• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

EHEIM PROFESSIONEL széria kérdések

Vicces, hogy ezzel az eheim nem is kicsit járatja le magát :-P . Nekem az oldszkúúl 2228 nál miért nincs semmi problémám? Használtan vettem, kapott egy kis szilikonzsírt , azóta is tökéletesen megy fél gázon. Hiába, azért kicsit többet kajál ,mint egy prof3, de azért csak 2m az emelési magasság.
Az új fejlesztésekből miért kell ennyire kispórolni az anyagot ?!
 
N-emy said:
Vicces, hogy ezzel az eheim nem is kicsit járatja le magát :-P . Nekem az oldszkúúl 2228 nál miért nincs semmi problémám? Használtan vettem, kapott egy kis szilikonzsírt , azóta is tökéletesen megy fél gázon. Hiába, azért kicsit többet kajál ,mint egy prof3, de azért csak 2m az emelési magasság.
Az új fejlesztésekből miért kell ennyire kispórolni az anyagot ?!

A magyarázat egyszerű. Nincs priming ezen a szérián még. A többivel ott van a gond.
 
Re: Eheim Professional

atti76 said:
viktorlantos said:
Ha egy olyan alkatrész amit sűrűn kell cserélni, akkor miért nem oldották meg a könnyű kiszerelést és kenést?

+ a kutya nem mondta, hogy időnként szét kell kapnom a fejet (garanciális cuccokhoz nem szívesen nyúlok), és cserélgessem a rejtett tömítéseket. Ha meg elküldöm felújítani, akkor aki reset évente.
Ezek szerint több db. Eheim, több hibalehetőség (szivárgás, törés etc)...

Lesz majd 1+1 ingyen akció, hogy legyen szűrőd amikor elküdöd felújítani. :shifty:

Szóval akkor várjak még pár napot, hogy mi lesz és utána szedjem szét itthon? Mert elküldeni biztos nem fogom.

BenyA: ez jó kérdés. :roll:
 
BenyA said:
Szóval valaki tud válaszolni a kédrésemre ? :D Hogyan orvosoljam a problémát ?

Leggyorsabban akkor jutsz segítséghez, ha közvetlen hívod őket a következő telefonszámok bármelyikén:
Tel: (34) 312-496, (34) 337-142, (30) 491-4905
 
Tehét ha jól értem a problémát. Akkor nem az után történt a folyás, hogy takarítva volt a szűrő. Hanem egyik napról a másikra elkezd folyni... Ez azért vicces mit ne mondjak egy ilyen drága szűrőnél. :? Akinek eddig még nem folyt most már izgulhat, hogy mikor fog neki elkezdeni. (Nekem valamivel több mint 1 éve megy a 2075) Ha van újabb információ kérlek jelezzétek. Akár otthoni szerelésről is. :)
 
erre is (tömítetlenségből eredő leeresztődés) van műszaki megoldás:

a szívóági (és nyomóági) kifolyócsőre kell fúrni 2-3 néhány milliméteres furatot, a vízszint alá 1-2 centivel, így ha bármilyen csőtörés vagy tömítettségi probléma miatt elkezd leeresztődni a víz a szűrő csövezetén vagy a szűrőn keresztül, akkor maximum az az 1-2 centis vízoszlop folyik le az akváriumból, mivel ha a vízszint a "biztonsági" furat alá csökken, a rendszer "luftot szív" és megáll a leürítődés ...

ebben az esetben persze elvész az a lehetőség, hogy a szűrő csövezetén keresztül történjen a leeresztés, feltéve, ha a biztonsági furatokat el lehet zárni, pl. egy zárószeleppel ... vagy még egyszerűbb egy rövid darab csövet ráhúzni a leeresztés idejére ...
 
geo3872 said:
erre is (tömítetlenségből eredő leeresztődés) van műszaki megoldás:

a szívóági (és nyomóági) kifolyócsőre kell fúrni 2-3 néhány milliméteres furatot, a vízszint alá 1-2 centivel, így ha bármilyen csőtörés vagy tömítettségi probléma miatt elkezd leeresztődni a víz a szűrő csövezetén vagy a szűrőn keresztül, akkor maximum az az 1-2 centis vízoszlop folyik le az akváriumból, mivel ha a vízszint a "biztonsági" furat alá csökken, a rendszer "luftot szív" és megáll a leürítődés ...

ebben az esetben persze elvész az a lehetőség, hogy a szűrő csövezetén keresztül történjen a leeresztés, feltéve, ha a biztonsági furatokat el lehet zárni, pl. egy zárószeleppel ... vagy még egyszerűbb egy rövid darab csövet ráhúzni a leeresztés idejére ...

Így meg a szűrő fog leégni, mérlegelni kell, hogy melyik az olcsóbb, a bútor és/vagy parketta csere vagy a szűrőfej csere :geek:
 
:D

hát szerintem ez egyértelmű ... hogy melyik a nagyobb kár ...

a szűrőben egyébként is marad valamennyi víz, továbbá leégni nem tud, indukciós motor, legfeljebb melegedni tud, de üresjáratban nincs is akkora terhelése (akkor nem is forog, csak rezeg ...) hogy úgy felforrósodjon, hogy leégjen ...
ha ez így lenne (mármint, hogy hűtés nélkül képes volna leégni/megolvadni) nem lehetne forgalmazni, márpedig biztos hogy kell rajta csinálni üresjárati tartós tesztet - szerintem ...
 
