• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Eheim Professional 3e széria

Sikerült manuálisan maxra feltolnom mire pár percen belül visszaszabályozta magát :banghead:
A csövek nincsenek megtörve. Külsőre nem látom semmit ami eltömődésre utálna... és mégis a negyedere leszabályozza magát...
Én a szűrőt nem ismerem ,de csak egy ötlet... az adapterben a csap biztos kinyit rendesen? Esetleg nemlehet valahol dugulás?
 
Én a szűrőt nem ismerem ,de csak egy ötlet... az adapterben a csap biztos kinyit rendesen? Esetleg nemlehet valahol dugulás?
Adapternek a karja akadás mentesen zár-nyit, a csövek pedig átlátszóak, ezért írtam hogy külsőre nem látni hogy baj lenne. Attól tártok hogy kedden lesz egy kis időm meló után és akkor szét fogok szedni megint az egész szűrőt, perlont kimosok meg mindent, szívókosarat megnézem, stb... Hátha okosabb leszek, más nem tudom mit csinálhatok...
 
@Eduard nekem volt egyszer olyan - igaz Tetránál - hogy a csap belsejébe rakódott le a trutyi és fogta az flowt, ködölte a vizet, míg fel nem fedeztem. Előtte volt már csőtakarítás úgy, hogy ez fel sem tűnt, hiszen a csap megfelelően nyitott, s zárt.
A másik eset az volt - még előbbi előtt - hogy én is kerestem a szűrő belsejében a hibát és valószínűleg ahogy emelgettem a kosarakat (vízzel teli szűrőnél), a könnyebb szerkezetű szűrőanyagból (substrat pro) egy kevés beslisszant a kosarakon levő lyukak által kialakított függőleges szívócsőbe. Ez szerencsére megfordult a fejemben és gyorsan megtaláltam a hibát.
Lehet, az Eheimednél egyik sem áll fenn, csak ötletelek.
 
@Eduard nekem volt egyszer olyan - igaz Tetránál - hogy a csap belsejébe rakódott le a trutyi és fogta az flowt, ködölte a vizet, míg fel nem fedeztem. Előtte volt már csőtakarítás úgy, hogy ez fel sem tűnt, hiszen a csap megfelelően nyitott, s zárt.
A másik eset az volt - még előbbi előtt - hogy én is kerestem a szűrő belsejében a hibát és valószínűleg ahogy emelgettem a kosarakat (vízzel teli szűrőnél), a könnyebb szerkezetű szűrőanyagból (substrat pro) egy kevés beslisszant a kosarakon levő lyukak által kialakított függőleges szívócsőbe. Ez szerencsére megfordult a fejemben és gyorsan megtaláltam a hibát.
Lehet, az Eheimednél egyik sem áll fenn, csak ötletelek.
Kösz szépen az ötleteket! A substrat pro kizárt, de a csapra lehet hogy rá fogok nézni, csak elég magasra kell majd emelnem nehogy az arcomba kapjam az aki vizet amint kinyitom! :D
 
Nos... ma volt időm teljesen szétszednem a szűrőt amíg lurkók toltak Plans vs Zombies konzolon. Nagy meglepetésemre a kb 3 hetes perlon olyan volt, mint az előző 2 hónap után :eek:
Úgy hogy perlon meg biztos ami biztos alapon kicseréltem még a szivacsot is, megpróbáltam leöblíteni kosarakat is, kimostam a tartályt, nem kevés csigát kimosván :rage: És még meglepit is kaptam! 3 RC-t és egy vádasat ami még petes is volt! :D
Ezek kb 3 hónapig ott rejtőzködtek! :D
Rotort nem bántottam most, elvégre vasárnap lemostam, csak nem lett koszos ez alatt a 2 nap alatt... Eredmény - kis hiány maxon megy a szűrő, de ha kézzel feltekerem, akkor is szinte egyből leszabályozza magát egy leddel :banghead:
Nemtom, de sztem ennél tisztább már csak ha az egész motorházát is szétkapom lenne, vagy hogy hivjak, de az gondolom garancia elvesztésével járna o_O
 
Nos... ma volt időm teljesen szétszednem a szűrőt amíg lurkók toltak Plans vs Zombies konzolon. Nagy meglepetésemre a kb 3 hetes perlon olyan volt, mint az előző 2 hónap után :eek:
Úgy hogy perlon meg biztos ami biztos alapon kicseréltem még a szivacsot is, megpróbáltam leöblíteni kosarakat is, kimostam a tartályt, nem kevés csigát kimosván :rage: És még meglepit is kaptam! 3 RC-t és egy vádasat ami még petes is volt! :D
Ezek kb 3 hónapig ott rejtőzködtek! :D
Rotort nem bántottam most, elvégre vasárnap lemostam, csak nem lett koszos ez alatt a 2 nap alatt... Eredmény - kis hiány maxon megy a szűrő, de ha kézzel feltekerem, akkor is szinte egyből leszabályozza magát egy leddel :banghead:
Nemtom, de sztem ennél tisztább már csak ha az egész motorházát is szétkapom lenne, vagy hogy hivjak, de az gondolom garancia elvesztésével járna o_O
Láma kérdés, de szűrőanyag nélkül próbáltad már?
Simán el tudom képzelni, hogy a jól tömött, és időközben eltömődött anyag fogja vissza... ;-)
Vagy az ufók lesznek!
 
