• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Eheim Classic Széria

Csak hogy megnyugtassalak kicsit, nálam ezt hetek óta csinálja, viszont nem folyamatosan. Nincs kijövő levegő, nincs semmi plusz búgás, nem esett a flow, csak néha megjelenik a hang. Nem tudom mi lehet, addig nem akarom szétszedni, amíg nem szerzek végre szilikont, és tudom lekenni szépen az egészet. Nem tűnik azonnal megoldandó problémának, persze biztosan nem egészséges, és foglalkozni kell majd vele.
 
Csak hogy megnyugtassalak kicsit, nálam ezt hetek óta csinálja, viszont nem folyamatosan. Nincs kijövő levegő, nincs semmi plusz búgás, nem esett a flow, csak néha megjelenik a hang. Nem tudom mi lehet, addig nem akarom szétszedni, amíg nem szerzek végre szilikont, és tudom lekenni szépen az egészet. Nem tűnik azonnal megoldandó problémának, persze biztosan nem egészséges, és foglalkozni kell majd vele.

Mivel én pihentetett csapvízzel dolgozom, attól tartok, hogy a vízkő megehette a szigetelő gumigyűrűt ami alapból járt a szűrőhöz. :S
 
Mivel én pihentetett csapvízzel dolgozom, attól tartok, hogy a vízkő megehette a szigetelő gumigyűrűt ami alapból járt a szűrőhöz. :S
Ahhoz azért nagyon sok időre van szükség, a csaptelepek, lefolyók tömítő gyuruit se kell nagy gyakorisággal cserélni. Itt meg a szilikon plusz védelmet ad.
 
Én siporax-szal feltöltöm a befolyó tetejéig, arra ráül egy durva és egy sűrű szivacs, vékony perlon, DIY rács támasztéknak, majd erre kényelmesen 2 liter matrix, hogy marad hely 100ml Seachem Purigen-nek is a tetején. Így elég ritkán kell takarítani, de van benne anyag, amolyan kompromisszumos.
 
Back
Oldal tetejére