• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Eheim Professionel 4 széria

Nem tudom mennyit állhatott szárazon a gép ...
Ha jól néztem egy karbantartós videót, akkor ennek az előszürőjének közepén van egy csepp alakú rész tömítéssel, ami elég puha, kiszáradásra hajlamos gumiból készült. Érdemes ezt is leellenőrizni mielőtt beüzemeled. Nekem 1 mm-t ment össze átmérőben cirka 2 hónap állás alatt, és ilyenkor csak forgatja a vizet szürés nélkül. Én úgy ellenőriztem, hogy bekrétáztam az ellendarabját, és úgy raktam össze. A régivel semmi nyom nem volt a gumin. :mad:
A feltöltés is kész rémálom volt.
Sajnos ez a belső tömités csak szettben van, és a külső meg nemnagyon megy tönkre. Én most vettem a 2080-asra, de rendeltem méterben szilokont és azt fogom berakni majd.
 
Ha jól néztem egy karbantartós videót, akkor ennek az előszürőjének közepén van egy csepp alakú rész tömítéssel, ami elég puha, kiszáradásra hajlamos gumiból készült. Érdemes ezt is leellenőrizni mielőtt beüzemeled. Nekem 1 mm-t ment össze átmérőben cirka 2 hónap állás alatt, és ilyenkor csak forgatja a vizet szürés nélkül. Én úgy ellenőriztem, hogy bekrétáztam az ellendarabját, és úgy raktam össze. A régivel semmi nyom nem volt a gumin. :mad:
A feltöltés is kész rémálom volt.
Sajnos ez a belső tömités csak szettben van, és a külső meg nemnagyon megy tönkre. Én most vettem a 2080-asra, de rendeltem méterben szilokont és azt fogom berakni majd.
Azzal (egyenlőre) nem volt gond.
A fürdőkádban felfogtam az RO hulladékvizet, a szűrőházba egy csipet K-permanganátot szórtam, és hadd szóljon. Két és fél órát járattam. Szerencsére, nem eresztett, a feltöltés sem volt túl macerás. Most pihen, benne a permanganátos vízzel.
Ha kiürítem, majd átkenek mindent háztartási szilikonzsírral. Nálam az vált be.
 
Az szerencse ha nincs gond a tömítésekkel. Fej nem is folyatott nekem se, pedig 6 éves a szürő, és a fejtömítés még az eredeti, csak az előszürő tömítései mentek össze. A képem szemmel látható a különbség.
 

Attachments

  • IMG_20180912_095130.jpg
    IMG_20180912_095130.jpg
    130.3 KB · Megtekintések: 24
Ha jól néztem egy karbantartós videót, akkor ennek az előszürőjének közepén van egy csepp alakú rész tömítéssel, ami elég puha, kiszáradásra hajlamos gumiból készült. Érdemes ezt is leellenőrizni mielőtt beüzemeled. Nekem 1 mm-t ment össze átmérőben cirka 2 hónap állás alatt, és ilyenkor csak forgatja a vizet szürés nélkül. Én úgy ellenőriztem, hogy bekrétáztam az ellendarabját, és úgy raktam össze. A régivel semmi nyom nem volt a gumin. :mad:
A feltöltés is kész rémálom volt.
Sajnos ez a belső tömités csak szettben van, és a külső meg nemnagyon megy tönkre. Én most vettem a 2080-asra, de rendeltem méterben szilokont és azt fogom berakni majd.
Szia Victor, Ha beválik a szilikon amit rendeltél méterben engem érdekelne a pontos megnevezése! köszi!(y)
 
Szia Victor, Ha beválik a szilikon amit rendeltél méterben engem érdekelne a pontos megnevezése! köszi!(y)
Szia! A nemzetközi "e-öblös " aukciós oldalon rendeltem, a kerek profilút 222952854722-es item számon találod illetve én rendeltem még négyzet keresztmetszetüt azt pedig 173420809913 számon van , ezekből nekünk a 6mm-es kell. Még nem jött meg, de ha kellően puha akkor biztos jó lesz.
 
Szia! A nemzetközi "e-öblös " aukciós oldalon rendeltem, a kerek profilút 222952854722-es item számon találod illetve én rendeltem még négyzet keresztmetszetüt azt pedig 173420809913 számon van , ezekből nekünk a 6mm-es kell. Még nem jött meg, de ha kellően puha akkor biztos jó lesz.
Ha mégsem, akkor a Bondex Kft.-t ajánlom (szilikontermekek pont hu), mindenféle szilikontermék beszerzését meg lehet náluk oldani (tömítés, zsinór, cső, spray, olaj, stb.). Van tömör, illetve habosított (zártcellás) zsinórjuk is, mindenféle méretben.
 
