• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Eheim professionel 3 2075 - Teljesítmény, hang

Sziasztok!

A téma szerinti kérdéskörben szeretném kérni hasonló szűrő tulajdonosok tapasztalatait, mert érzésem szerint az én szűrőm egyrészt gyenge, másrészt hangos.

A szűrőben a következő töltetek vannak:
Alsó tálca: Eheim bio mech
Két középső: Seachem matrix
Felső tálca: Eheim substrat pro, perlonvatta

Az átlagos hozamom olyan 580l/h. Ezen csak a szűrő tisztítása lényegében semmit sem javít. Akkor érek el teljesítmény növekedést, ha a csöveket is takkerolom. Olyankor 680-720 között szokott teljesíteni.
Mi a véleményetek? Nektek milyen teljesítményeket produkál a szűrő?

A másik gondom az a hangja. Úgy 4-5 hónapot ment úgy, hogy elégedett voltam a hangjával. Az utóbbi időben viszont elkezdett hangosodni. Kifejezetten zavaró hangja van, olyan, mintha megkopott volna a rotor, vagy elferdült volna a kerámiatengely és rezonál. Szerintem a teljesítménye is csökkent. A teljesítményekről majd küldök pontos adatsort, ha otthon megtalálom a mérési eredményeimet.
Más tapasztalt ilyen jelenséget? Nálam van a gond, vagy ez normális? Hozzáteszem, hogy ez már a második szűrőfejem, az elsőt előbbiekhez hasonló okok miatt gariba cserélték. Annál is hasonló problémáim voltak, csak annak a teljesítménye még ennél is gyengébb volt, és valamivel hangosabb is volt (mondjuk ha a mostani így folytatja, előbb-utóbb beéri).

Bármilyen tanácsot, ötletet, hozzászólást, tapasztalatot szívesen fogadok!

Köszi!
 
A csövek eléggé lefogják. Csőtisztító kefés takarítás után öblítsd át ecettel, majd újra mosd ki! (nekem 2x-3x tovább bírja így)
Sose méregettem, de ránézésre a 720lph nem rossz. Volt mikor csúnyán feszegettem a határait és hamar ekoszolódott. (túletetés)
Milyen sűrűn takarítod (és akkor miket)? Perlont mikor cserélsz? Rotor ép, mágnes ép?
Hangra az enyém elfogadható (szekrényben van), valamennyi van neki, de a hálóba simán alszom mellette. Rezonálni a bútortól is tud, pl. ha a cső hozzá ér a szekrényhez. Én tettem alá egy használaton kívüli türcsit is. Szűrő fojtás és koszolódás is növeli a hangot. Mióta megy a cserélt fej?
Itt is szétnézhetsz, kérdezhetsz:
https://akvakertesz.hu/threads/eheim-professionel-szeria-kerdesek.2087/page-23
 
Utoljára módosított:
Szia! Köszi a választ! Reagálok részletesen ha hazaértem. Addig viszont, kérdezném mi lehet az oka annak, hogy nem látom a bejegyzésem ha a szűrés és szűrők topicra megyek a főoldalról?
 
Szia! Köszi a választ! Reagálok részletesen ha hazaértem. Addig viszont, kérdezném mi lehet az oka annak, hogy nem látom a bejegyzésem ha a szűrés és szűrők topicra megyek a főoldalról?
Én megtaláltam, de a szűrőkkel kell kicsit játszani a felső sorban.
Ami gyorsabb megoldás: felső sor fórum gomb -> megfigyelt témák (esetleg összes téma mutatása) és ott a listában benne kell lennie. (amihez írsz automatán megfigyeli, hacsak nem vonod vissza)
Lehet lett volna jobb helye, elképzelhető, hogy egy admin átpakolja (az átláthatóság miatt) a kérdéseket máshová. Pl. van Eheim pro topic is ahova ez a ketyere tartozik.
 
