• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

EHEIM PROFESSIONEL széria kérdések

Proci

Kertész szaki
Re: Eheim Professional

Mint olvashattuk inadsz Dani naplójában, több embernek kezd rosszalkodni a szűrője.
A dolog érdekessége, hogy hasonlóak a tünetek.
Jó lenne, ha itt az Eheim topikban összeírná mindenki, hogy mikori a szűrője és mi a hiba pontos leírása ill., hogy tudta/tudja orvosolni.
 
Re: Eheim Professional

Proci said:
Mint olvashattuk inadsz Dani naplójában, több embernek kezd rosszalkodni a szűrője.
A dolog érdekessége, hogy hasonlóak a tünetek.
Jó lenne, ha itt az Eheim topikban összeírná mindenki, hogy mikori a szűrője és mi a hiba pontos leírása ill., hogy tudta/tudja orvosolni.

Én pedig megkérdezem erről a hivatalos képviseletet, mennyire gyakoriak a hibák, hogyan orvosolhatók stb.

Nekem a Prof 2-nél van hasonló eresztés az elektromos kábelnél. Igaz az is több mint 2 éves..... tehát O-Ring.
 
Re: Eheim Professional

Akkor kezdem.
Szűrő: Eheim prof 3 2073
Garancia: Van
Vétel: 2010.02.15
Hiba:
1. 2010.08. Az elzárókar megrepedt még időben észrevettem így gariban cseréltem.
Megoldás: Garanciában küldték az újat kicseréltem, küldtem vissza a régit így a szűrő nem állt semennyit.
Kár: nincs
2. 2011.10. A csőcsatlakozó "tömítő"gyűrűje nem tömít így folyik kifelé a víz.
Kár: bútor felpúposodott, parketta is.
Megoldás: függőben.


Sablon:
Kód beillesztése:
[b]Szűrő:[/b]
[b]Garancia:[/b]
[b]Vétel:[/b]
[b]Hiba:[/b]
[b]Megoldás:[/b]
[b]Kár:[/b]
 
Re: Eheim Professional

viktorlantos said:
Proci said:
Mint olvashattuk inadsz Dani naplójában, több embernek kezd rosszalkodni a szűrője.
A dolog érdekessége, hogy hasonlóak a tünetek.
Jó lenne, ha itt az Eheim topikban összeírná mindenki, hogy mikori a szűrője és mi a hiba pontos leírása ill., hogy tudta/tudja orvosolni.

Én pedig megkérdezem erről a hivatalos képviseletet, mennyire gyakoriak a hibák, hogyan orvosolhatók stb.

Nekem a Prof 2-nél van hasonló eresztés az elektromos kábelnél. Igaz az is több mint 2 éves..... tehát O-Ring.


Nekem is hasonló a problémám az Eheim 2075 -sel (1,5 éves a szűrő) reggelre az akvárium félig volt vízzel a többi a kövön szerencsére nem padló volt alatta :(
 
Re: Eheim Professional

Noh egész komoly mennyiségű meghibásodás. :evil: Holnapra intézünk egy Eheim álláspontot. A szűrők pedig garisak, szóval meg lesznek csinálva. (Az Eheim szerviz eddig nagyon jól vizsgázott, a rajtunk keresztül beküldött szűrőknél. )
 
Re: Eheim Professional

Nigro said:
Noh egész komoly mennyiségű meghibásodás. :evil: Holnapra intézünk egy Eheim álláspontot. A szűrők pedig garisak, szóval meg lesznek csinálva. (Az Eheim szerviz eddig nagyon jól vizsgázott, a rajtunk keresztül beküldött szűrőknél. )

Velük én is elégedett vagyok, küldték a másikat így a szűrőt nem kellett elküldenem.
 
Re: Eheim Professional

Nigro said:
Noh egész komoly mennyiségű meghibásodás. :evil: Holnapra intézünk egy Eheim álláspontot. A szűrők pedig garisak, szóval meg lesznek csinálva. (Az Eheim szerviz eddig nagyon jól vizsgázott, a rajtunk keresztül beküldött szűrőknél. )
Előre is köszönjük!
Esetleg rá lehetne kérdezni arra, hogyha tudnak hibás szériáról és ez érint minket, akkor van-e lehetőség "visszahívásra", idő előtti cserére?
Most csináltattam új bútort és megmondom őszintén, nem szívesen élném át azt amit Dani :?
Egy ADA bútor esetén meg akár többe van a bútor, mint a szűrő, szóval ezek szerint résen kell lenni.
 
Re: Eheim Professional

Proci said:
Nigro said:
Noh egész komoly mennyiségű meghibásodás. :evil: Holnapra intézünk egy Eheim álláspontot. A szűrők pedig garisak, szóval meg lesznek csinálva. (Az Eheim szerviz eddig nagyon jól vizsgázott, a rajtunk keresztül beküldött szűrőknél. )
Előre is köszönjük!
Esetleg rá lehetne kérdezni arra, hogyha tudnak hibás szériáról és ez érint minket, akkor van-e lehetőség "visszahívásra", idő előtti cserére?
Most csináltattam új bútort és megmondom őszintén, nem szívesen élném át azt amit Dani :?
Egy ADA bútor esetén meg akár többe van a bútor, mint a szűrő, szóval ezek szerint résen kell lenni.

