• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Eheim Professionel

Épp most hozta a futár életem második külső szűrőjét!
Egy Eheim Prof.3. 2073-at!
Köszi GeenAqua!!!
Remélem beválik...

Szerintetek a mostani 54 litykós akihoz merjem beállítani addig amíg nem lesz meg a nagyobb?
 
SlyChocolate said:
Épp most hozta a futár életem második külső szűrőjét!
Egy Eheim Prof.3. 2073-at!
Köszi GeenAqua!!!
Remélem beválik...

Szerintetek a mostani 54 litykós akihoz merjem beállítani addig amíg nem lesz meg a nagyobb?

nah gratulálok a szűrőhöz. sok örömöt hozzá ;) :thumbup:
A kérdésedre visszatérve, szerintem működhet a dolog simán. Combos áramlás lesz. De sokmindentől függ. Egy friss cuba ültetésre nem biztos hogy ráengedném, de megkapaszkodott növényekben nem tud kárt tenni.
De ahogy rémlik ezen is van teljesítményszabályó. Szóval nyugodtan vedd vissza ha sok.
 
Ez nem a Pro 3e mint elektronikus!
Csak a kaszni un.!
Viszont nincs csap így nem igen lehet szerintem folytani!
Vagy tévedek?
 
A cső bekötés alatt van egy vízszintes elzáró csap azzal tudod levenni a teljesítményt. Ténylegnyugodtan rákapcsolhatod. És ha mégis bármi okból soknak éreznéd, le lehet kötni csak öntsd ki a vizet a tartályból. Szóval eláll megtöltve víz nélkül. ;)
 
Nekem 112-eshez van. Szerintem folytás nélkül ráküldheted, én is most akarok mellé másodiknak 1 2224-est, vagy 1 tetratec 700-ast, mert kevés a flow.
Apropó, szerintetek melyik legyen? A tetrában cserélnék szűrőközeget Sipo-ra és substrat pro-ra (+6300 pénzért). Az Eheimben nem cserélném, viszont kisebb a tartálya. :?
A +700 l/óra kelleni fog nálam, mert a mostani 750 l/órás belsőmmel elég csak az áramlás.
 
viktorlantos said:
A cső bekötés alatt van egy vízszintes elzáró csap azzal tudod levenni a teljesítményt. Ténylegnyugodtan rákapcsolhatod. És ha mégis bármi okból soknak éreznéd, le lehet kötni csak öntsd ki a vizet a tartályból. Szóval eláll megtöltve víz nélkül. ;)
ÁHÁ!
A nagy szürke kalantyú!
:D
Most, hogy kinn vagy a közepe már látszik, hogy hogyan szabályoz egyszerre a két gyolyós csap!
;)
 
Végre az akiban!
Az az alatta!
Félig le kellett vennem a flow-t mert centrifugáztak a jószágok!
Van benne erő az tény!
:D
 
Póbáld meg több pozícióban is, mert nálam is először űrhajós képzés volt :roll: , aztán sikerült egy jó kompromisszumot találni!Sok sikert! :wave:
Nekem egy 600 L/h belső szűrő (tudom-tudom... :oops: ), és most + 1 EHEIM professional 3 2075 külső szűrő :thumbup: gondoskodik a halaim fittségéről... Azóta az algák sem tudnak "megkapaszkodni". De ne bízzam el magam!
 
MiniMe said:
Póbáld meg több pozícióban is, mert nálam is először űrhajós képzés volt :roll: , aztán sikerült egy jó kompromisszumot találni!Sok sikert! :wave:
Nekem egy 600 L/h belső szűrő (tudom-tudom... :oops: ), és most + 1 EHEIM professional 3 2075 külső szűrő :thumbup: gondoskodik a halaim fittségéről... Azóta az algák sem tudnak "megkapaszkodni". De ne bízzam el magam!
Tény és való, hogy nagyon nem mindegy a csövek elhelyezése!
Először hátra tettem a gyári esőztetőt de így szinte csak az aki felében forgott a víz!
Majd elővettem a régi szürőm csövét mivel az Eheim-est nem akartam elvágni.
És a régi csövet méretre vágva az aki végében helyeztem el az esőztetőt!
Valahogy úgy ahogy annó Nigró is leírta.
szures3-300x200.jpg

És nálam is valami hasonló lett...
DSC00002_resize_resize.png
 
Nigro said:
:thumbup:
Viszont a diffúzort rakd a másik oldalra. Nekem is ott vált be jobban. ;)
Ma átraktam a diffit szembe az esőztetővel.
A felszálló bubikat éppen csak meglegyezte az áramlás de nem maradtak sokáig a vízben.
A tartós teszt 8 óra elteltével semmit nem mutatott az az a túl oldalt kevés volt a CO2!
Viszont ahhoz, hogy a bubik körözzenek, annyira fel kellett vennem a szűrő teljesítményét.
Hogy az apró halakat úgy csapta az aki falához mint hurrikán a háztető a földhöz!
:D

Szóval nálam felejtős!
Vissza tettem az esőztető alá a diffit.
Így igaz, hogy a bubik egy jó részét azonnal kicsapja a vízből. Viszont ami marad azt az aki teljes hosszán végig tolja.
És a szemközti oldalnak csapódva jó néhány bubit még lefelé is kényszerít az áramlás!
 