Ha mégsem, akkor a Bondex Kft.-t ajánlom (szilikontermekek pont hu), mindenféle szilikontermék beszerzését meg lehet náluk oldani (tömítés, zsinór, cső, spray, olaj, stb.). Van tömör, illetve habosított (zártcellás) zsinórjuk is, mindenféle méretben.
Köszi a segítséget!
Ahogy néztem sokat nem kell neki tömíteni, a krétatesztnél is épp,hogy ottmaradt a nyom, meg -1mm zsugorodással már nem is tömített. Azt mondjuk nem is néztem, hogy az előszűrő tálca esetleg nem-e engedett, deformálódott. Műanyagtól kitellik, akkor viszont lehet valami nagyon lágy a nyerő.
 
Sziasztok
Lehet nem jó helyre írok :)

a napokban cseréltem szűrőt egy EHEIM pick up 200-ra
arra van valamilyen megoldás hogy a kis halakat ne szívja be minap a szűrő pohár és a szivacs között úszkáltak!
 
Sziasztok
Lehet nem jó helyre írok :)

a napokban cseréltem szűrőt egy EHEIM pick up 200-ra
arra van valamilyen megoldás hogy a kis halakat ne szívja be minap a szűrő pohár és a szivacs között úszkáltak!

Nem pont ide tartozik, de a megoldás, hogy nejlonharisnyát húzol a beszívó részre, bár ez visszafogja majd rendesen a teljesítményét.
 
Sziasztok!
Meggyult a bajom egy 2273 szurovel. Keptelenseg legteleniteni. Boritgatom ide oda, nagyjabol kidolgozza magabol a levegot, egy ora mulva ismet lehet elorol kezdeni az egeszet. Olyan, mint ha falsot szivna valahol. Valami otlet?
 
Sziasztok!
Meggyult a bajom egy 2273 szurovel. Keptelenseg legteleniteni. Boritgatom ide oda, nagyjabol kidolgozza magabol a levegot, egy ora mulva ismet lehet elorol kezdeni az egeszet. Olyan, mint ha falsot szivna valahol. Valami otlet?
a legalsó szürörekeszben mi van??? kék szivacs?
 
a csöveket nem árt néha újra vágni! nálam hangtalan! lehet hogy az adapter o gyürü vagy az adapterben a tömítés oda!
A prof1 szuronel ha tonkre ment az adapter tomites akkor muvelt hasonlot. En is gyanakodom ra, de eleg sok mas hibalehetoseg van meg a szuron.
 
Udv!

Szurovasarlas elott allok, es tanacsot kernek toletek, mint hozzaertoktol.
Jelenleg egy 100 literes akim van es egy Atman CF600-as kulso szurom. Ugy erzem, hogy kicsit alulmulja a vizforgatasi kepessege a szuksegest, es bar nincs osszehasonlitasi alapom, most belevagnek a lecsoba es kiprobalnek egy Eheim-et.
Hozzateszem sem zajszintben sem technikai problemaban nem volt egy rossz szavam sem az elmult 4 evben az Atmannal, en inkabb a 12/16-os csoatmeroben latom a gondot, ha nincs rendszeresen tisztitva akkor nagyon leszukul a keresztmetszet es ezaltal a vizhozam is.
A kerdesem az lenne, hogy az emlitett 100 literes Co2 nelkuli akiba melyik szurot ajanlanatok. Eheim 2271 vagy 2273. Teljesitmenyben 950 es 1050 liter/h nem nagy kulonbseg de az utobbi 3 kosaras, az elobbi 2-vel szemben es a csoatmero mar ugye 16/22.

Erdekelne mi a meglatasotok a ketto kozotti kulonbsegrol, vagy esetleg egyeb alternativarol ha van ilyen es belefer a topicba.

Koszonom elore is!
 
Udv!

Szurovasarlas elott allok, es tanacsot kernek toletek, mint hozzaertoktol.
Jelenleg egy 100 literes akim van es egy Atman CF600-as kulso szurom. Ugy erzem, hogy kicsit alulmulja a vizforgatasi kepessege a szuksegest, es bar nincs osszehasonlitasi alapom, most belevagnek a lecsoba es kiprobalnek egy Eheim-et.
Hozzateszem sem zajszintben sem technikai problemaban nem volt egy rossz szavam sem az elmult 4 evben az Atmannal, en inkabb a 12/16-os csoatmeroben latom a gondot, ha nincs rendszeresen tisztitva akkor nagyon leszukul a keresztmetszet es ezaltal a vizhozam is.
A kerdesem az lenne, hogy az emlitett 100 literes Co2 nelkuli akiba melyik szurot ajanlanatok. Eheim 2271 vagy 2273. Teljesitmenyben 950 es 1050 liter/h nem nagy kulonbseg de az utobbi 3 kosaras, az elobbi 2-vel szemben es a csoatmero mar ugye 16/22.