Láma kérdés, de szűrőanyag nélkül próbáltad már?
Simán el tudom képzelni, hogy a jól tömött, és időközben eltömődött anyag fogja vissza... ;-)
Vagy az ufók lesznek!
Nem, valóban nem próbáltam :D
Na ez egy jó feltevés volt és így hogy mondod el tudom képzelni hogy hiába próbáltam átöblíteni, azért mar kissé el van tömődve mind a substrat pro, mind a matrix...
 
Lehet hülyeséget kérdezek...Eheim 2071-et lehet használni 2073-as szűrőtartállyal? Nagyon elkelne még egy kosár...
 
Sziasztok,

egy Eheim 2078 Eheim Professionel 3e 700 boldog tulajdonosa lettem és lenne pár kérdésem:
12 órás bio művelet mire jó?
Áramlási műveletet használja valaki, van valami jelentősége?
Üzemel két napja, légtelenítés meg volt. Tudom kell esetleg valami extrát erről a szűrőről?
 
tipus: 2078
Problema: Elindul a filter, megy 10masodpercet, majd ujra "kalibral", majd megint megy 5masodpercet, megint kalibral. es ez igy megy non-stop. mi az ok?
Ez a szuro mar tobb mint 3 eve muzsikal az eloszobaban egy 300L aki alatt. Havi szivacs tisztitas, feleves medium tisztitas nalam a karbantartasa. Nem panaszkodom, tokeletesen mukodott eddig. Hogy a "fejbol" mindeg vizet ontotttem, az nekem termeszetes volt, 1.honapban is igy mukodott. Ket hete szetszedtem a fejet is(vegre), az is elegge ugy van kialakitva, hogy az elektronikahoz ne keruljon viz, tehat megnyugodtam, nem vizbefolyas lesz szerintem. Persze minden tomitest kicsereltem, de sajnos mindeg kalibral. Az lenne meg a kerdesem hogy a "rotor" cserenek mikor kell kovetkeznie? nem latok semmi problemat rajta, es "elkopottnak" sem latom, dehat sajna nem tudom mit kell neznem.

Ja USB interface-en keresztul atalitottam a szurot manualis modra, igy muzsikal tovabb, csakhat lehet jo lenne megoldani a problemat, nem a szonyeg ala sepreni.
 
tipus: 2078
Problema: Elindul a filter, megy 10masodpercet, majd ujra "kalibral", majd megint megy 5masodpercet, megint kalibral. es ez igy megy non-stop. mi az ok?
Ez a szuro mar tobb mint 3 eve muzsikal az eloszobaban egy 300L aki alatt. Havi szivacs tisztitas, feleves medium tisztitas nalam a karbantartasa. Nem panaszkodom, tokeletesen mukodott eddig. Hogy a "fejbol" mindeg vizet ontotttem, az nekem termeszetes volt, 1.honapban is igy mukodott. Ket hete szetszedtem a fejet is(vegre), az is elegge ugy van kialakitva, hogy az elektronikahoz ne keruljon viz, tehat megnyugodtam, nem vizbefolyas lesz szerintem. Persze minden tomitest kicsereltem, de sajnos mindeg kalibral. Az lenne meg a kerdesem hogy a "rotor" cserenek mikor kell kovetkeznie? nem latok semmi problemat rajta, es "elkopottnak" sem latom, dehat sajna nem tudom mit kell neznem.

Ja USB interface-en keresztul atalitottam a szurot manualis modra, igy muzsikal tovabb, csakhat lehet jo lenne megoldani a problemat, nem a szonyeg ala sepreni.