Sziasztok!Szeretnék egy növényes akváriumot.Kb 160-180 liter körül szeretnék.Szerintetek elég bele egy eheim prof 3 2075 ,vagy inkább az árán 2 kisebbet mondjuk ecco pro 2036 tegyek bele?Hatékonyab egy nagy szűrőtől két kisebb vagy ugyanúgy kiszolgálja 1 szűrő is az akváriumot.?
 
Hami31 said:
Sziasztok!Szeretnék egy növényes akváriumot.Kb 160-180 liter körül szeretnék.Szerintetek elég bele egy eheim prof 3 2075 ,vagy inkább az árán 2 kisebbet mondjuk ecco pro 2036 tegyek bele?Hatékonyab egy nagy szűrőtől két kisebb vagy ugyanúgy kiszolgálja 1 szűrő is az akváriumot.?

érdemes megnézned a szűrőtáblázatot a GA oldalon. http://www.greenaqua.hu/eheim-professio ... ettel.html
Ha nem a prof 3 2075 mellett döntenél, akkor sem az ecco pro-t javaslom erre a méretre. Inkább 2db 1200-as Tetratec-et.
 
Nézegetem a szűrőket.sokat olvasgatom a GA adatait is.Rendeltem már néhányszor :D .Most is megy a 700 as tetratec a kisebb akváriumoban.Szóval ha kiszolgálná a 2075 ös akkor melette döntök.De ha a két tetra 1200 as a hatékonyabb? Igy nagyobb a szűrőfelület gondolom jobb lenne a szűrés...Nem nagyon tudok dönteni..De azt hiszem inkább csinálok egy 160 as akváriumot és eheim 2075 lessz benne.Igy is több mint 7 szeres lessz forgatás.Nem beszélve egy szűrő jóval kevesebbet fogyaszt mint kettő.
 
Hami31 said:
Nézegetem a szűrőket.sokat olvasgatom a GA adatait is.Rendeltem már néhányszor :D .Most is megy a 700 as tetratec a kisebb akváriumoban.Szóval ha kiszolgálná a 2075 ös akkor melette döntök.De ha a két tetra 1200 as a hatékonyabb? Igy nagyobb a szűrőfelület gondolom jobb lenne a szűrés...Nem nagyon tudok dönteni..De azt hiszem inkább csinálok egy 160 as akváriumot és eheim 2075 lessz benne.Igy is több mint 7 szeres lessz forgatás.Nem beszélve egy szűrő jóval kevesebbet fogyaszt mint kettő.

ha így nézed igazad van. csak az ecco pro mint opcionális jelöltről akartalak lebeszélni ekkora aki esetén :thumbup:
 
Hami31 said:
Nézegetem a szűrőket.sokat olvasgatom a GA adatait is.Rendeltem már néhányszor :D .Most is megy a 700 as tetratec a kisebb akváriumoban.Szóval ha kiszolgálná a 2075 ös akkor melette döntök.De ha a két tetra 1200 as a hatékonyabb? Igy nagyobb a szűrőfelület gondolom jobb lenne a szűrés...Nem nagyon tudok dönteni..De azt hiszem inkább csinálok egy 160 as akváriumot és eheim 2075 lessz benne.Igy is több mint 7 szeres lessz forgatás.Nem beszélve egy szűrő jóval kevesebbet fogyaszt mint kettő.

Azért biztosabb a 2 szűrő mert ha az egyik elromlik a másikkal eldöcög az aki. Ha mégis 2 szűrő mellett döntesz akkor jobb a 2 egyforma mert egyféle alkatrész kell mindkettőhöz így egy pótalkatrész kel.l nem kétféle.
 
Szia Hami31!
Ha rám hallgatsz, 2 szűrőt veszel, 2073-ból 2, vagy 2073+2071. Vagy maradsz a 2075-nél+Koralia.
Nálam a 112-esnél most fog csatasorba állni a 2073 mellé egy 2071 is :mrgreen: Két szűrővel SOKKAL jobb lesz nálad is, így maradhatsz a 180-200 liternél. Alga esélye minimális, az eloszlás optimális lesz tuti. ;)
Ja, és az Eheim azért kicsit jobb választás...
 
Back
Oldal tetejére