• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Eheim Classic Széria

Én a gyárival használom egyedül az aktív szenet vettem ki.

Arra számítok, hogy a gyári adja a legkevesebb folytást és ehhez képest a legjobb fizikai és biológiai szűrést.

Amúgy én teliraknám biológiai szűrővel és csak egy perlon a tetejére de inkább maradok még a gyarinál.
Én is így látom ,hogy gyári kívan találva én csak a kerámia gyűrű helyére teszek szivacsot szerintem többet ér. A szivacsot még egykis biológiai szűrés is kialakúlhat mindígtalálok a sivacson baci nyàlkàt.
 
Sziasztok!

Kicseréltem a perlont, átmostam a bio rio-t és a befolyóról a szivacsot is lehúztam. Látványosan nőtt a flow. Még az is lehet, hogy a szívó lily-n lévő szivacs fojtotta. Próbálgattam, ahogy húztam le, úgy lett látványosan nagyobb a flow. Pedig azt is havonta lehúztam és kinyomkodtam. Biztos ami biztos lehúztam, azon a felén az aksinak nincsenek garnéla porontyok, a nagyok meg amint érzik a ragaszkodó jellemét a lily-nek elugranak. Kíváncsi leszek, de úgy érzem meg lett a hiba forrása. :)
Szia a gyári perlonnal sokáig jó volt a flow nekem is de vettem vághatót ami lazább szerkezetűnek tűnik és vastagabb is , bele tettem egy hét és alig nyomott vizet a vízben kicsit összeesett pedig akvarisztika . Úgy mükszik, hogy vastagságban kettészedem úgy jó lett .
 
Sziasztok!
Azt hiszem egyszer már kérdeztem, de nem igazán mondott rá senki semmit, hogy miért csak a 2213 nak van szűrőkosara?
 
Sziasztok!
Azt hiszem egyszer már kérdeztem, de nem igazán mondott rá senki semmit, hogy miért csak a 2213 nak van szűrőkosara?
Mivel nem eselyes, hogy akarmelyikunk is dolgozott az eheimnel mernokkent, amikor a tipus keszult, valoszinu, hogy nem tudunk ra valaszolni.
 
Mivel nem eselyes, hogy akarmelyikunk is dolgozott az eheimnel mernokkent, amikor a tipus keszult, valoszinu, hogy nem tudunk ra valaszolni.
Kössz csak kíváncs voltam amúgy egyik haver kosárnélkűl használja úgy ahogy a többi Eheim Classic van csinált alúlra egy távtartós rácsot és ennyi. Azt mondja síman jó.
 
Sziasztok!

A 2213 -mast szeretném Matrixszal tuningolni.

Jelenleg a gyári töltet van benne:
Mech
Szivacs
Substrat Pro
Perlon

Vegyek ki annyi Mech -et amennyi Matrixot berakok? Substrat Pro -val vegyesen mehet a Matrix?

Mennyivel fog fel kevesebb szennyeződést ha csak minimális Mech marad benne?
 
Sziasztok!

A 2213 -mast szeretném Matrixszal tuningolni.

Jelenleg a gyári töltet van benne:
Mech
Szivacs
Substrat Pro
Perlon

Vegyek ki annyi Mech -et amennyi Matrixot berakok? Substrat Pro -val vegyesen mehet a Matrix?

Mennyivel fog fel kevesebb szennyeződést ha csak minimális Mech marad benne?
Pont ilyen szűrőm van én nem raktam bele a a Mech let helyére tm30 kerűlt bele ugyan olyan vastagságban és még plusz fért bele biológiai is. Sorrend gyári tm10 ,tm30,substrate pro annyi ,hogy a perlon ráférjen a tetejére .
 
Utoljára módosított:
Pont ilyen szűrőm van én nem raktam bele a a Mech let helyére tm30 kerűlt bele ugyan olyan vastagságban és még plusz fért bele biológiai is. Sorrend gyári tm10 ,tm30,substrate pro annyi ,hogy a perlon ráférjen a tetejére .
Akkor szinte az egész tartalyod biológiai kozeggel van teli?! Picit túlzásnak is érzek ennyi Mech -et ami a gyári csomagban van.

Utána nézek a TM -nek amit írtál mert még nem is hallottam róla :)

Szerk.: Ezek sima kék szivacsok különböző surusegben?
 
Akkor szinte az egész tartalyod biológiai kozeggel van teli?! Picit túlzásnak is érzek ennyi Mech -et ami a gyári csomagban van.

Utána nézek a TM -nek amit írtál mert még nem is hallottam róla :)

Szerk.: Ezek sima kék szivacsok különböző surusegben?
Igen a gyári az durva tm10 én tettem rá TM 30 át, mert amellett ,hogy mechanikailag szűr kis biológia is kitud alakúlni rajta védi a biológiai szűrő anyagot az elkoszolódástól.
 
Sziasztok!

A 2213 -mast szeretném Matrixszal tuningolni.

Jelenleg a gyári töltet van benne:
Mech
Szivacs
Substrat Pro
Perlon

Vegyek ki annyi Mech -et amennyi Matrixot berakok? Substrat Pro -val vegyesen mehet a Matrix?

Mennyivel fog fel kevesebb szennyeződést ha csak minimális Mech marad benne?
Mekkora akid van ? Mert ismerőseim 54literben használják azt simán viszi nekem 42litert. Mármint a 2213.
 
Sziasztok!

2213 -as szűrő töltetén változtattam picit:

Kivettem az összes Mech -et
Gyári mennyiségű substrat pro mellé bekerült majd' 1 liter mátrix. Fért még volna bele de nem mertem megtömni.

Jelenleg a sorrend alulról:

Kék szivacs
Substrat pro és mátrix
Vékony perlon

Nem érzek változást az áramlásban viszont a biológiai szűrőképességtől most sokat várok!

Nem gond, hogy nincs benne mech? Elég mechanikai szűrésre a gyári kék szivacs és a perlon?

Rakhatom a fehér kosarat színültig biológiai szűrőanyaggal és mehet a perlon a tetejére, esetleg a záró kupak tetejére (ahol a fogantyú van)?

Mennyire gond illetve tomitheti el a substratot és a matrixot a kosz a mech hiányában?

Olvastam, hogy az ADA szűrőkben gyárilag egyáltalán nincs kifejezetten mechanikai szűrő, csak biológiai illetve sokan így használják a saját szurojuket.

Köszi!
 
Back
Oldal tetejére