• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Eheim Ecco Pro széria

Sziasztok,
egy 30l-es nano medencéhez, újrakezdő akvaristának melyik szűrőt ajánlanátok?
EHEIM Ecco Pro 130 esetleg eggyel nagyobb vagy a JBL CRISTALPROFI e401-t?

Kis garnélás, kezdő növényes akvárium lesz egyszerűbb CO2 pótlással és 5W-os Dennerle nano LED világítással.

KÖSZI
 
Sziasztok,
egy 30l-es nano medencéhez, újrakezdő akvaristának melyik szűrőt ajánlanátok?
EHEIM Ecco Pro 130 esetleg eggyel nagyobb vagy a JBL CRISTALPROFI e401-t?

Kis garnélás, kezdő növényes akvárium lesz egyszerűbb CO2 pótlással és 5W-os Dennerle nano LED világítással.

KÖSZI
Ha ezt a táblázatot nézem, akkor jó mindkettő. (y)
 
Sziasztok,
egy 30l-es nano medencéhez, újrakezdő akvaristának melyik szűrőt ajánlanátok?
EHEIM Ecco Pro 130 esetleg eggyel nagyobb vagy a JBL CRISTALPROFI e401-t?

Kis garnélás, kezdő növényes akvárium lesz egyszerűbb CO2 pótlással és 5W-os Dennerle nano LED világítással.

KÖSZI

Szia!

Nekem van egy Eheim Ecco Pro 200 használt szűrőm amit eladnék. Én ezt egy 20literes nanoban próbáltam ki. Biztos, hogy a Pro 130-on is fojatni kell majd, mert azt is 500l/h teljesítménnyel cimkézik. Ez azt jelenti, hogy nano-nál kb. olyan 10 szeres vízcserét kell elérni/óra. vagyis a 30literes nanohoz 300l/h teljesítményű szűrő is elegendő lenne. De általában ezeket a teljesítményeket üres vödörrel adják meg, ha telerakod szűrőanyaggal , akkor biztos, hogy csökken a teljesítménye. Én a Pro 200-t fojtottam a 20l-es akiban, mert eléggé forgatta a vizet. De a fojtást egy szimpla csappal simán gond nélkül megoldod. Szóval fojtva a Pro 130 vagy a Pro 200-is jó szerintem egyébként a JBL-en is fojtanod kell majd mert ahogy nézem annak a teljesítménye is 450l/h, de teljesítmény alapján ez is ok. Én EHEIM-et vennék. Ha érdekel az én használtam, akkor megbeszélhetjük az árát.
 
Köszi, egyenlőre agyalok hogy milyen szinten is kezdjek bele a dolgokba, LOW-TECH-szerű, eheim akasztó szűrős 15L-es garnélás vagy nagyobb, 30L-es Eheim Ecco Pro természetesen kicsit komolyabb LED világítással. A költségvetés kb a duplája, tapasztalat meg kb annyi amennyi a "normál" akvarisztikából rám ragadt :)
Na de nem szeretném szét offolni a topikot!
 
Sziasztok!
Szeretném megkérdezni, hogy egy 25 l-es nano alá sok lenne egy Ecco Pro 2233-as? Természetesen az áramlás szempontjából kérdezem. Lehet-e fojtani károsodás és zörgés nélkül?
 
Sziasztok!
Szeretném megkérdezni, hogy egy 25 l-es nano alá sok lenne egy Ecco Pro 2233-as? Természetesen az áramlás szempontjából kérdezem. Lehet-e fojtani károsodás és zörgés nélkül?
26 litert szűrt a Tetra 800 plus szűrő semmi hangja nincsen,és ha a kimenő ágat fojtod akkor nem lesz semmi baja a szűrőnek ;)
 
Sziasztok, most hogy újra indul a projekt ismét szűrő választáson töröm az agyam... 30-40L-re még elegendő lesz a legkisebb ECCO PRO? árérték aránya és nagyobb szűrőfelülete miatt esetleg egy Eheim Classic 2203-n gondolkozok még. Kérdés hogy megbízhatóság és hang szempontjából melyik jobb választás.
 
Sziasztok, most hogy újra indul a projekt ismét szűrő választáson töröm az agyam... 30-40L-re még elegendő lesz a legkisebb ECCO PRO? árérték aránya és nagyobb szűrőfelülete miatt esetleg egy Eheim Classic 2203-n gondolkozok még. Kérdés hogy megbízhatóság és hang szempontjából melyik jobb választás.
Az ecco pronál már vannak csapok,ha másért nem emiatt szerintem jobb választás és ha nem a legkisebbet veszed,később még jól jöhet,legfeljebb fojtod a kimenő ágat!
 
A Eheim Classic 2213-t is max dupla csappal venném, ezért is a 2211-t nem vettem be a képbe, csap nélkül semmiképp. De az Ecco Pro mellett van a kedvező fogyasztatás is...
 