Igaz én sem támogatnám a fenti megoldást, de nekem ment már kb 24h-t a 2073 így leürülve.... :shifty:
 
geo3872 said:
:D

hát szerintem ez egyértelmű ... hogy melyik a nagyobb kár ...

a szűrőben egyébként is marad valamennyi víz, továbbá leégni nem tud, indukciós motor, legfeljebb melegedni tud, de üresjáratban nincs is akkora terhelése (akkor nem is forog, csak rezeg ...) hogy úgy felforrósodjon, hogy leégjen ...
ha ez így lenne (mármint, hogy hűtés nélkül képes volna leégni/megolvadni) nem lehetne forgalmazni, márpedig biztos hogy kell rajta csinálni üresjárati tartós tesztet - szerintem ...

Éértem :) Ezt nem tudtam, köszi az infót. Mondjuk egy ADA befolyót ami igazából kifolyó ( :D ) nem fúrnék meg :)
 
Fejlemény :idea: A szűrőfejet gariban cserélik, küldik az újat én küldöm a régit. Nagyon korrekt hozzáállás. :thumbup:
 
inadsz said:
Fejlemény :idea: A szűrőfejet gariban cserélik, küldik az újat én küldöm a régit. Nagyon korrekt hozzáállás. :thumbup:

Gondolom, azokat cserélik amik folynak már, igaz? Vagy ez ilyen megelőző cselekvés is az 1-2 éves szűrőknél?
 
Ramen said:
inadsz said:
Fejlemény :idea: A szűrőfejet gariban cserélik, küldik az újat én küldöm a régit. Nagyon korrekt hozzáállás. :thumbup:

Gondolom, azokat cserélik amik folynak már, igaz? Vagy ez ilyen megelőző cselekvés is az 1-2 éves szűrőknél?

Igen, gondolom csak a problémásakat cserélek, visszahívás nem volt, nem hiszem hogy lesz, e az Eheim tud a problémáról.
 
Ma nekiálltam az eltört légtelenítő karral megáldott 2080 javításának. Az első mozdulat (az adapter eltávolítása után) a rögzítő klipszek felpattintása, hogy le tudjam venni a fejet. Az első mozdulattal letört a TARTÁLYRÓL a klipsz rögzítő műanyag pöcök. :evil: Pedig direkt rá is tartottam a fejre, hogy ne feszüljön, könnyebben pattanjon fel.
Azért ez komoly... Kb. 1 hete tettem fel az előző takarításnál letört klipszet, a következő alkalommal ismét törés, ugyanennek a klipsznek a tartályhoz rögzülő részénél.
F...om kivan :thumbdown:
 
atti76 said:
Ma nekiálltam az eltört légtelenítő karral megáldott 2080 javításának. Az első mozdulat (az adapter eltávolítása után) a rögzítő klipszek felpattintása, hogy le tudjam venni a fejet. Az első mozdulattal letört a TARTÁLYRÓL a klipsz rögzítő műanyag pöcök. :evil: Pedig direkt rá is tartottam a fejre, hogy ne feszüljön, könnyebben pattanjon fel.
Azért ez komoly... Kb. 1 hete tettem fel az előző takarításnál letört klipszet, a következő alkalommal ismét törés, ugyanennek a klipsznek a tartályhoz rögzülő részénél.
F...om kivan :thumbdown:

Részvétem :| Már azon gondolkozom, hogy valami régebbi típus után kellene nézni, mert (ahogy a tetratec topikból szintén olvashatjuk) ez régen nem volt így. Nem hiába alakult ki ilyen imidzs az Eheim körül. Mondjuk egy prof2 2028-t el tudnék képzelni esetleg 2217-t. Mindkettő bitang erős hírében állt.
Nálam még nincs para, meg az első hetekben mindjárt gariztatni volt a fejegység. Abban bízom, hogy elkerül a szivárgás. Bár a mozgató kart nem győzöm kenni, hogy rendesen megmozduljon ne csak nyöszörögjön meg hajoljon. Félek 1x eltörik ( mint inadsznak (?). A fejegység levételekor meg szabályosan rátérdelek, mikor nyitom a klipszeket. Főleg visszahelyezésnél, hogy a legkevésbé se feszüljön ill. jóóóóól rászoruljon a gumitömítésre.
 
inadsz said:
Fejlemény :idea: A szűrőfejet gariban cserélik, küldik az újat én küldöm a régit. Nagyon korrekt hozzáállás. :thumbup:


... ez engem is meglep, nem a szokványos hozzáállás!
 
Persze nem két forint,de lehet,hogy érdemes otthon tartani tartalékba egy plusz adaptert és ha ereszt..akkor csak kikapod és cseréled..vagy ha nem is plusz adaptert akkor legalább tartalék o gyűrűket!Azért most elgondolkodtam,hogy lehet,még sem kellene lecserélni a szűrőmet egy 3as szériás profra. :eh:
 
Jelentem, ma megérkezett a Fisch Kft.-től a garanciában cserélt 2073-as szűrőfej.
Új 2075-ös fejre cserélték :thumbup:
Ezen kívül a - korábban szintén cserélt - adapterből ismét újat kaptam.

Sőt, a - véletlenül a dobozban felejtett - céges bélyegzőmet is visszaküldték... :)

Le a kalappal! :clap:
 
atti76 said:
Jelentem, ma megérkezett a Fisch Kft.-től a garanciában cserélt 2073-as szűrőfej.
Új 2075-ös fejre cserélték :thumbup:
Ezen kívül a - korábban szintén cserélt - adapterből ismét újat kaptam.

Sőt, a - véletlenül a dobozban felejtett - céges bélyegzőmet is visszaküldték... :)

Le a kalappal! :clap:

Én is tegnap kaptam meg :) Korrekt ügyintézés, gyors szállítás.
Ahogy olvastam másnak is 2075-ös fejet küldtek, érdekes :)
 
Back
Oldal tetejére