• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Eheim Professional 5e széria - Wifi-s külső szűrők

inadsz

Sasszem =)
Admin
Moderátor
Legjobb napló
Az Eheim bemutatta év elején az új 5e szűrőket. Ez a széria váltja a régebbi 3e-t és ötvözi a 4+ extender funkcióját és a korábbi 3e széria vezérelhetőségét. Az újdonság, hogy már nem kell számítógépre kötni és nem kell külön interfész, hanem böngészőből a szűrő IP címét beírva már lehet is vezérelni.
Tud olyat, hogy 10 percre leállítja a szűrőt etetéskor :)
  • 12 órás bio funkció (12 órára visszaveszi a teljesítményt
  • Konstans áramlás
  • Hullámoztató funkció
  • Manuális vezérlés
A boltban mos üzemeltünk be egyet, hogy ki tudjuk próbálni, igazi Plug&Play. Bedugod, csatlakozol az Eheim wifijére, belépsz a böngészőbe és már tiéd is az irányítás. :cool:
200203120250.jpg
90C9217B-68B1-4B8B-8280-0388A0E54830.jpeg
 
Utoljára módosított:
Pont ma voltam bent, őt szívesen megnéztem volna. Tegnap botlottam bele és nagyon igéretes kis cuccnak tűnik. 👍
 
Pont ma voltam bent, őt szívesen megnéztem volna. Tegnap botlottam bele és nagyon igéretes kis cuccnak tűnik. 👍
Szerettem volna egyet mindkeppen a boltba, hogy tudjuk mutatni. Egy értelmes fejlesztesnek tartom. Zárás előtt 20 perccel jutottam el a beüzemeléshez, de mostantól nézhető. :)
 
Nekem a 4E 350 verzió volt.. Nem volt rossz,de visszavittem,mert a interface hasztalan volt...mindig lefagy és nincs támogatás hozzá...Eheim meg nem foglalkozik vele... a 12 órás bio mód meg minden nap, tíz perccel hamarabb indul el...szóval nem pontos és csak 12 órás opció van! Remélem az új verzió jobb,bár sok változást nem látok benne...max,hogy wifivel megy és nem kell usb-t csatlakoztatni...Ez egy nagy +
 
Most vettem egy ilyet. Töltettel. És van 2 liter Seachem matrixom. Mit javasoltok, mit rakjak melyik kosárba...?
 
Gondolkodom én is egy Eheim 5e 350-s ill. 5e 450-esben. Egy 112l-s akváriumhoz lenne.
Melyiket tanácsolnátok?
 
Minél nagyobb, annál jobb. A gyári ígéretek nagyon optimisták. Távolról sem tud annyit akváriumi körülmények között, mint amit írnak.
Lásd:
 
Sziasztok! 2 hete használok egy EHEIM Professional 5e - 700 (2078)-as WI-FI szűrőt.
Az akváriumom 340 literes. Növények, vasfa és még csak 5 db. algaevő van benn. 1-2 hét múlva tervezem a további halak telepítését.
A wi-fi nagyon jó, de akadt vele problémám az elején. Át akartam állítani az ip címét, hogy ne akadjon össze más eszközzel. Az újraindítás után lefagyott, és nem találtam meg az eszközt. Állítólag van rajta reset gomb amit nem találtam meg. Lehet, hogy a leírása tartalmazza a helyét, de még nem néztem meg.

Pár nap hálózatból történő kihúzás után, ujra láttam a wi-fi jelét. az ip címét is sikeresen átállítottam. Nagy nehezen találtam értelmes videót a youtube-on. Javaslom a megnézését és csak utána csatlakozzatok rá, elkerülve a kellemetlenségeket.

Az eszköz nagyszerűen teszi a dolgát. Halkan duruzsol egy átlag számítógép hangjával. A víz tiszta.

Én a biztonság kedvéért elé tettem egy EHEIM 600-as szűrőt is kiszerelt motorral. Azt elraktam későbbre, ha esetleg a prof. 5 leállna, akkor ideiglenesen a kicsit működtetném.
Jelenleg a 600-as is fel van töltve szűrőanyagokkal, hogy előszűrőként levegye a terhet a prof. 5-ről.

