• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Eheim Professionel 3-600

Muskturtle

Új regisztrált
Ma vettem egy Eheim Professionel 3-600 külső szűrőt. Az üzembe helyezésével vagyok problémában, ugyanis azt mondta az eladó, hogy az üzembe helyezés után várnom kell 2 hetet kb, a halak miatt.A szűrő tartalmaz egy substrat pro, egy bio mech és 2 mech pro-t.:) Vélemény? és a beindítás előtt az akváriumból kimert vízzel öblítsem át a rétegeket? Minden információt szívesen fogadok, előre is köszi:).
 
Vadi új akvárium indítása esetén javasolt a 2 hét. Ez nem szűrő függő.
A másik, amit mondhatott, az a takarításra vonatkozik. Néhány hónap múlva a szűrőanyagokat mosd át egy vödörben, amiben az akvariumból kiszívott víz van. Szerintem ezt mondta az eladó.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Esetleg ha csökkenteni szeretnéd a bejáratási időt, akkor használhatsz baktériumkultúrát is, én ilyent vettem:
http://www.greenaqua.hu/seachem-stabili ... 100ml.html
Ennek leírása alapján 1 hét után telepíthetőek a halak, persze csak szép lassan, egyszerre keveset, hogy a szűrő is alkalmazkodjon, és ez vízcserénél is használható, vagy az sem rossz, ha tudsz hozni ismerős jól bejáratott akváriumából vizet.
 
Köszi a válaszokat!:) Még annyit szeretnék kérdezni , hogy a szűrő üzembe helyezése előtt ugye a rétegeket átkell mosni akváriumvízzel ? - mielőtt beindítom. :)
 
Back
Oldal tetejére