• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

EHEIM PROFESSIONEL széria kérdések

Sziasztok! Kaptam ajándékba egy Eheim prof 2-es 2026-os szűrőt az lenne a kérdésem, hány liter/ órás a szűrő? Mert mindenütt azt írja 950 liter de a kis adat táblán 650 litert ír. Lehetséges, hogy el van írva?
DSC_0203.JPG
 
Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy tervezzük az akváriumunk újra berendezését. Aminek a szürését még mindig a jó kis Eheim Professional III 2073 -al oldanánk meg. Viszont már évek nem volt bekapcsolva. Mit tanácsoltok, hogy nézzem át, ill. "olajozni", szilikonozni kell-e? ha igen, mit és hol?

Köszönöm
Norbi
 
Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy tervezzük az akváriumunk újra berendezését. Aminek a szürését még mindig a jó kis Eheim Professional III 2073 -al oldanánk meg. Viszont már évek nem volt bekapcsolva. Mit tanácsoltok, hogy nézzem át, ill. "olajozni", szilikonozni kell-e? ha igen, mit és hol?

Köszönöm
Norbi

Fejtömítést mindenképp kend meg illetve a csőcsonk belsejében a gömbzárókat is érdemes megkenni.
Rotort ellenőrizd, lesd meg a gumibakokat, hogy meg van-e és milyen állapotban. Elvileg nem lehet nagy gond vele.
 
Jaja én is beüzemeltem egy két éve szárazon álló Eheim2226-ot, és alig lehetett mozgatni a csapok elzáró kallantyúját.
Egy kis szilikonspray a gömbzárókra, és olyan lett mint az új.(y)
 
Üdv!
Bár nyilván nagyon sokan gariztatták, de egy megoldást azért leírok, hogy ha valaki találkozik még az Eheim 2075 folyás problémával.
Most vettem egyet használtan és egy 09...sorozatszámú darabról van szó. Kétszer eláztattam a szobát mire elolvastam az itteni kommenteket. Én egyszerűen a fehér műanyag lábait vágtam le tőből, így a felfekvő felületet megszüntetve. Ezáltal a zsugorodott gumira feszül rá a pumpa háza. Már így sem szivárgott cseppet sem, de a feleségemet ez nem győzte meg, így Loctite tömítőzsinórt tekertem rá. Tökéletesen üzemel.
Üdv!
20180314_2144451_resize.jpg
 

Attachments

  • 20180314_2144451_resize.th.jpg
    20180314_2144451_resize.th.jpg
    6.9 KB · Megtekintések: 7
  • 20180314_2144451_resize.th.jpg
    20180314_2144451_resize.th.jpg
    6.9 KB · Megtekintések: 7
Utoljára módosított:
Sziasztok! Ehem 2075 szűrővel akadt egy kis problémám.
Nagyjából az hogy nem megy!
Leesett a teljesítmenye majdnem nullára. Ekkor kitakarítottam. ezután sem indult be. Nem szívta be a vizet. ezután kicseréltem a csőcsatlakozó fejet, rotort és az összes tömítést.
ezután három óra küszködéssel elindult. ment két napot és újra leesett a teljesítmény nullára.
A tömítő gyűrűk be volta kenve, fals levegőt szerintem nem szív, mert nem levegős a renszer. mi lehet a gond?
szervíz?
4 éves.
Előre is köszönöm.
 
Eheim 2028-at el tudtok küldeni Fisch-hez, amikor egyébként is küldenétek nekik a garis/javítani átvett szűrőket? Vagy küldjem el nekik én, az egyszerűbb? Helyben nem javítotok gondolom... vagy mégis? :D
Fejtömítést cseréltem de még mindig folyik valahonnan a fejből.
 
Sziasztok! Eheim 2032 nekiállt tegnap este durrogni,büdösödni. Megfogtam a fejrészt, ami teljesen fel volt forrósodva, persze egyből kihúztam a konnektorból.
Ma meló után szétszedtem, de az elektromos része ki van öntve valamivel, hogy véletlenül se lehessen forrasztani ami elszállhatott benne. Az lenne a kérdésem, hogy ezt az elektromos részt megtudom rendelni külön? Mert a fejegység kb 25000 ft lenne, amennyiért kompletten is tudok venni egy ilyen szűrőt. Választ előre is köszönöm!
 
Sziasztok! Eheim 2032 nekiállt tegnap este durrogni,büdösödni. Megfogtam a fejrészt, ami teljesen fel volt forrósodva, persze egyből kihúztam a konnektorból.
Ma meló után szétszedtem, de az elektromos része ki van öntve valamivel, hogy véletlenül se lehessen forrasztani ami elszállhatott benne. Az lenne a kérdésem, hogy ezt az elektromos részt megtudom rendelni külön? Mert a fejegység kb 25000 ft lenne, amennyiért kompletten is tudok venni egy ilyen szűrőt. Választ előre is köszönöm!
Keresd a Fisch Kft-t! Ők a magyarországi hivatalos márkaszervíz, így alkatrész ügyben ők tudnak segíteni.
 
leírom a tapaszatlatom a németországi eheim ügyfélszolgálattal kapcsolatossan! egy eheim 2073 2009 es évjáratú szürövel akadtak problémák! folyat a légtelenítöjénél! sajnos nem tudtam orvosolni a hibát.! gumi gyürük elvannak keményedve a belseje is igen vízköves volt stb..
felhívtam az ügyfélszolgálatot, majd a hölgy közölte ha személyessen viszem akkor megis várhatom! szerencse hogy 45km vannak tölem! ugyhogy holnap reggel megyek s viszem hozom a szüröt! ez nekem totál pozítiv élmény volt! 5+csillag az eheim részéről!(y)(y)(y)
 
leírom a tapaszatlatom a németországi eheim ügyfélszolgálattal kapcsolatossan! egy eheim 2073 2009 es évjáratú szürövel akadtak problémák! folyat a légtelenítöjénél! sajnos nem tudtam orvosolni a hibát.! gumi gyürük elvannak keményedve a belseje is igen vízköves volt stb..
felhívtam az ügyfélszolgálatot, majd a hölgy közölte ha személyessen viszem akkor megis várhatom! szerencse hogy 45km vannak tölem! ugyhogy holnap reggel megyek s viszem hozom a szüröt! ez nekem totál pozítiv élmény volt! 5+csillag az eheim részéről!(y)(y)(y)
Az út tovább tartott mint a szürő szervizelése, és az üzemanyagköltség is többe került mint a javítás ára! egy 9éves szürő hibáját kijavitották garanciába meg a fejtőmítés csere is belefért a szervízelésbe! a szürő beüzemelve, teszi a dolgát!:happy::happy::happy:
 
Az út tovább tartott mint a szürő szervizelése, és az üzemanyagköltség is többe került mint a javítás ára! egy 9éves szürő hibáját kijavitották garanciába meg a fejtőmítés csere is belefért a szervízelésbe! a szürő beüzemelve, teszi a dolgát!:happy::happy::happy:
Garanciában? Mennyi ottkint a garanciaidő? Vagy típushibára hivatkozva ezt ingyen javítják?
 
Az út tovább tartott mint a szürő szervizelése, és az üzemanyagköltség is többe került mint a javítás ára! egy 9éves szürő hibáját kijavitották garanciába meg a fejtőmítés csere is belefért a szervízelésbe! a szürő beüzemelve, teszi a dolgát!:happy::happy::happy:
Indulunk Németországba akva migráncsnak! :D
 
Back
Oldal tetejére