Aham, oks koszi. Vegul is nem gond, mert ha mas nem a profilombol megtalalom, csak az mindenkeppen jo lenne ha masok is latnak.

Azért ott van az, csak használni kell az egér görgőt :)

https://akvakertesz.hu/forums/szures-es-szurok/

Minden fórumban vannak sticky topikok ami a felső részben helyezkedik el. Kék háttérrel megjelölt. Nevezzük őket kiemelt topikoknak.
Alatta időrendi sorrendben jönnek az új témák.
 
A problémára reagálva, ha hangja van akkor rotor. Kerémia vagy forgórész probléma.
Teljesítménynél a szűrő kosarak is legyenek kitisztítva, adapter, csövek és figyelj rá, hogy a kis piros áramlásszabályzó pöcök rendesen a helyén legyen a csonkon.

Motor gyengülésből adódó teljesítmény problémát ritkán látunk. A fentiekből annál inkább.
A prof 3 sorozat rotor része és tengelye kb sosem törik ha vigyázol rá (nekünk még sosem sikerült, de az ügyfeleinknek sem), egyedül az adapter kar a gyengéje.
 
Szia!

Hm... Most mar latom en is. Amikor hianyoltam, vegiggorgoztem mind a 8 lapot, de nem talaltam. Na, mindegy, lenyeg, hogy ezek szerint minden ok.
 
No, megtalaltam a meresek jegyzeteit. A kovetkezo adatok allnak rendelkezesre:

1. Szurofej, ezzel vettem a szurot, valamikor 2014. oktobereben.
- nincs pontos datum, de valamikor a beuzemelesekor merhettem 780l/h.
- 2015.07.13. takker elott: 668l/h;
Takker utan: 692l/h
- 2015.09.14. takker elott: 603l/h; Takker utan: 678l/h
- 2016.01.09. takker elott: 524l/h
- 2016.01.26. szuro takker volt, cso tisztitas nem: 514l/h
- 2016.03.07. nem takaritott szuro: 500l/h
-2016.03.12. csak a csovet takaritottam: 659l/h
- 2016.03.12. tiszta csovek, teljesen ures szuro csak rekeszek benne: 684l/h

Az elso szurofej majusban lett cserelve. A masodik fej uzemelese soran a kovetkezo adataim vannak:
- 2016.06.07. Kábé egy honapja uzemelo szuro, takker utan, a csoveket nem tisztitottam: 592l/h
- 2016.07.16. Takker elott: 595l/h
-2016.07.16. Takker utan, csoveket nem takaritottam: 630l/h
- 2016.07.17. szuro es cso takker utan: 758l/h
- 2016.10.12. Takker elott: 592l/h
- 2016.10.24. Szuro takker utan, cso takker nem volt: 570l/h

Jelenleg itt tartok. Az elso fej visszavitele elott sokat leveleztem a Fisch Kft-vel, illetve volt bent szervizen is a fej. Csak keramiatengelyt csereltek, de ugazabol nem volt baja ranezesre.

A teljesitmenyt azert erzem kevesnek, mert a Fisch es a GA is ugy tajekoztatott, hogy a gyari ertekhez kepest 30-40%-os teljesitmeny csokkenes nevezheto normalisnak szurokozeggel feltoltve. Ez azt jelenti, hogy az 1250l/h nevleges teljesitmenyu szuronek olyan 750l/h-t kellene szallitania. Az latszik az adatokbol es Cyberkid is emlitette, hogy a cso allapota nagyon befolyasolja a teljesitmenyt. Gyakorlatilag a tiszta csovekkel tudta az uj fej juliusban a 750-et. Jovo heten takkerolok csovet, meglatjuk, hogy mit tud. Altalanosan az 590l/h koruli szamot hozza. Masnak mi a tapasztalata? Lehet ettol elvarni 750-et huzamosan?

