• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Eheim Classic Széria

A 2213-asom ereszt alul, a befolyónál (vagy repedt a tartály alja, mert ezt még nem néztem, de nem sok esélyt látok rá...). Segítsetek légyszi, hogy van-e tömítés az alsó csatlakozáshoz, és ha igen, melyik termék az?! Köszönöm!
Tekerj rajta egyet. Menetes az a rész. Két éve nekem is csöpögni kezdett ott, de a tekerés megoldotta. Csak kilazult.
Itt kérdeztem róla.
 
A 2213-asom ereszt alul, a befolyónál (vagy repedt a tartály alja, mert ezt még nem néztem, de nem sok esélyt látok rá...). Segítsetek légyszi, hogy van-e tömítés az alsó csatlakozáshoz, és ha igen, melyik termék az?! Köszönöm!
Próbáld meg a tömítést kicserélni. Nekem is folyatot. aztán csere és kicsi tovvább hztam és jó lett.
 
A 2213-asom ereszt alul, a befolyónál (vagy repedt a tartály alja, mert ezt még nem néztem, de nem sok esélyt látok rá...). Segítsetek légyszi, hogy van-e tömítés az alsó csatlakozáshoz, és ha igen, melyik termék az?! Köszönöm!
Tekerd ki a csonkot alatta van egy o gyűrű. Én be teflon szalagoztam de óvatosan a menetet. Ha repedt akkor max két kombonenses ragasztó havernak kb 1éve úgy van semmi gondja.
 
Tekerd ki a csonkot alatta van egy o gyűrű. Én be teflon szalagoztam de óvatosan a menetet. Ha repedt akkor max két kombonenses ragasztó havernak kb 1éve úgy van semmi gondja.
Vagy ha nincs meg húzva mert gyárilag nincs akkor egy kört húzzál rajta
 
Ha mar szuro takaritas lesz, akkor tekerd ki a csonkot, es kend be vazelinnel az o gyurut.. egy fultisztitoval a vodort is be lehet kenni, ahol a gyuru tomiteni fog. Ha akkor sem szunik meg a csepeges, egy csapagyboltban 100ft-ert jo minosegu gyurut tudsz venni..
 
Na, az arany középút jegyében kapott egy kis vazelint, egy kis teflont és tekertem rajta még egyet: nem csöpög! Köszönöm mindenkinek a hozzászólást! :)
 
Én hiszek nektek mert én nagyon zöldfülű vagyok de nem csinál nagy áramlást?Folytsam vissza a csopokkal?
A 2215-ös jó választás az említett akváriumhoz. Szükség esetén zárjál egy keveset a csapkon, de ennél a méretnél lehet nem lesz rá szükség. A jó biológiai töltettel viszont ne spórolj, rakd tele a szűrőt.
 
125 liter
Na akkor a 2215 az 620l/h épp 5x ös lesz az óránkénti víz forgatás és csak 3,2% lesz az akihoz képest a szűrőanyag mennyiség.
Ha a 2217 et választod akkor 8x os lessz a vízforgatás óránként és a 6literes szűrőanyag kapacitás pedig majdnem 5% ami már jó.
lehetőleg 8-10x meg kell forgatni a vizet óránként és minnél több biológiai szűrőagyaggal, hogy ne az algával küzdj.
 
Valaki lemérte már, hogy a 2215-nek és a 2217-nek mennyi a valós vízmozgatása?
A másik kérdésem, hogy a GA oldalán a 2215-nél GA ajánlás 150 liter a 2217-nél meg csak 100.
Ezt most elírták vagy komoly?
 
Valaki lemérte már, hogy a 2215-nek és a 2217-nek mennyi a valós vízmozgatása?
A másik kérdésem, hogy a GA oldalán a 2215-nél GA ajánlás 150 liter a 2217-nél meg csak 100.
Ezt most elírták vagy komoly?
El van írva. Inkább 200liter..
 
Back
Oldal tetejére