• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Eheim Ecco Pro széria

Megkérdezhetem, hogy ennek mi a magyarázata? Fordítva gondolmán logikusnak. Nem vitatom, hogy így a jó, csak nem értem. Köszi.
Mind a két verzió jó. Az első, amikor a perlon van felül, azt a célt szolgálja, hogy semmi szennyeződés ne jusson vissza az akváriumba és nyugodtan törmelémérethez igazítottan bomoljon le az összes trutyi amit felszív a szűrő, a másodiknál a törmelék koncentráltan rohad és a baciknak csak a szaporodás és a terjeszkedés a dolguk.
 
Mind a két verzió jó. Az első, amikor a perlon van felül, azt a célt szolgálja, hogy semmi szennyeződés ne jusson vissza az akváriumba és nyugodtan törmelémérethez igazítottan bomoljon le az összes trutyi amit felszív a szűrő, a másodiknál a törmelék koncentráltan rohad és a baciknak csak a szaporodás és a terjeszkedés a dolguk.
Ugy erted a masodikat hogy alul van a perlon?🤨
 
Ugy erted a masodikat hogy alul van a perlon?🤨

Egyébként szűrőakváriumoknál nagyon kényelmes megoldás, hogy az első lépés egy teljes mechanikai szűrés, ilyenkor a perlont nem tilos hetente kidobni/kicserélni. Csak belenyúlok, kikapom, teszek be újat. Nagyon elegáns, csak hát nem környezettudatos.
A vödrös, gyári szűrők erre nem alkalmasak - a 2075/80 elvileg igen, de azt meg a fene sem akarja minden alkalommal légtelenítgetni :)
 
Egyébként szűrőakváriumoknál nagyon kényelmes megoldás, hogy az első lépés egy teljes mechanikai szűrés, ilyenkor a perlont nem tilos hetente kidobni/kicserélni. Csak belenyúlok, kikapom, teszek be újat. Nagyon elegáns, csak hát nem környezettudatos.
A vödrös, gyári szűrők erre nem alkalmasak - a 2075/80 elvileg igen, de azt meg a fene sem akarja minden alkalommal légtelenítgetni :)
Hiheto.
De egy ecco proba ha egy perlont alulra beteszel kb 48 ora es a nyomas nulla lesz. Az felulre valo ahol mar nincsenek macro meretu szennyezodesek. De szerintem ez a legtobb kulsoszurore vonatkozik. Nem arra valo, hogy hetente nyitogatva legyen mindent szetszedve, hogy perlont csereljunk.
Raadasul pont az ecco pro az egyik leg kenyesebb szuro ilyen tekintetben
meg az eloszurojet is ki szoktam dobni belole. Bar nagy lyuku, de olyan kis merete van, hogy 2 hetente lehet kiszedegetni.
 
Hiheto.
De egy ecco proba ha egy perlont alulra beteszel kb 48 ora es a nyomas nulla lesz. Az felulre valo ahol mar nincsenek macro meretu szennyezodesek. De szerintem ez a legtobb kulsoszurore vonatkozik. Nem arra valo, hogy hetente nyitogatva legyen mindent szetszedve, hogy perlont csereljunk.
Raadasul pont az ecco pro az egyik leg kenyesebb szuro ilyen tekintetben
meg az eloszurojet is ki szoktam dobni belole. Bar nagy lyuku, de olyan kis merete van, hogy 2 hetente lehet kiszedegetni.
Köszönöm, így már tiszta. 👨‍🎓
 
Back
Oldal tetejére