Ugyan akkor rendeltük a szűrőt ha jól emlékszek, és neked is volt szervizben a fejegység miatt.
 
Re: Eheim Professional

Nem kifejezetten a gyűrű a probléma. Nincs megfelelően lekenve ahogy olvasom. A fejegység pedig érzékeny rá, hogy rendesen össze legyen rakva (csavaroknál).

A cumi, hogy a Prof 3 szériát kicsit nehezebb szétszedni, mint a Prof 1-2-t. De ahogy a fórum képei mutatják nem lehetetlen.
 
Re: Eheim Professional

viktorlantos said:
Nem kifejezetten a gyűrű a probléma. Nincs megfelelően lekenve ahogy olvasom. A fejegység pedig érzékeny rá, hogy rendesen össze legyen rakva (csavaroknál).

A cumi, hogy a Prof 3 szériát kicsit nehezebb szétszedni, mint a Prof 1-2-t. De ahogy a fórum képei mutatják nem lehetetlen.

Meglátjuk.
Garit buktam ha szétszedem egyébként? Mondjuk mindegy mert elküldeni úgy se fogom a fejet Tatabányára.
 
Re: Eheim Professional

Nigro said:
Noh egész komoly mennyiségű meghibásodás. :evil: Holnapra intézünk egy Eheim álláspontot. A szűrők pedig garisak, szóval meg lesznek csinálva. (Az Eheim szerviz eddig nagyon jól vizsgázott, a rajtunk keresztül beküldött szűrőknél. )

Nagyon rendesek, ezt megerősítem. Mindkét 2080-as szűrőmnek rövid időn belül eltört a légtelenítő karja (pedig nagyon ritkán használtam), ezt is postázták. Az a szerencse, hogy így is használható ideiglenesen, csak ilyenkor fele a teljesítménye. Az egyik 2080-asnak a tartályt rögzítő - téglalap alakú - "patentja" (a 4 közül az egyik) is eltört egy szétszedésnél, pedig "ésszel" csináltam, nem erőltettem. A 2071-esnek és a 2073-asnak a flow állító karja tört el. Ha rendeltek alkatrészt, mindig a hölgynél tegyétek :) , ugyanis az úr - nekem - mindig elfelejtette a megfelelő helyre "beírni", és így újra szólnom kellett...
Mondjuk az bosszantó, hogy ezeket a "felső közép" szűrőket ilyen hitvány műanyag sz...rokkal gyártják.
 
Re: Eheim Professional

El vagyok szörnyedve.Ez az Eheim az az Eheim,melynek egy 35 éves példánya itt ketyeg a nanom mellett máig hibátlanul? :crazy:
 
Re: Eheim Professional

zsotyi said:
El vagyok szörnyedve.Ez az Eheim az az Eheim,melynek egy 35 éves példánya itt ketyeg a nanom mellett máig hibátlanul? :crazy:

Valószínűleg mindennel így vagyunk. Ahogy a mostani autók is túl vannak bonyolítva már és sokkal több a meghibásodás mint korábban.

Általánosságban szerintem elmondható, hogy nagyon masszív a felépítése a prof 3 szériának, de aki kitalálta ezt a fojtó kapcsolót.... tök értelmetlenül rongálják a cég hírnevét.

De ezt az Oring őrületet nem értem. Ha egy olyan alkatrész amit sűrűn kell cserélni, akkor miért nem oldották meg a könnyű kiszerelést és kenést?
 
Re: Eheim Professional

viktorlantos said:
Ha egy olyan alkatrész amit sűrűn kell cserélni, akkor miért nem oldották meg a könnyű kiszerelést és kenést?

+ a kutya nem mondta, hogy időnként szét kell kapnom a fejet (garanciális cuccokhoz nem szívesen nyúlok), és cserélgessem a rejtett tömítéseket. Ha meg elküldöm felújítani, akkor aki reset évente.
Ezek szerint több db. Eheim, több hibalehetőség (szivárgás, törés etc)...
 
Re: Eheim Professional

Nekünk prof 3-at eltörni még nem sikerült. De elektromos kábeles eresztésben már nekem is volt részem a régi szériával.
 
Nah szuper!
Nekem is elkezdett csöpögni a szürő (prof 3 2071). Este haza jöttem még semmi baja, reggel mikor felkeltem a fél víz a parkettán.... 8Rz11WA- ... r_embedded
A videón látszik hogyan és honnan csöpög (Pont így csöpög nekem is). Mi a teendő ? Kit hívjak fel? Hova vigyem a szürőt ? Előre is köszönöm a segitséget.
 
Back
Oldal tetejére