• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Eheim Professional 3e széria

Hát a srác nem találta a sorozatszámát, csak a vödör legalján a 2006-t és ennyi. De ezt a szűrőt 2006ban még nem is gyártották nem?
 
Hát a srác nem találta a sorozatszámát, csak a vödör legalján a 2006-t és ennyi. De ezt a szűrőt 2006ban még nem is gyártották nem?
De hát ott van a képen amit belinkeltél..............0644XO1678
Azaz igen 2006-os
 
De hát ott van a képen amit belinkeltél..............0644XO1678
Azaz igen 2006-os
Nekem azt mondták 3 éves a szűrő... Most akkor komolyan egy 7 éveset vettem meg? Csodás....Ez amúgy biztos? Mert megbízható volt akinek már el is küldtem a pénzt.
 
A vödör aljában 2006 van besütve, a sorozatszám 06-al kezdődik........
Néhány hozzáadással feljebb ezt írtam:
Ez 2006-os a mellékelt kép alapján.
Próba nélkül meg ne vedd mert a 2008 előttieknél előfordul a légtelenítő pumpa folyás nyomorúság (sicc....pedig nem is olyan rendszerű mint a sima 3-as szériáé).
 
A vödör aljában 2006 van besütve, a sorozatszám 06-al kezdődik........
Néhány hozzáadással feljebb ezt írtam:
Nem találtam az interneten mikortól is gyártják a pro 3e szériát. Ez akkor teljesen biztos hogy 2006-os? Mert akkor telefonálok egyet.... (Köszi a segítséget)
 
Az előszűrő az a szűrő alján lévő üres rész? Azt kihasználja valaki? Nem tömődik el?
 
Még egy ok amiért jó az electronic széria.
Néhány hete vízcserénél vettem észre, hogy lecsökkent a szűrő teljesítménye és nem is engedi feljebb venni. Nem foglalkoztam vele, de amikor pár nap múlva már habos volt a víz szétszedtem és akkor láttam, hogy a reaktor kimenő ágát eltömítette a háló ezért alig volt áramlás. A szűrő nem tovább nyomta max teljesítményen a szűrést megkockáztatva, hogy leég a motor, hanem levette minimumra a flowt.
 
Kéne egy kis help...
Adva van egy Eheim 2078 -as szűrő, 2 hónap után kissé leszabályozta magát de hát mondom úgyis itt az ideje hogy perlont cseréljek. Perlon cseréjével pedig nem lett jobb, hanem még jobban leszabályozta magát... :confused:
Jól van, mondom, igaza van, szétszedem és lemosom a rotort meg körülötte, aztán vissza mindent és.... és már a minimumra szabályozta le magát! :eek::banghead:
Mi baja lehet? Milyét tisztítsam még hogy teljes gőzzel menjen megint?
 
Kéne egy kis help...
Adva van egy Eheim 2078 -as szűrő, 2 hónap után kissé leszabályozta magát de hát mondom úgyis itt az ideje hogy perlont cseréljek. Perlon cseréjével pedig nem lett jobb, hanem még jobban leszabályozta magát... :confused:
Jól van, mondom, igaza van, szétszedem és lemosom a rotort meg körülötte, aztán vissza mindent és.... és már a minimumra szabályozta le magát! :eek::banghead:
Mi baja lehet? Milyét tisztítsam még hogy teljes gőzzel menjen megint?

Nyomj egy resetet. '+' és '-' és 'S' gomb egyszerre addig amíg ki nem kapcsol a szűrő.
 
Nyomj egy resetet. '+' és '-' és 'S' gomb egyszerre addig amíg ki nem kapcsol a szűrő.
Megcsináltam, eredmény - most már legalább 2 ledje ég... :cautious:
Teljesen szét kell szednem motorig? Az előszűrő szivacsot átnyomkodtam csapvízben, perlont nem merem, majd ha vizet cserélek és az aki vizében, de nem hiszem hogy 1 hetes perlont ennyire visszafogja hirtelen a szűrőt.
Valami 5let? Javaslat?
 
Megcsináltam, eredmény - most már legalább 2 ledje ég... :cautious:
Teljesen szét kell szednem motorig? Az előszűrő szivacsot átnyomkodtam csapvízben, perlont nem merem, majd ha vizet cserélek és az aki vizében, de nem hiszem hogy 1 hetes perlont ennyire visszafogja hirtelen a szűrőt.
Valami 5let? Javaslat?
Vegyél tetrát:D
 
Megcsináltam, eredmény - most már legalább 2 ledje ég... :cautious:
Teljesen szét kell szednem motorig? Az előszűrő szivacsot átnyomkodtam csapvízben, perlont nem merem, majd ha vizet cserélek és az aki vizében, de nem hiszem hogy 1 hetes perlont ennyire visszafogja hirtelen a szűrőt.
Valami 5let? Javaslat?

Nincs megtörve a cső sehol sem? Nyomd át manuálra, ha nincs semmilyen eltömődés akkor engedni fogja hogy nyomd át maxra.
 
Nincs megtörve a cső sehol sem? Nyomd át manuálra, ha nincs semmilyen eltömődés akkor engedni fogja hogy nyomd át maxra.
Sikerült manuálisan maxra feltolnom mire pár percen belül visszaszabályozta magát :banghead:
A csövek nincsenek megtörve. Külsőre nem látom semmit ami eltömődésre utálna... és mégis a negyedere leszabályozza magát...
 
Back
Oldal tetejére