• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Eheim Professionel 4 vs Oase Biomaster külső szűrő

Melyiket vennèd?

  • Professionel 4 széria

    Votes: 13 48.1%
  • Biomaster szèria

    Votes: 12 44.4%
  • Teljesen mindegy

    Votes: 0 0.0%
  • Egyik sem, kommentben megírom a tutit ;)

    Votes: 2 7.4%

  • Total voters
    27
en pont ma vettem egy Oase filtosmart 300 at miutan meggyozott a GA-s srac akinek ezuton is koszi a segitseget :)
Tapasztalatok viszont engem is erdekelnenek, foleg a toltetek elhelyezese teren.
 
Eheim-el ugyan nincs tapasztalatom, összehasonlítani nem tudok nekem OASE Biomaster 250 van.
Eddig hibátlan, nagyon jól szűr, viszonylag halk (az ágyamtól kb. egy méterre van) simán lehet aludni tőle úgy is hogy nem szekrényben van (úgy gondolom még halkabb lenne)
Ami negatívum talán (nem tudom hogy a többi szűrőnél hogy van) de rengeteg levegőt összegyűjt. Kicsit megmozgatom (hetente egyszer kb.) és akkor kinyomja. kb. ennyi.
Én nem bántam meg. Ami nagyon tetszett, hogy mindegyikbe bele lehet tenni a fűtőt, és nem éktelenkedik az akiban.
Bár ezt máshogy is meg lehet oldani.
 
Én nálam is egy OASE Biomaster 350 ketyeg 112 liter alatt. Szerintem halk, ettől csak hangosabb szűrőim voltak (JBL, Tetra). Az előszűrő funkciója és a külső fűtése kimondottan jól ki van találva.
A takarítást óriási mértékben megkönnyíti és közel cseppmentesen lehet megoldani, majd csak rányomok a vákuumos automata feltöltőre és kész. + később, hogy stabil legyen a vízhőfok, jöhet a fűtés bele.
Egy szóban: Imádom :)
Több szóban: Nagyon megérte az árát!
 
Eheim-el ugyan nincs tapasztalatom, összehasonlítani nem tudok nekem OASE Biomaster 250 van.
Eddig hibátlan, nagyon jól szűr, viszonylag halk (az ágyamtól kb. egy méterre van) simán lehet aludni tőle úgy is hogy nem szekrényben van (úgy gondolom még halkabb lenne)
Ami negatívum talán (nem tudom hogy a többi szűrőnél hogy van) de rengeteg levegőt összegyűjt. Kicsit megmozgatom (hetente egyszer kb.) és akkor kinyomja. kb. ennyi.
Én nem bántam meg. Ami nagyon tetszett, hogy mindegyikbe bele lehet tenni a fűtőt, és nem éktelenkedik az akiban.
Bár ezt máshogy is meg lehet oldani.
még nem üzemeltem be azóta :) már nem is fogom mert idő hiány miatt inkább eladásra fogom szegényt kínálni
 
Én 3 hete vásároltam egy EHEIM 2078-at ami váltott egy TETRA EX 800+ - t hát ég és föld a különbség a két szűrő között hangja egy nagyon pici van (szerintem minden szűrőnek van hangja mivel áramlak benne a víz). Az anyag használat is kitűnő valamint nekem kimondottan tetszik, hogy az áramlást elektronikusan tudom szabályozni és nem a csappal kell visszafojtani a szűrőt.
 
Back
Oldal tetejére