• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Eheim Classic Széria

A másik két ilyen szűrőmmel semmi gond,valószínüleg én voltam figyelmetlen az összeszerelésnél és nem tekertem össze eléggé szorosra. A többi tömítést eddig is kentem,ez eszembe sem jutott hogy itt is van tömítés. :) De mostmár vígan és hibátlanúl szűr.
 
A másik két ilyen szűrőmmel semmi gond,valószínüleg én voltam figyelmetlen az összeszerelésnél és nem tekertem össze eléggé szorosra. A többi tömítést eddig is kentem,ez eszembe sem jutott hogy itt is van tömítés. :) De mostmár vígan és hibátlanúl szűr.
Következő takarításnál lehet, hogy megérné csavarni azokon is egyet, nekem 1 év után lazult ki, fogalmam sincs hogyan, mert nem tekergettem. :D
 
Következő takarításnál lehet, hogy megérné csavarni azokon is egyet, nekem 1 év után lazult ki, fogalmam sincs hogyan, mert nem tekergettem. :D
Igen,mindenképpen átnézem. :) Nem gondoltam volna hogy meglazulhat.
 
Sziasztok!

Egy kis érdekesség, lehet kapni gyári szűrő rácsot Eheim Classic 2213-hoz.
Annak aki a szűrő kosarat ki akarja váltani annak merem ajánlani, mert több szűrőanyag fér bele így és én nem hittem a szememnek de jobban tolja a vizet.
Kb. 1/2 literrel több szűrőanyag fér bele. Nem is értettem miért tett az Eheim csak ebbe a típusba szűrőkosarat!?
Most 3cm TM 30 szivacs alul 3l Substrate pro és perlon. Jobban muzsikál mint gyári összeálításban.
 

Attachments

  • eheim-classic-2213-vedoracs--szuroanyagtartaly-nelkuli-szurohoz---7273050-.jpg
    eheim-classic-2213-vedoracs--szuroanyagtartaly-nelkuli-szurohoz---7273050-.jpg
    17.4 KB · Megtekintések: 46
Sziasztok!

Egy kis érdekesség, lehet kapni gyári szűrő rácsot Eheim Classic 2213-hoz.
Annak aki a szűrő kosarat ki akarja váltani annak merem ajánlani, mert több szűrőanyag fér bele így és én nem hittem a szememnek de jobban tolja a vizet.
Kb. 1/2 literrel több szűrőanyag fér bele. Nem is értettem miért tett az Eheim csak ebbe a típusba szűrőkosarat!?
Most 3cm TM 30 szivacs alul 3l Substrate pro és perlon. Jobban muzsikál mint gyári összeálításban.
es a tetejen a perlont hogy oldod meg hogy ne kapja be? Meg egy racs a tetejere is?
 
es a tetejen a perlont hogy oldod meg hogy ne kapja be? Meg egy racs a tetejere is?
Igen, kettő kell. Vagy talán alulra mehet nagy lyukú szivacs, bár az lehet, hogy túlságosan is lefojtaná, túl hamar eltömődne. Én most legutóbb úgy oldottam meg, hogy alulra ment a zöld rács, felülre meg a vödör teteje, mert sikeresen egy darabot küldtek, pedig kettőt rendeltek meg nekem. Megjött a második is azóta, de még lusta voltam szétszedni a szűrőt. :D Elég sok plusz szűrőanyagot lehet valóban beletenni így.
 
Igen, kettő kell. Vagy talán alulra mehet nagy lyukú szivacs, bár az lehet, hogy túlságosan is lefojtaná, túl hamar eltömődne. Én most legutóbb úgy oldottam meg, hogy alulra ment a zöld rács, felülre meg a vödör teteje, mert sikeresen egy darabot küldtek, pedig kettőt rendeltek meg nekem. Megjött a második is azóta, de még lusta voltam szétszedni a szűrőt. :D Elég sok plusz szűrőanyagot lehet valóban beletenni így.
Pont így van a vödör teteje pont jó felűlre és így hibátlan. Többet tud igy mint gyári állapotban.
 
Tudom, hogy a fórumon népszerű a külső szűrők fojtása, de én (eddig) nagyon idegenkedtem tőle. Most viszont - a kényszer nagy úr alapon -, egy 2217-est kellene fojtani, mert elbontja a dekort :D A képen látható csap állása sok, vagy még vállalható? :) Köszi!
 

Attachments

  • IMG_20191208_143853.jpg
    IMG_20191208_143853.jpg
    95.9 KB · Megtekintések: 48
Tudom, hogy a fórumon népszerű a külső szűrők fojtása, de én (eddig) nagyon idegenkedtem tőle. Most viszont - a kényszer nagy úr alapon -, egy 2217-est kellene fojtani, mert elbontja a dekort :D A képen látható csap állása sok, vagy még vállalható? :) Köszi!
Ez nem sok még lehet egy kicsit fojtani.
 
Lillyvel használom, de meg fogom "szivatni", kap egy bővítést 16 mm-esre, és egy 16-os poppy-t teszek rá :) Csak az mire megérkezik..
Én a nanomhoz 2213-at fogok használni lily spin-nel, bízom benne, hogy nem lesz turmixgép effektus :)
 
A 2213-asom ereszt alul, a befolyónál (vagy repedt a tartály alja, mert ezt még nem néztem, de nem sok esélyt látok rá...). Segítsetek légyszi, hogy van-e tömítés az alsó csatlakozáshoz, és ha igen, melyik termék az?! Köszönöm!
 

Attachments

  • IMG_20200126_140247.jpg
    IMG_20200126_140247.jpg
    151.2 KB · Megtekintések: 22
Back
Oldal tetejére