Azon gondolkodok, vajon szükséges-e az EHEIM 300-as levegőztetőmnek működnie a prof. 5 mellett? Én úgy látom, hogy nem.
Másoknak mi a véleménye???

Köszönöm a válaszokat.
 
hmmm... belépek eme készülék használói közé, bár még nincs nálam, mert most rendeltem és még soha nem használta EHEIM külső szűrőket csak belsőt.
A kialakításuk sem tetszett soha, túl vaskosak és a mozgatásuk sincs megkönnyítve azzal, hogy nincs egy kihajtható füle mint az OASE-nél.
Viszont fórumokat olvasva csak problémákat találtam az internet csatlakozással kapcsolatban, meg a frissítésekkel kapcsolatban ami miatt a készülék hibás adatokat küld a felhasználónak...
valóban ilyen körülményes ez a cucc vagy már orvosolva vannak ezek a dolgok? Nem szeretném ha az ideg kergetne, mert nem egy olcsó darab. :)
 
Na csak szívom vele a fogamat, jól jönne egy kis HELP!
csatlakozott a hálózatra majd beírom a 192.168.1.1-et, természetesen a routerem tölt be nem a szűrő. írja, hogy a szűrön lévő QR kóddal is be lehet lépni... hát semmilyen kód nincs a szűrőn. Ekkor találkoztam a neten a http://eheimdigital.local címmel, arra reagált.
kérte a wifi jelszavát, csatlakozott majd csinált egy software frissítést. ment a pc-n de nem ment a mobilon, majd kiléptem a pc-ből és onnantól semmi. minden belépésre a routerem jött be. RESETeltem az egészet, pc-n már sehogysem jön be, a mobilon meg csak úgy, ha a wifi hálózatnak az eheimét használom, de úgy meg offline módban van így nem látja a router és nem használja a wifit...
szóval már tépem a fejem...
valami ötlete van valakinek?
 
Na csak szívom vele a fogamat, jól jönne egy kis HELP!
csatlakozott a hálózatra majd beírom a 192.168.1.1-et, természetesen a routerem tölt be nem a szűrő. írja, hogy a szűrön lévő QR kóddal is be lehet lépni... hát semmilyen kód nincs a szűrőn. Ekkor találkoztam a neten a http://eheimdigital.local címmel, arra reagált.
kérte a wifi jelszavát, csatlakozott majd csinált egy software frissítést. ment a pc-n de nem ment a mobilon, majd kiléptem a pc-ből és onnantól semmi. minden belépésre a routerem jött be. RESETeltem az egészet, pc-n már sehogysem jön be, a mobilon meg csak úgy, ha a wifi hálózatnak az eheimét használom, de úgy meg offline módban van így nem látja a router és nem használja a wifit...
szóval már tépem a fejem...
valami ötlete van valakinek?
ha a routered tud "address reservation"-t, akkor tudsz neki fix ip-t forceolni, és nem a .1.1-et fogja megkapni. talán ezt probalnam meg, bár ehhez az kell, hogy a router lássa a kliensei között
 
ha a routered tud "address reservation"-t, akkor tudsz neki fix ip-t forceolni, és nem a .1.1-et fogja megkapni. talán ezt probalnam meg, bár ehhez az kell, hogy a router lássa a kliensei között
Ugyan nem néztem meg, nem is írtam fel, hogy mit dob neki a router, de tudtommal más címet generál a kütyüknek. Több cucc megy rajta, egyik sem a router címén megy.
Ma nekiugrok mégegyszer, megnézem ha hajlandó csatlakozni rá.
Gondoltam, hogy átírom a digi címét, de azt nem engedi.
 
Párral ezelőtt ott van djohnes írása.
Ő az áramtalanítást és a Youtube-ot javasolja.
Szuper vagy! Gondolod vásárlás előtt nem tököltem ezekkel? A youtuben nem találtam semmit, de még fórumokon sem. Az áramtalanítás megvan, ma folytatom ha már nem dolgozom.
 
Back
Oldal tetejére