• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Eheim Classic Széria

Sziasztok!

Kicseréltem a perlont, átmostam a bio rio-t és a befolyóról a szivacsot is lehúztam. Látványosan nőtt a flow. Még az is lehet, hogy a szívó lily-n lévő szivacs fojtotta. Próbálgattam, ahogy húztam le, úgy lett látványosan nagyobb a flow. Pedig azt is havonta lehúztam és kinyomkodtam. Biztos ami biztos lehúztam, azon a felén az aksinak nincsenek garnéla porontyok, a nagyok meg amint érzik a ragaszkodó jellemét a lily-nek elugranak. Kíváncsi leszek, de úgy érzem meg lett a hiba forrása. :)
 
Sziasztok!

Kicseréltem a perlont, átmostam a bio rio-t és a befolyóról a szivacsot is lehúztam. Látványosan nőtt a flow. Még az is lehet, hogy a szívó lily-n lévő szivacs fojtotta. Próbálgattam, ahogy húztam le, úgy lett látványosan nagyobb a flow. Pedig azt is havonta lehúztam és kinyomkodtam. Biztos ami biztos lehúztam, azon a felén az aksinak nincsenek garnéla porontyok, a nagyok meg amint érzik a ragaszkodó jellemét a lily-nek elugranak. Kíváncsi leszek, de úgy érzem meg lett a hiba forrása. :)
Szívó lilyre minek kell szivacs?
 
Rendeltem is anno, viszont annyira nem illik a kepbe, hogy be sem raktam. :(

Akkor passz. Nem is tudom üveg ki/be folyók vannak vagy a gyári szett? Esetleg még a gyári szettnél megpróbálhatsz tenni valami úton pl kiselejtezett halhálóból rakni a csőre. Kis garnélák így nem lesznek a szűrőbe. Bár ők elvannak ott szűrő takarításnál meg max kiszeded őket[emoji2]
 
Sziasztok!
Az lenne a kérdésem egy 60x23x30 (41 liter) es akváriumhoz(növényes) 6db nano hal, egyclassic 2213 as mennyire elég?
Köszönöm.
 
Szia. Nekem egy 60*30*30 akit szolgál ki tökélezesen. Tehát neked is elég lesz szerintem! :)
Szia nem ismeretlen a Eheim Classic széria nekem egy 2211 van. 30literbe ha meg van pakolva substrattal ráadásúl növényes aki max 1hónap és takarítani kell mert nincs benne tartalék.
Most cserélek akvát mert sérűlt félek elpattan az üveg de csak akkora helyem van ahová ez a méret fér, de ehez már kell a nagyobb szűrő mert 15cm rell hosszabb a mostanitól, hogy legyen tarcsi a teljesítményében.
Mennyi idő közönként takarítjátok?
 
Sziasztok!
Ti a 2213 at gyári töltettel használjátok?
Kell a kerámiagyűrű alúlra vagy helyette lehet még egy réteg szivacs mechanikai szűrésre?
Köszi.
 
Sziasztok!
Ti a 2213 at gyári töltettel használjátok?
Kell a kerámiagyűrű alúlra vagy helyette lehet még egy réteg szivacs mechanikai szűrésre?
Köszi.

Nekem alulról felfelé: lávakő zúzalék, szivacs, 1l biorio, perlon. Szerintem itt a listán nincs olyan aki gyári töltettel használná. Növényes akváriumokban biológiai szűrőanyagokat használunk. Szivacs max csak mechanikai szűrésnek jó.
 
Sziasztok!
Ti a 2213 at gyári töltettel használjátok?
Kell a kerámiagyűrű alúlra vagy helyette lehet még egy réteg szivacs mechanikai szűrésre?
Köszi.

Attól függ milyen jellegű aksihoz szeretnéd. Egyébként a substrat pro is jó minőségű szűrőanyag, de ha teheted akkor a legjobb alul szivacs, rá amennyi matrix fér, perlon és ha tényleg ki akarod maxolni a szűrőtöltetet akkor a perlonra egy Seachem Purigen tasak. De van aki pl a szivacsot is kihagyja és csak matrix és perlon.
 
Sziasztok!
Ti a 2213 at gyári töltettel használjátok?
Kell a kerámiagyűrű alúlra vagy helyette lehet még egy réteg szivacs mechanikai szűrésre?
Köszi.
2215 és 2217-et szivacs,màtrix,perlon, Seachem Purigen töltettel hasznàlom.Az előszűrő rács eléggé szétcsapja a kaksit,ezért szerintem nem feltétlenül kell még ker.gyűrű mechanikai szűrésre a szivacs elé.
 
Nekem alulról felfelé: lávakő zúzalék, szivacs, 1l biorio, perlon. Szerintem itt a listán nincs olyan aki gyári töltettel használná. Növényes akváriumokban biológiai szűrőanyagokat használunk. Szivacs max csak mechanikai szűrésnek jó.
A mostani 30as is növényes 2211 szűri szivacs,Substrate pro,perlon. Azért kérdem ,hogy használja e valaki gyári töltelékkel mert így rendeltem meg a GA bol.
Én a kerámia gyűrűt hagynám ki és azt helyettesiteném szivaccsal,a többi meg a gyári cucc substrate,perlon.
Azt tudja valaki mért csak a 2213 szűrő kosaras?
Az eggyik kollégám ezt a szűrőt kosár nélkűl használja csinált egy rácsot lábakkal alúlra,hogy legyen üllepítő rész és rá a szűrőtőltet mint ahogy a többi Eheim Classic van azt mondja simán jó.
ráadásúl több szűrőanyag fér bele.
 
Sziasztok!
Ti a 2213 at gyári töltettel használjátok?
Kell a kerámiagyűrű alúlra vagy helyette lehet még egy réteg szivacs mechanikai szűrésre?
Köszi.
Én a gyárival használom egyedül az aktív szenet vettem ki.

Arra számítok, hogy a gyári adja a legkevesebb folytást és ehhez képest a legjobb fizikai és biológiai szűrést.

Amúgy én teliraknám biológiai szűrővel és csak egy perlon a tetejére de inkább maradok még a gyarinál.
 
Back
Oldal tetejére