• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Eheim Professionel 4 széria

Köszi. Érdemes akkor felére lefojtani és úgy kipróbálni?
+ kérdés, hogy van-e ez bármilyen negatív hatással a szűrőre? nem szeretném az alattunk lakókat eláztatni :)
Szerinte hamarosan ADA szűrőre fogok váltani a nyugalom érdekében :D
Ahogy a videóban is mondtam, szinte minden szűrőt szabad 50%-ig fojtani, ettől nem lesz baja. Egyébként minden szűrő jelzi, amikor túl van fojtva, olyan hangja lesz, mint mikor levegős. Nem biztos, hogy felére kell, lehet, hogy kicsit erősebben is mehet, ez minden akváriumnál más, legyen egy normális áramlás az akváriumban.
 
Ahogy a videóban is mondtam, szinte minden szűrőt szabad 50%-ig fojtani, ettől nem lesz baja. Egyébként minden szűrő jelzi, amikor túl van fojtva, olyan hangja lesz, mint mikor levegős. Nem biztos, hogy felére kell, lehet, hogy kicsit erősebben is mehet, ez minden akváriumnál más, legyen egy normális áramlás az akváriumban.
Kicsit fél off, de a Tettra Ex 400-at hogyan fojtanátok? Spin pipe van hozzá, de így is erős.
 
Sziasztok!

1 éve megszületett a kisfiam és azóta kevés időm van nagy szűrő takarításra.
Már több hónapja nem sikerült az EHEIM 2275 szűrőmet szétszedni, amivel eddig nem is volt gond, nem nagyon gondoltam rá, de ma mire hazaértem egy halk kerregő hangot adott ki.
Ha a terelőgombbal a vízáramot elvezethetem a perlonvatta mellett akkor nagy mértékben csökken a kerregés. Attól lehet ez, hogy túlságosan koszos a szűrő?
Holnap el kell utaznom sajnos és nem szeretném ha emiatt elázna az egész lakás.

Mit gondoltok maradhat így hétfőig?

Köszi
 
Sziasztok!

A mostani akvárium indításhoz egy Eheim 2080-ast fogok használni.
Az a gondom, hogy olyan kevés a helyem a az akvárium tetejében, hogy csak egy beszívócsövet tudnék az akvában elhelyezni, de ugye ez a szűrő két beszívóággal bír…
Ha az akvárium mögött egy Y elosztót használnék, az működhetne?
Vagy ez halott ötlet…

Jobb ötletem nincsen, a tetőt meg nem tudom, nem akarom kivágni vagy faragni…
Köszi!
 
Sziasztok!

A mostani akvárium indításhoz egy Eheim 2080-ast fogok használni.
Az a gondom, hogy olyan kevés a helyem a az akvárium tetejében, hogy csak egy beszívócsövet tudnék az akvában elhelyezni, de ugye ez a szűrő két beszívóággal bír…
Ha az akvárium mögött egy Y elosztót használnék, az működhetne?
Vagy ez halott ötlet…

Jobb ötletem nincsen, a tetőt meg nem tudom, nem akarom kivágni vagy faragni…
Köszi!
Nyugodtan lehet 1 szívó ággal is használni. Az Eheim szerint nem okoz gondot, közel 10 éve működnek így szűrők. Akár szimplacsappal, akár ledugózni.
 
Nyugodtan lehet 1 szívó ággal is használni. Az Eheim szerint nem okoz gondot, közel 10 éve működnek így szűrők. Akár szimplacsappal, akár ledugózni.
Köszi, biztos ami biztos alapon, ma rákérdeztem, ők is megerősítették ezt.
Minimális hatása lehet a flow-ra, de a szűrő működését nem befolyásolja.
Köszi mégegyszer.
 
Szervusztok!
Segítséget szeretnék kérni!
Van egy 2 éves Eheim Prof.4 2273-as szűröm. Most vettem észre, hogy légtelenítéskor, ha a pumpát nyomkodom, jön ki a víz a szűrőből a pumpánál.
Mitől lehet, mit kellene cserélnek, ill. megnéznem?
Köszönöm.
 
Szervusztok!
Segítséget szeretnék kérni!
Van egy 2 éves Eheim Prof.4 2273-as szűröm. Most vettem észre, hogy légtelenítéskor, ha a pumpát nyomkodom, jön ki a víz a szűrőből a pumpánál.
Mitől lehet, mit kellene cserélnek, ill. megnéznem?
Köszönöm.
3 év garanciát vállal az Eheim erre a szűrőre. Keresd az eladót, hogy hová kell vinned! Sajnos az összes szűrőben ez az önfeltöltő mechanizmus előbb utóbb tönkre megy. Úgyhogy igyekezni kell mellőzni a használatát :(
 
3 év garanciát vállal az Eheim erre a szűrőre. Keresd az eladót, hogy hová kell vinned! Sajnos az összes szűrőben ez az önfeltöltő mechanizmus előbb utóbb tönkre megy. Úgyhogy igyekezni kell mellőzni a használatát :(
Kösz. Akkor hogyan töltsem fel e nélkül, hogy elinduljon a szűrő?
 
Kösz. Akkor hogyan töltsem fel e nélkül, hogy elinduljon a szűrő?
Gravitációsan, ahogy az egyszerűbb szűrőket. A szűrőtartályt feltöltöd vízzel, a kifolyó csövet vörödbe, a befolyó csövön meg addig öntöd a vizet, amíg meg nem indul kifelé. Tudom macerás, én sem mindig szoktam így. Van hogy összerakom és mégsem akar megindulni, ilyenkor kénytelen vagyok nyomkodni a pumpát.
 
Én általában a befolyót visszateszem a helyére, a kifolyón a csövet megszívom jó erősen és a gravitáció innen elintézi már a dolgot, amíg töltődik vízzel a rendszer visszadugom az üvegkifolyót a kifolyó csőre és visszaakasztom a helyére. Van, hogy még egyszer rá kell szívnom, de hamar megvan. Ha már nem folyik a víz akkor szoktam elindítani a szűrőt.
Én így oldom meg, hogy a biomasteren ne kelljen a pumpához nyúlnom.
 

Hasonló topikok

D
Válaszok
0
Megtekintések
3K
Deleted member 4326
D
Back
Oldal tetejére