Erdekelne mi a meglatasotok a ketto kozotti kulonbsegrol, vagy esetleg egyeb alternativarol ha van ilyen es belefer a topicba.

Koszonom elore is!
Amennyiben van rá keret, a 2273 jobb választás.
Esetleg Ehem eXpreience 2426 vagy Eheim Classic 2217.
Nem árt a minél nagyobb szűrőanyag térfogat, sőt...
 
Udv!

Szurovasarlas elott allok, es tanacsot kernek toletek, mint hozzaertoktol.
Jelenleg egy 100 literes akim van es egy Atman CF600-as kulso szurom. Ugy erzem, hogy kicsit alulmulja a vizforgatasi kepessege a szuksegest, es bar nincs osszehasonlitasi alapom, most belevagnek a lecsoba es kiprobalnek egy Eheim-et.
Hozzateszem sem zajszintben sem technikai problemaban nem volt egy rossz szavam sem az elmult 4 evben az Atmannal, en inkabb a 12/16-os csoatmeroben latom a gondot, ha nincs rendszeresen tisztitva akkor nagyon leszukul a keresztmetszet es ezaltal a vizhozam is.
A kerdesem az lenne, hogy az emlitett 100 literes Co2 nelkuli akiba melyik szurot ajanlanatok. Eheim 2271 vagy 2273. Teljesitmenyben 950 es 1050 liter/h nem nagy kulonbseg de az utobbi 3 kosaras, az elobbi 2-vel szemben es a csoatmero mar ugye 16/22.

Erdekelne mi a meglatasotok a ketto kozotti kulonbsegrol, vagy esetleg egyeb alternativarol ha van ilyen es belefer a topicba.

Koszonom elore is!
Nemrég 2273-assal szűrök 84 litert.
Amit eddig tapasztaltam, és a legjobban az tetszik benne, hogy csendes, és közel 4 liter mátrixot elnyel. Majd még fér bele biorio és Seachem Purigen. Szóval nagyobb játéteret enged a szűrőanyagok tekintetében.
 
Udv!

Szurovasarlas elott allok, es tanacsot kernek toletek, mint hozzaertoktol.
Jelenleg egy 100 literes akim van es egy Atman CF600-as kulso szurom. Ugy erzem, hogy kicsit alulmulja a vizforgatasi kepessege a szuksegest, es bar nincs osszehasonlitasi alapom, most belevagnek a lecsoba es kiprobalnek egy Eheim-et.
Hozzateszem sem zajszintben sem technikai problemaban nem volt egy rossz szavam sem az elmult 4 evben az Atmannal, en inkabb a 12/16-os csoatmeroben latom a gondot, ha nincs rendszeresen tisztitva akkor nagyon leszukul a keresztmetszet es ezaltal a vizhozam is.
A kerdesem az lenne, hogy az emlitett 100 literes Co2 nelkuli akiba melyik szurot ajanlanatok. Eheim 2271 vagy 2273. Teljesitmenyben 950 es 1050 liter/h nem nagy kulonbseg de az utobbi 3 kosaras, az elobbi 2-vel szemben es a csoatmero mar ugye 16/22.

Erdekelne mi a meglatasotok a ketto kozotti kulonbsegrol, vagy esetleg egyeb alternativarol ha van ilyen es belefer a topicba.

Koszonom elore is!
6-7 évvel ezelőtt voltam hasonló helyzetben mikor komolyabban elkezdtem növényes vonalon fejleszteni. Akkori dilemmám, hogy az Evolution 2212-esem mellé (sok névcsere után ez most Atman 3338), vegyek-e mégegyet, vagy inkább egy Prof3 2080-ast. Akkor az Eheim mellett döntöttem, de meg kell, hogy mondjam vegyesek az tapasztalataim. Alapvetően nem rossz a Prof 3, illetve a Prof4-es széria, mert könnyen takarítható a felül elhelyezett előszűrő miatt ami tetszik, de az mellett meg annyival nem jobb minőségben mint amennyivel többe kerül egy kínainál, szóval csodát ne várj tőle, mert vannak ennek is hibái, és gari időn túl mélyen zsebbe kell nyúlni ha valamit cserélni kell. Én azt javasolnám, hogy Eheim-ből inkább kézipumpa nélküli verziókat nézz, vagy esetleg Tetra-t, de itt is pl @Etele árulta nemrég a szűrőit, és szervízben kiiktatatta a pumpát.
 
Utoljára módosított:

Hasonló topikok

D
Válaszok
0
Megtekintések
3K
Deleted member 4326
D
Back
Oldal tetejére