Az elso fej adatait vegignezve az korvonalazodik, hogy az a csere elott mar csak 500l/h-t tudott beallt rendszerrel, illetve idovel lecsokkent a teljesitmenye. A hangja annak nagyon eroteljesen rezonalos volt, ennek kevesbe. Illetve eddig jonak iteltem, ugy ket hete tunt fel, hogy hangosodott.

A szurot altalaban havonta szoktam takkerolni. A takker a kovetkezokeppen nez ki. Kiveszem a rotort, a keramiatengelyt, letisztitom mindet, kisujammal kitorlom a rotort fogado reszt is. Ranezesre, tapintasra semmilyen hibat nem erzekeltem egyik alkatreszen sem. Kimosom a szivacsot, cserelem a perlonvattat. Ha koszosnak itelem, kimosom a szurokozeget is, de azt altalaban csak masfel-ket havonta szoktam. Az akvarium 200l. Van benne egy eheim pick up 2012 is.
Alapvetoen nem szoktam kenegetni a szuroben semmit (ot evig volt elotte egy Evolution 2210-es szurom es soha semmi baja nem volt kenes nelkul, ot ev utan kezdett el folyni a szurofej tomito gumi, de csere utan rendben volt, ma is tokeletesen uzemel edesanyam 72l-es akijaban). Legutobb probaltam gyogyszertari vazelinnel bekenegetni a tengelyt es a rotort, hatha segit a kenes de nem tapasztaltam kulonbseget.

Utolso takkernel tehat tisztitottam szuroanyagokat, a rotort, a tengelyt, rotort fogado reszt, szivacsot, csereltem perlonvattat, vazelineztem a tengelyt, rotor magneses feluletet finoman. Ezt kovetoen gyakorlatilag csokkent a teljesitmeny a tisztitas elotti allapothoz kepest...

A szuro zart szekrenyben van az akvarium alatt. Alatta ket reteg polifoam, korulotte parafa ragasztva a butorlapra es korberakva 1-1,5cmes szivacsokkal. Az akvarium alatt van polifoam. Gondoltam ra en is, hogy a cso berezonaltathatja a butort, de probaltam mar a kivezetesnel is ala tenni valamit, de nem segitett. Ha megfogom a nyomo csovet, erzem, hogy rezonal. Amugy a belso falak ytongbol vannak, nem jo az akkusztikai tulajdonsaga. Lehet a falak, a butor egyuttesen erzekenyek erre a frekvenciara, amin a fej rezeg es gerjednek. Az a vicc, hogy az a fal ami elott az aki van egy valaszfal. Ez becsatlakozik merolegesen az eloszoba falaba. Az aki szele es az eloszoba kozott ugy 1m van
Ha kimegyek az eloszobaba es beallok ennek az aki mogotti falnak a vonalaba, akkor ugy hallom a szuro zugasat, mintha ott allnek a szuro mellett, nyitott akvariumbutor ajtoval. Azt is megfigyeltem, hogy bizonyos iranyokban sokkal zavarobb a hangja. Az akvarium atlos iranyaba a legrosszabb. Ja, a haloba is behallatszik, merthogy az eloszobabol nyilik, az akvariumos falcsatlakozastol nem messze.

Szoval ez van. Nem igazan tudom, hogy mit csinaljak. Fogadjam el, hogy ez ilyen, vagy mit tehetnek a "zaj" csokkentese erdekeben? Van ennel halkabb szuro a piacon? De itt igazabol a rezonencia mentesseg lenne a lenyeg szerintem...

A teljesitmenyre ha van tapasztalatotok szivesen fogadom!

Velemeny, tanacs?

Koszi,
ML
 
A l/h teljesítmény a pumpára vonatkozik ami a szűrőben van. Vödör, szűrőanyag, cső nélkül, 0 emelési magassággal laborban. Nekem a 2073 tudott gyárihoz hasonló értéket, ha a fejet egy lavórba tettem, a lavór mellé a másik vödröt és csak át kellett nyomnia a vizet. Bármilyen más körülmény mellett csökkenni fok a hivatalos teljesítmény.
 
Velemeny, tanacs?