Sziasztok!
Két napja vagyok tulajdonosa egy ecco pro 2036-os szűrőnek, egyelőre nem vagyunk jó barátok :(
Feltöltés, beindítás után van egy kellemetlen csörgedező hangja. Gondoltam levegő, vagy a rotor, először rázogattam, szétszedtem, csőcsatlakozásokat, gumikat leellenőriztem minden patentul zár, tipp-topp.
Feltöltés/beindítás ismét csörög, bevilágítottam a szűrőházhoz és látom, hogy a fejegység alatt ott "ugrál" egy csomó buborék.
Valahogy így.
h3KqJfp.jpg
Ismét szétszedem, vízzel feltöltött állapotban teszem rá a fejegységet, de hiába fordítgatom/rázogatom, a csőcsonkoknál felöntöm vízzel a buborékok csak ott vannak.
Szóval nem fals levegőt szív, mert már beindítás előtt ott vannak, csak nem tudom onnan kihajtani.
Ezt elvileg ki kellene hajtsa beindítás után, nem? Eheim Classic szűrőnél sosem volt ilyen gondom.
Milyen buborékeltávolító mágiát ismertek? :cyclops:
 
Sziasztok!
Két napja vagyok tulajdonosa egy ecco pro 2036-os szűrőnek, egyelőre nem vagyunk jó barátok :(
Feltöltés, beindítás után van egy kellemetlen csörgedező hangja. Gondoltam levegő, vagy a rotor, először rázogattam, szétszedtem, csőcsatlakozásokat, gumikat leellenőriztem minden patentul zár, tipp-topp.
Feltöltés/beindítás ismét csörög, bevilágítottam a szűrőházhoz és látom, hogy a fejegység alatt ott "ugrál" egy csomó buborék.
Valahogy így.
View attachment 6913
Ismét szétszedem, vízzel feltöltött állapotban teszem rá a fejegységet, de hiába fordítgatom/rázogatom, a csőcsonkoknál felöntöm vízzel a buborékok csak ott vannak.
Szóval nem fals levegőt szív, mert már beindítás előtt ott vannak, csak nem tudom onnan kihajtani.
Ezt elvileg ki kellene hajtsa beindítás után, nem? Eheim Classic szűrőnél sosem volt ilyen gondom.
Milyen buborékeltávolító mágiát ismertek? :cyclops:
A szűrő az akvárium alatt áll, és nem mellette, ugye?
 
Igen, alatta van, bár elég hosszú a csővezeték, van benne egy hurok, de az is az asztal alatt van.
 
Nekem is így van minden pucolás után, rázogatsd meg kicsit, aztán egy idő után kifogy belőle. Nagy hangja is a levegő miatt van. Ja, ha a szívócső felső hajlatában van levégő, azt kis bubikban lehúzza a szűrő, uh azt is légtelenítsd.
 
Sziasztok!
Két napja vagyok tulajdonosa egy ecco pro 2036-os szűrőnek, egyelőre nem vagyunk jó barátok :(
Feltöltés, beindítás után van egy kellemetlen csörgedező hangja. Gondoltam levegő, vagy a rotor, először rázogattam, szétszedtem, csőcsatlakozásokat, gumikat leellenőriztem minden patentul zár, tipp-topp.
Feltöltés/beindítás ismét csörög, bevilágítottam a szűrőházhoz és látom, hogy a fejegység alatt ott "ugrál" egy csomó buborék.
Valahogy így.
View attachment 6913
Ismét szétszedem, vízzel feltöltött állapotban teszem rá a fejegységet, de hiába fordítgatom/rázogatom, a csőcsonkoknál felöntöm vízzel a buborékok csak ott vannak.
Szóval nem fals levegőt szív, mert már beindítás előtt ott vannak, csak nem tudom onnan kihajtani.
Ezt elvileg ki kellene hajtsa beindítás után, nem? Eheim Classic szűrőnél sosem volt ilyen gondom.
Milyen buborékeltávolító mágiát ismertek? :cyclops:
Szia!
Nekem Eheim Classic szeriánál szokott ilyen lenni általában takarítás után, kell neki egy kis idő míg ki dolgozza! Általában 1 nap alatt ki megy az összes levegő!
 
Köszi a válaszokat! Kicsit már jobb, de azok a szemét buborékok még mindig ott vannak és vigyorognak rám, hiába rázogatom.
Szóval szétszedtem ismét, és volt benne egy golyó egy piros keretben azt kiszedtem belőle, azóta elmúlt a csörgedező hang, de azért így is elég hangos az alap zúgása(a classichoz viszonyítva), de az már nem bántja annyira a fülemet. Úgyhogy egy kicsit jobb, de azért még nem tökéletes.
Egyébként annak a golyónak mi a szerepe, nem gond, hogy kivettem?
 
Telítettségjelző golyó és golyó tartó 7481020 a cikkszáma, hogy mi van tele, és kinek azt nem tudom. Eheim topikban lehet, hogy érdemes lenne megkérdezni. Először azt hittem, hogy valami visszacsapó szelep de nem zár le sosem, mert vannak alatta távtartok. Majd jobban megnézem valamikor, hogy mire szolgál ez a cucc.
 
Neked a Classicnak kisebb volt a hangja, mint az ecconak? elvileg pont ez lenne a lényege, hogy a a gazdaságossága mellett hangja sincs. Legalábbis ezt olvastam. Szűrőt vadászok egy 23 literes kis aksiba, de fontos hogy halk legyen….
 
Back
Oldal tetejére