• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

AKCIÓ Eheim Experience szűrők akcióban!

viktorlantos

Alapító
Admin
Mai naptól 10% kedvezménnyel vásárolhatók meg az Eheim legendás szűrői.
Ha nem ismered az experience sorozatot, ez volt anno a Eheim Professionel 1 széria, amit a folyamatos szűrő fejlesztések ellenére sem tudott kivonni kínálatából a gyártó, mert a vevők egyik kedvence volt. Csendes, ezért pl hálóhoz közel elhelyezett akváriumokhoz sokszor javasoljuk a 150-es modellt.

http://www.greenaqua.hu/hu/catalogsearch/result/?q=experience

18920774_1761297833885497_8316558651890419949_o.jpg
 
Sziasztok!
Kicsit régi a topik, de nem találtam idevágót. Egy sokéves experience 350-et használok. Az utóbbi időben azt kezdtem hallani, hogy időnként egy rövid ideig elkezd levegőt kidolgozni magából a szűrő. A rotortól hallani azt a jellegzetes hangot... Több hete, nem bontottam meg, nem változott semmi a korábbiakhoz képest és eddig sohasem hallottam ilyet. Hol keressem a hibát?
A kifolyó ágon van egy CO2 reaktor, de annak nem lehet erre hatása.
 
Sziasztok!
Kicsit régi a topik, de nem találtam idevágót. Egy sokéves experience 350-et használok. Az utóbbi időben azt kezdtem hallani, hogy időnként egy rövid ideig elkezd levegőt kidolgozni magából a szűrő. A rotortól hallani azt a jellegzetes hangot... Több hete, nem bontottam meg, nem változott semmi a korábbiakhoz képest és eddig sohasem hallottam ilyet. Hol keressem a hibát?
A kifolyó ágon van egy CO2 reaktor, de annak nem lehet erre hatása.
Szia!
Amennyiben ezt a jelenség csak estefelé a CO2 beoldási időszak végén jelentkezik, szerintem ez nem levegő hanem maga a CO2.
Nem ürül ki hamarosan a CO2 palackod?
Olyankor elképzelhető, hogy több gáz kerül a reaktorba ami már nem oldódik be,azaz a szűrőbe kerülve annak kel kidolgoznia azt.
 
Szia!
Amennyiben ezt a jelenség csak estefelé a CO2 beoldási időszak végén jelentkezik, szerintem ez nem levegő hanem maga a CO2.
Nem ürül ki hamarosan a CO2 palackod?
Olyankor elképzelhető, hogy több gáz kerül a reaktorba ami már nem oldódik be,azaz a szűrőbe kerülve annak kel kidolgoznia azt.
Nem tudom elképzelni, hogy a reaktorból a szüröbe hogyan kerülne gáz? visszafele nincs sztem esélye a szüröbe vándorolni! elsösorban csatlakozási pontoknál a csöveket le kellene frissiteni! azaz vágni! szivó oldalon mindeképp!
 
Nem tudom elképzelni, hogy a reaktorból a szüröbe hogyan kerülne gáz? visszafele nincs sztem esélye a szüröbe vándorolni! elsösorban csatlakozási pontoknál a csöveket le kellene frissiteni! azaz vágni! szivó oldalon mindeképp!
Nekem az egy hónapos Eheim 2222 szűrőmben gyűlt össze estére a CO2 mivel túl sokat adagoltam (igaz diffúzorral). Nem voltak benne csak növények így nem használtam drop checker sem. Este már alig keringetett a szűrő , annyi gáz került bele.
 
Sziasztok!
Kicsit régi a topik, de nem találtam idevágót. Egy sokéves experience 350-et használok. Az utóbbi időben azt kezdtem hallani, hogy időnként egy rövid ideig elkezd levegőt kidolgozni magából a szűrő. A rotortól hallani azt a jellegzetes hangot... Több hete, nem bontottam meg, nem változott semmi a korábbiakhoz képest és eddig sohasem hallottam ilyet. Hol keressem a hibát?
A kifolyó ágon van egy CO2 reaktor, de annak nem lehet erre hatása.
Lehet ideje fejtömítést cserélni, mert annak elfáradása is okozhat ilyen jelenséget, és ettől még nem folyat a szürő. Sok esetben már akkor is tud levegőt beszívni, még jó tömítés mellett is ha megmozgatjuk a szürőt.
De lehet, hogy csak ki kellene takarítani.
 
Utoljára módosított:
Nem tudom elképzelni, hogy a reaktorból a szüröbe hogyan kerülne gáz? visszafele nincs sztem esélye a szüröbe vándorolni! elsösorban csatlakozási pontoknál a csöveket le kellene frissiteni! azaz vágni! szivó oldalon mindeképp!
CO2 kizárva. Rossz az időkapcsolóm, így most nem megy.
 
Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, hogy az Eheim eperience tényleg halkabb a JBL e902 és Tetra EX800-as külső szűrőknél?
Valamint a nyomó és szívó ág csak ráhúzva van a csonkokra és nincsen rajtuk szorítógyűrű?
Túlnyomás esetén nem adódhat ebből probléma? (könnyen lejön vagy nyomásváltozásnál lelövi magát ha valami miatt eldugulna.)
 
Szerintem a Tetra halkabb mint az Experience.
Viszont az Eheim jobb konstrukció. :)

Szorítóbilincs van hozzá gyárilag, de azért nem használja senki, mert a cső úgy rászorul a csonkra, hogy nem jön le magától.
Túlnyomás meg nem nagyon szokott lenni a külső szűrőknél :)
 
Back
Oldal tetejére