Amatőr dolgokat érdemes ilyenkor csinálni. Ha az akváriumból indulunk ki, akkor a csövezést érdemes ellenőrizni. Egy túl hosszú, esetleg megtört/ meghajolt cső okozhat kellemetlenséget a flowban. Mert ilyenkor a flow is kevés gyanítom. Ha a csövezés okés, biztosan a legrövidebb és segíti a víz útját, nem pedig akadályozza, akkor eljutunk az adapterhez. Az egy gyenge pont. Ott érdemes lenne ellenőrizni, hogy mind a két nyílás rendben van-e. Sosem lehet tudni :) Ha ott sincs gond, akkor ott van a fej. A fejet is kell ám takarítani. Lehet a rotor résznél vizet engedni bele, majd rázni és utána kirázni belőle a vizet. Abból tuti jön ki mindenféle lerakódás. Meg is lehet unni, mert gyakorlatilag végtelen mód jön ki belőle a cucc :D Az is fontos, hogy jó legyen összerakva a fej és a mozgó alkatrészek. Ott is azért vannak turpisságok, ha más nem az a kis piros kúp és az alatta lévő fehér műanyag kis henger.

A hangját érdemes úgy is megnézni, hogy kiveszed a szekrényből. Ha levegős, akkor igen zajos tud lenni és az bezavarja a teljesítményét is. A leírásodból alapján az sem kizárt, hogy valamiért levegős marad a takarítások után. Érdemes lenne tényleg kikapni az akvárium alól és tesztelni.

Ha van esetleg ismerősöd, akivel együtt megnézitek, talán még jobb lenne. Sokszor az is előfordul, hogy egyedül nem látjuk a fától az erdőt.
 
Utoljára módosított:
Egy kis fokú teljesítmény csökkenés idővel normális, mert a forgórész mágnesesége csökken. Általában az új forgórésszel erősebb lesz.
A hangja erős búgás, vagy inkább zörgős?
 
Sziasztok! Koszi a hozzaszolasokat.
Oke, persze a nevleges teljesitmenyt nyilvan nem fogja elerni, de nem is vartam el. A teljesitmenycsokkenest szinten el tudom kepzelni, de negy honap alatt? Ezek szerint a szempontok szerint megfogalmazva a kerdes a kovetkdzokeppen fest: normalis-e, hogy egy 1250l/h nevleges teljesitmenyu szuro 590l/h-t szallit 4 honap hasznalatot kovetoen.

Elvileg a szurofej is tiszta, azt is ki szoktam csapatni zuhany alatt. A csovek rovidek, nincs bennuk karos kanyarulat. A piros pocok elvileg okes, egyeb dugulast nem latok.

Van egy olyan gyanum, hogy a hang normalis, de az elozoekben emlitett rezonalas miatt lesz zavaro.

Amugy nem zorgo hang, hanem ilyen vibracios bugo jellegu. Ha megfogom a nyomo agat akkor az rezeg. Nalatok is?
 
Ja, a levegosodest sem erzem problemanak. Egy par percig szokott daralni. Aztan meg szoktam meg mozgatni a szurot, hogy a beragadt levego is tavozzon. Meg hasznalom a legtelenitojet is, megnyomkodom parszor.

Azt probaltam mar, hogy butoron kivul mit csinal. Talan kicsit jobb a hangja ha a csempen all es nem a fa dobozon belul vibral...
 
azért vannak turpisságok, ha más nem az a kis piros kúp és az alatta lévő fehér műanyag kis henger
Tőlük elköszöntem. :D Itt jut eszembe, hogy a fejben lévő járatot sem árt néha puccantani, meg a kosarak levezető "csövét".
normalis-e, hogy egy 1250l/h nevleges teljesitmenyu szuro 590l/h-t szallit 4 honap hasznalatot kovetoen
Ez sokmindentől függ. (szűrőanyag típus, szűrő terhelés, karbantartás, stb.) Korábban én képes voltam hetek alatt lerogyasztani a szűrőt. :rolleyes: Nekem is 200L-ben van és szépen ketyeg. Az adataid nézve szerintem korrektek.
2016.07.17. szuro es cso takker utan: 758l/h
Ez az egyik legjobb példa rá. 758 lph szeintem szép teljesítmény. Ha ezt kevésnek érzed, vegyél mellé még egy külső szűrőt, vagy helyette egy nagyobbat. (pl. 2080, bár itt a hang megint kérdéses..)
 