Hali!
Ugyan nekem nem elektronikus a szűrőm, de lenne egy érdeklődő kérdésem, mert nem volt 100% egyértelmű a leírásodból: a fejet belül kitakarítottad?
Az összes járatot ahol a víz ki/be megy (pl. csőtiszító kefével, fogkefével, fültiszítóval, stb..), illetve a szivattyú házat is a rotorral együtt? Ha kivetted a rotort+mágnest láttál rajta mechanikus hibát? (pl. lepattanás, stb.)
 
tipus: 2078
Problema: Elindul a filter, megy 10masodpercet, majd ujra "kalibral", majd megint megy 5masodpercet, megint kalibral. es ez igy megy non-stop. mi az ok?
Ez a szuro mar tobb mint 3 eve muzsikal az eloszobaban egy 300L aki alatt. Havi szivacs tisztitas, feleves medium tisztitas nalam a karbantartasa. Nem panaszkodom, tokeletesen mukodott eddig. Hogy a "fejbol" mindeg vizet ontotttem, az nekem termeszetes volt, 1.honapban is igy mukodott. Ket hete szetszedtem a fejet is(vegre), az is elegge ugy van kialakitva, hogy az elektronikahoz ne keruljon viz, tehat megnyugodtam, nem vizbefolyas lesz szerintem. Persze minden tomitest kicsereltem, de sajnos mindeg kalibral. Az lenne meg a kerdesem hogy a "rotor" cserenek mikor kell kovetkeznie? nem latok semmi problemat rajta, es "elkopottnak" sem latom, dehat sajna nem tudom mit kell neznem.

Ja USB interface-en keresztul atalitottam a szurot manualis modra, igy muzsikal tovabb, csakhat lehet jo lenne megoldani a problemat, nem a szonyeg ala sepreni.

Nekem akkor csinált ilyet, amikor megtört a cső és nem tudott rendesen áramlani a víz. Én újraindítanám a helyedben (tarts nyomva az összes gombot).
 
csotisztito kefevel igen, rotor jol nez ki, azt is takaritottam, minden reszet persze. A fejet belul tisztitottam, persze a "pumpa" reszt(legtelenito) azt nem szedtem szet, ahhoz nem mertem nyulni. Szetszedve a fejet rakapcsoltam az akira, hogy rajojjek hol szivarog be a viz, hat a kezi pumpa nyomja be a vizet, azota azt nem hasznalom. Legtelenitem/inditom az nelkul. A vizzaro szelepeket is tisztitottam, a csoveket is, az esosztetot es a beszivo reszt is.
 
Nekem 2075 van, a kézipumpát én sem merem használni raja, amióta olvasom a fórumot. Még én sem szedtem szét az enyémen, remélem sokáig nem is fog kelleni.:rolleyes:
Az indítást megoldom nélküle. :)

kezi pumpa nyomja be a vizet
Akkor neked most a szűrőfejbe a pumpánál ereszt ha használnád, de ha nem, akkor még csöndben elketyeg?
 
nem azzal van baj, hogy eresztene a szuro, hanem hogy folyamatosan kalibral, csak manualis modon mukodik.

(eddig mindeg pumpaltam a fejet, ugy inditottam, es tisztitaskor ontottem a fejbol ki a vizet. Ez a viz mindeg csak 1-2dl, ami a fejben maradt, csak mikor szetkaptam a szurot akkor folyt ki belole. Most nem pumpalok, nincs viz a fejben)
 
(eddig mindeg pumpaltam a fejet, ugy inditottam, es tisztitaskor ontottem a fejbol ki a vizet. Ez a viz mindeg csak 1-2dl, ami a fejben maradt, csak mikor szetkaptam a szurot akkor folyt ki belole. Most nem pumpalok, nincs viz a fejben)

Ezek szerint ez gyárilag ilyen és nem csak az enyém rossz. :)
 
egy Eheim 2078 Eheim Professionel 3e 700 boldog tulajdonosa lettem és lenne pár kérdésem:
12 órás bio művelet mire jó?
Áramlási műveletet használja valaki, van valami jelentősége?
Üzemel két napja, légtelenítés meg volt. Tudom kell esetleg valami extrát erről a szűrőről?

bio muvelet, 12orankent valtoztatni tud az aramlason, estere gyengebb az aramlas. Csak 12oras intervallum lehet, se tobb se kevesebb.
Szerintem az egesz funkcio felesleges.

jo hogy van (szivacs) nem muszaj az egesz filtert tisztitanod.
A pumpa is jo, nem kell ugyeskedni a legtelenitessel. Siman pumpalassal be tudod szivni a vizet, ra kell erezni a ritmusra de megy az :)
A csoelzaro kallantyu konnyen eltorik, azzal nagyon ovatosan.
Ha a fejben viz van, az nem problema.
Nekem mar 24000ora futas, es a mult honapig semmi alkatreszt nem csereltem. az eheim olajat sem hasznaltam. Gumik siman birtak.
Jo hogy 1x S nyomasnal megmutatja mennyire van elszennyezodve.

USB interface, szerintem folosleges(de nekem is van), most szurtam be eloszor= sikerult atallitani manualis modra es mukodok tovabb. Ja ott legalabb leolvashatod a vizmennyiseget mennyi az aramlas, meg hany oraja fut.
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére