• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

EHEIM PROFESSIONEL széria kérdések

Jelentem az ördög sosem alszik. Ma nálam bukkant fel, a szűrőbe költözött.


Eheim 2073 prof3.

Kb 30 másodperc működés után a szűrő lekapcsol majd kb 3 perc pihenő után magától újraindul.


Valaki találkozott már ilyen hibával? (Több konektorral, aljzattal is próbálkoztam minden más elektronikai cucc hibátlanul megy).
 
Utoljára módosított:
Jelentem az ördög sosem alszik. Ma nálam bukkant fel, a szűrőbe költözött.


Eheim 2073 prof3.

Kb 30 másodperc működés után a szűrő lekapcsol majd kb 3 perc pihenő után magától újraindul.


Valaki találkozott már ilyen hibával? (Több konektorral, aljzattal is próbálkoztam minden más elektronikai cucc hibátlanul megy).
Szűrővel kapcsolatban még nem, de egyéb elektronikai berendetzéssel kapcsolatban már igen. Jellemzően vezetékszakadás vagy forrasztási hiba szokott ilyen problémát okozni. A tekercs femelegszik, a kontaktus megszakad, majd amikor lehül, ismét összeér.
 
Szűrővel kapcsolatban még nem, de egyéb elektronikai berendetzéssel kapcsolatban már igen. Jellemzően vezetékszakadás vagy forrasztási hiba szokott ilyen problémát okozni. A tekercs femelegszik, a kontaktus megszakad, majd amikor lehül, ismét összeér.

Ez könnyen lehet. Közben. Csináltam egy rövid videot is. Hanggal érdemes nézni, abból tudni mikor indul és áll le.

 
A rotor tengelyet tarto fekete es feher bütyü a helyen van biztosan? szetszednem osszeraknam meg egyszer
 
Sziasztok!

Így év végén kicsit besűrűsödtek a dolgok.
Szerencsére volt itthon egy tarcsi szűrő, amit be tudtam állítani, de mondjuk tényleg csak mint vészmegoldás mert elég kicsi a teljesítménye.

Így indul a rotor

Úgyvan

A rotor tengelyet tarto fekete es feher bütyü a helyen van biztosan? szetszednem osszeraknam meg egyszer

Helyén, különben a működés alatt nem lenne ilyen csendes. (De egyébként a post írása előtt szétszedtem már egyszer)

Megszámlálhatatlan prof 3 és 4 megfordult már nálunk, de ilyet még nem láttunk.

Ha lehetek kicsit szemtelen, most fogtok. Pont január 18-án járna le a 3 év gari. (Nálatok vásárolt szűrőről van szó.) Elég lesz ha 01.05-én betotyogok hozzátok a szűrővel? Vagy írjak róla info kukacra, amit majd be tudtok csatolni a gari érvényesítéshez, vagy a bejelentőhöz vagy bármihez?

köszi
 
Ha lehetek kicsit szemtelen, most fogtok. Pont január 18-án járna le a 3 év gari. (Nálatok vásárolt szűrőről van szó.) Elég lesz ha 01.05-én betotyogok hozzátok a szűrővel? Vagy írjak róla info kukacra, amit majd be tudtok csatolni a gari érvényesítéshez, vagy a bejelentőhöz vagy bármihez?

Emailben pls. (y)
 
Szeretnék egy gyors segítséget kérni. Van egy egy Ehem 2215 szűröm. A szivóág csonkjánál lévő gumitömítés mérete érdekelne mekkora. Mert fals levegőt szív. Húztam rajta de már vízszintesen van a csonk. nem pedig függőlegesen. Gondoltam rakok bele még egyet hogy hamarabb megszoruljon és ne így álljon. Előre is köszönöm.
 
Sziasztok!

Leginkább Viktor a Te véleményedre lennék kíváncsi, találkoztatok már ilyen jellegű hibával?
Van egy Prof 3e 450-es szűrőm. Contron centerre kötve rotor error hibát dob ki. Elképzelhető hogy rotor cserés lesz a készülék?
Csak arra tudok gondolni hogy a rotor elvesztette a mágnesességét, és ezt érzékeli a vezérlője.

Köszi!
 
Csak arra tudok gondolni hogy a rotor elvesztette a mágnesességét, és ezt érzékeli a vezérlője.

Ez nem fordulhat elő. De a rotorral kapcsolatban a következő dolgokat nézném meg.

  1. A rotor foglalata tiszta legyen. Eheimnek is van ilyen keféje amivel ki lehet takarítani miután kivetted a rotort, de ilyen kis kefét szerintem máshol is kapni.
  2. A kerámiatengely ne legyen törött. Takarítás után ki beszerelésnél előfordulhat, hogy elpattan.
  3. A rotor mágneses részének ne legyen nagy holtjátéka. Egy két típusnál pl Eheim Classic stb ez tipusbetegség.
  4. A rotort nézd meg. A mágnesből láttunk már teljes hosszában elrepedt példányokat. Nem eheim, de ettől még érdemes megnézni. Mondjuk ha ez a bibi, az elég erős zakatoló hanggal is jár.
Ha a hang nem változott meg a szűrőnél, akkor a törések nagyjából kizárhatóak.
 
Ez nem fordulhat elő. De a rotorral kapcsolatban a következő dolgokat nézném meg.
Ha a hang nem változott meg a szűrőnél, akkor a törések nagyjából kizárhatóak.


Kedves Viktor!
Köszönöm a Tippeket. Ezek voltak első lépések. A takarítást is beleértve. A szűrő egyáltalán nem megy, úgyhogy nincsen semmi zakatoló, furcsa hang.
Egyszerűen a PC-s program rotor error-t ír.
 

Attachments

  • rotor.jpg
    rotor.jpg
    38 KB · Megtekintések: 32
Csörögj be a Fisch-hez tatabányára. Ebből a típusból nagyon kevés van forgalomban, hátha ennél többet is tudnak segíteni.
 
Én már vettem Eheim2028-at full kettérepedt rotormágnessel. :)

Akkor ideje lottóznod. Ez ritkább mint a fehér holló. Ellenben volt egy idő amikor a Tetra 1200-es széria volt alapból ilyen. Mostanában nem hallom a jelenséget vagy a tetra nem pörög annyira...
Rotor oldalról most a kis classicok ami problémás. 2211-2213 mondjuk annyira kevés anyag van ezekben a kis szűrőkben, hogy inkább szűrő pohárnak kellene nevezni 😋
 
Beszéltem a Fisch-el.
Rotor csere.
A vezérlő érzékeli a rotor mágnesességét és nem indul el, Ha alacsony akkor bizony rotor csere.
Viktor van most nektek ilyen polcon? 760322 a cikk száma.
 
Back
Oldal tetejére