Hali!

Koszi! A 750l/h-val ki tudok bekulni. Az 590et keveslem viszont. Kedves tulajdonosok! Ha idotok engedi merjetek mar meg legyetek kedvesek a szurotok teljesitmenyet, hogy tudjak mihez viszonyitani. Koszi!

Az ecetes kimosos trukkodet ki fogom probalni.

A tengelyt, meg rotort ti kenitek valamivel?

Ha a piros pockot meg alatta a feher muanyagot kiszedted, akkor az milyen funkcio vesztessel jart?
 
Az ecetes kimosos trukkodet ki fogom probalni.
Nem bánod meg! ;) Nekem most hawaii van, elég csak 2 havonta pucolni. (őszintén szólva még tovább is bírná)
A tengelyt, meg rotort ti kenitek valamivel?
Nekem mulm kenésű. :D
Ha a piros pockot meg alatta a feher muanyagot kiszedted, akkor az milyen funkcio vesztessel jart
Számomra semmilyennel. Szerintem a légtelenítéssel (pumpálással, víz visszaeresztéssel) lehet kapcsolatban az az izé. (visszacsapó szelep?)
Én meg kerülöm a kézipumpa használatát, tanulván a tapasztaltabbaktól. szerk.: Dani leírta.
 
A 750l/h-val ki tudok bekulni. Az 590et keveslem viszont

- 2016.07.16. Takker elott: 595l/h -> szerintem ez nem rossz érték. 750-hez viszonyítva kb. 20% csökkenés mert koszolódott
-2016.07.16. Takker utan, csoveket nem takaritottam: 630l/h -> itt jól látszik, hogy a cső mennyit fog még mindig
- 2016.07.17. szuro es cso takker utan: 758l/h -> itt visszaállt 750 körülire, a cső is tiszta, a gép is pörög :)
- 2016.10.12. Takker elott: 592l/h
- 2016.10.24. Szuro takker utan, cso takker nem volt: 570l/h -> és ha ezután is takarítottál volna csövet is, vélhetően ismét 750 körül járnál.

Szerintem olyan dolgon emészted magad, amin nem kellene. ;) (max. akkor lenne érdekes, ha indulásból, tisztán, gyári szűrőanyaggal hozná a 600 lph-t vagy kevesebbet, itt jegyzem meg, hogy ha bio-rio-val lenne tömve, még lehet, hogy ezen sem csodálkoznék) Magamat ismételhetem: ha kevés vegyél még egy szűrőt. :)

JBL adatok: (kezelési utasításból)
IDLE RUNNING DATA of the pump, without hoses and filter media: (névleges!)

CP e401: 450 l/h
CP e701: 700 l/h
CP e901: 900 l/h
CP e1501: 1400 l/h
CP e1901: 1900 l/h

The following approximate capacities refer to a hose length of 1.5 m and operation with the
supplied filter media in a clean or new condition
:
CP e401: 200 – 250 l/h
CP e701: 350 – 400 l/h
CP e901: 380 – 450 l/h
CP e1501: 800 – 900 l/h -> tehát itt kb. 57-65%-ra csökken le. (halkan megjegyzem gyárilag javarészt szivacs van benne mint szűrőanyag) Eheim 750lph kb. 60% és ha kitakarítod rendesen, megy most is 60%-al, hiszen írtad. (és ebben nem szivacs van)
CP e1901: 1100 – 1200 l/h
 
Back
Oldal tetejére