakadnak a csigák, növényi darabkák amik -ha nem tisztítod rendszeresen- szépen lefojtják.
Persze értem én az előnyét, de növényes akváriumban az átlagnál több növény darabka kerül a szűrőbe, mint egy klasszikus akváriumban. Legalábbis nálam az ülepítőben mindig szép számmal vannak, csigákkal és azok piszkaival együtt. Ha belegondolok, hogy mindez a felső szivacson lenne, grr :?
Gondolom az előszűrő szivacs eltávolításával ugyanúgy jól működik a szűrő vagy marad a sűrű szivacs tisztítás :)
 
Proci said:
Igen, köszönöm. Ettől féltem, mert a fent lévő szivacson szépen fennakadnak a csigák, növényi darabkák amik -ha nem tisztítod rendszeresen- szépen lefojtják.
Persze értem én az előnyét, de növényes akváriumban az átlagnál több növény darabka kerül a szűrőbe, mint egy klasszikus akváriumban. Legalábbis nálam az ülepítőben mindig szép számmal vannak, csigákkal és azok piszkaival együtt. Ha belegondolok, hogy mindez a felső szivacson lenne, grr :?
Gondolom az előszűrő szivacs eltávolításával ugyanúgy jól működik a szűrő vagy marad a sűrű szivacs tisztítás :)

Nem fojt le semmit!
Ez előszűrő, ha a perlon (vagy a cső) eltömődik, az fojthatja csak le.
1 hónapig hagytam takarítás nélkül, semmi flow veszteség nem volt. Szétszedtem, minimális kosz volt beállva felül (ami gondolom bomlik folyamatosan, és megy lejjebb a szűrőbe). A perlon bezzeg tiszta kosz volt. Hétvégén (2,5 hónap után)takarítottam a csövet, ez már számított a flow-n.
Az ülepítőig nem jut el semmi növényi rész, itt csak halsz... szerű mulm van.
Eszem ágában nem lenne kivenni az előszűrőt!
 
Dél körül megjött az új szűrőm :) Volt nagy bodottá :lol: Eheim 2073-at hozott a mikulás :)
Gyorsan le is mértem hogy hány lph-t nyom és hogy az emelési magasság tényleg 1,8m-e.
10l vizet szívtam át 5X szűrőanyaggal 5X nélküle. Az eredmények:
1,5m csővel szűrőanyaggal: 820 lph ez 78%-a a gyári adatnak.
1,5m csővel szűrőanyag nélkül: 980ph ez 92%-a a gyárinak
Az emelési magasság tényleg 180 centi, még egy kicsit több is, de akkor már erő nem nagyon van benne.
A szűrő nagyon tetszik, kíváncsi vagyok hogy hogyan teljesít az akiban is.
 
Dani biztos ez?
Jobban teljesít töltettel, mint nélküle? :shock:
 
inadsz said:
Dél körül megjött az új szűrőm :) Volt nagy bodottá :lol: Eheim 2073-at hozott a mikulás :)
Gyorsan le is mértem hogy hány lph-t nyom és hogy az emelési magasság tényleg 1,8m-e.
10l vizet szívtam át 5X szűrőanyaggal 5X nélküle. Az eredmények:
1,5m csővel szűrőanyaggal: 980 lph ez 93%-a a gyári adatnak.
1,5m csővel szűrőanyag nélkül: 820lph ez 78%-a a gyárinak
Az emelési magasság tényleg 180 centi, még egy kicsit több is, de akkor már erő nem nagyon van benne.
A szűrő nagyon tetszik, kíváncsi vagyok hogy hogyan teljesít az akiban is.

Üdvözlet a 2073 tulajok családjában! :D
Köszi, hogy lemérted! Proci kérte tegnap tőlem, pont ma akartam megmérni, így spóroltál egy kis szabadidőt. :)
Egyébként ugyanez a szivattyúfej van a 2075-ön, így ezt sem kell már lemérni... ;)
 
Még pár hét és nálam egy 2080-as fog pöfögni.Már nagyon várom. :D
 
gelo said:
Dani biztos ez?
Jobban teljesít töltettel, mint nélküle? :shock:

Sorry fordítva van javítottam :) A 2080-ast mérd le, kiv. vagyok rá. :)
 
Lőttem pár képet.
Az a kis izéke ott mire való? Elzárja a víz útját, de minek?
4364896979_b061737023_m.jpg
4365644872_e0d6872712_m.jpg
És egy hangulat fotó :D
4364893719_c5f95ce08f.jpg
 
Back
Oldal tetejére