• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Eheim Classic Széria

A szívóágra köthetsz előszűrőt vagy szerezbe egy komolyabb belső szűrőt , nem tanácsos gyakran takarítani a külső szűrőt mert így sok bacit veszítesz .
 
Nem veszítesz baktériumokat, ha nem csapvízben öblíted át. :)

Belső szűrő halál felesleges, ha van külső szűrőd.

Ha hamar telítődik a perlon és visszafogja nagyon a flow-t, akkor nincs mese, cserélni kell. Mondjuk a három hét elég rövid idő, azért tovább kéne bírnia... bár nem tudom milyen az akva népsűrűsége. :)
 
Sziasztok egy Eheim 2217 Eheim Classic 600 és egy Eheim pickup 200 vagy egy eheim StreamOn+ 2000 el tudna vinni egy 116 literes 803540 es akváriumot?
Ha jól tudom akkor a Eheim Classic 600, 1000 liter/órát nyom, a pickup 570 et, a stream on áramoltató pedig 2000 liter per órát,

Az akvárium low tech, sűrűn növényesített,
Kevés kistestű rajhallal, és takraító brigáddal :) láva és rohamsisak csiga
 
Sziasztok egy Eheim 2217 Eheim Classic 600 és egy Eheim pickup 200 vagy egy eheim StreamOn+ 2000 el tudna vinni egy 116 literes 803540 es akváriumot?
Ha jól tudom akkor a Eheim Classic 600, 1000 liter/órát nyom, a pickup 570 et, a stream on áramoltató pedig 2000 liter per órát,

Az akvárium low tech, sűrűn növényesített,
Kevés kistestű rajhallal, és takraító brigáddal :) láva és rohamsisak csiga

Eheim 2217 elviszi.
 
Arra van valakinek tapasztalata, hogy az idő előrehaladtával csökken-e a motor teljesítménye és ezzel együtt víz forgatási sebesség, amennyiben igen mennyivel?
Azaz egy több éves szűrő esetén érdemes motort/rotort cserélni vagy amíg nem megy tönkre addig azonos kapacitása van és nem érdemes hozzányúlni?
 
Tapasztalatom szerint, a motor teljesítménye csak akkor csökken drasztikusan az idő múlásával ha például huzamosabb ideig használsz betömődött szűrőanyagot, mert akkor a motornak nehezebb a közegen áthúznia.
A rotort vagy szűrő propellert érdemes évente, két évente cserélni annak érdekében hogy ez elöregedésből fakadó meghibásodások ne tegyék tönkre az egész szűrőt.
Motort vagy az egész fejet akkor kell cserélned ha a szűrő teljesítményét egyértelműen az fogja vissza.
 
Amíg nem repedt/törött a rotor, és/vagy nem zörög, nem kell cserélni.
SEMMI értelme évente cserélni. Bár akinek sok kidobni való pénze van, tegye nyugodtan. Ha gond van a rotorral, azt kb. mindig akusztikusan jelzi...

A vízhozmot erősen vissza tudja vetni viszont, ha retkes a rotor és a rotorház, ezért minden szűrőpucevánál ki kell sikálni ezeket az alkatrészeket is. És ilyenkor úgyis látod, ha kopott/repedt a lapát/mágnes/tengely...

Ne költessünk el a többiekkel feleslegesen nem is olyan kevés pénzt plz.
 
Amíg nem repedt/törött a rotor, és/vagy nem zörög, nem kell cserélni.
SEMMI értelme évente cserélni. Bár akinek sok kidobni való pénze van, tegye nyugodtan. Ha gond van a rotorral, azt kb. mindig akusztikusan jelzi...

A vízhozmot erősen vissza tudja vetni viszont, ha retkes a rotor és a rotorház, ezért minden szűrőpucevánál ki kell sikálni ezeket az alkatrészeket is. És ilyenkor úgyis látod, ha kopott/repedt a lapát/mágnes/tengely...

Ne költessünk el a többiekkel feleslegesen nem is olyan kevés pénzt plz.
Jahh..!
A nehany hetente tisztitott perlon is sokat javit az aramlas erejen..
 
Sziasztok! Tudnátok segíteni? Kéthónapos eheim 2213 szűrőm alsó csőcsatlakozásánál szivárog. Lehet valamit tenni vele? Van valami ötletetek hogyan lehet a szivárgást megszüntetni?
Nem szeretnék szűrő nélkül maradni.
 

Attachments

  • 20190614_093443.jpg
    20190614_093443.jpg
    171.9 KB · Megtekintések: 30
  • 20190614_093540.jpg
    20190614_093540.jpg
    131.7 KB · Megtekintések: 31
  • 20190614_095745.jpg
    20190614_095745.jpg
    195 KB · Megtekintések: 30
Sziasztok! Tudnátok segíteni? Kéthónapos eheim 2213 szűrőm alsó csőcsatlakozásánál szivárog. Lehet valamit tenni vele? Van valami ötletetek hogyan lehet a szivárgást megszüntetni?
Nem szeretnék szűrő nélkül maradni.
Ott van egy o gyuru, ha maga a vodor nincs megrepedve, akkor a gyurunel szivarog. Probald meg kitekerni a csonkot, kend meg egy kis vazelinnel a tomitest es a menezes reszt is, majd tekerd vissza. Csak arra figyelj, hogy nehogy ferden kapasd vissza a menetet..
Az o gyurut ki tudod cserelni eheim experience adaptertomitesre.. nalam is mindegyik cserelve lett, azota tokeletesek..
 
Ott van egy o gyuru, ha maga a vodor nincs megrepedve, akkor a gyurunel szivarog. Probald meg kitekerni a csonkot, kend meg egy kis vazelinnel a tomitest es a menezes reszt is, majd tekerd vissza. Csak arra figyelj, hogy nehogy ferden kapasd vissza a menetet..
Az o gyurut ki tudod cserelni eheim experience adaptertomitesre.. nalam is mindegyik cserelve lett, azota tokeletesek..

Köszöszönöm szépen a válaszokat. Nincs elrepedve, úgyhogy megkenem aztán meglátjuk mi lesz.
 
Köszöszönöm szépen a válaszokat. Nincs elrepedve, úgyhogy megkenem aztán meglátjuk mi lesz.
A tomites cserejet csak azert emlitettem, mert a sajat tomitese eleg kemeny, az experience adapter tomitese sokkal puhabb, konnyebben tomit.. de mivel irtad, hogy nem regi a szuro, igy a sajatja is meg jo kell legyen.. adj neki egy kis gyogyszertari vazelint, csodakra kepes . ha nem boldogulsz, kuldok neked tomitest, de az sajna csak a jovo heten er oda..
 
A tomites cserejet csak azert emlitettem, mert a sajat tomitese eleg kemeny, az experience adapter tomitese sokkal puhabb, konnyebben tomit.. de mivel irtad, hogy nem regi a szuro, igy a sajatja is meg jo kell legyen.. adj neki egy kis gyogyszertari vazelint, csodakra kepes . ha nem boldogulsz, kuldok neked tomitest, de az sajna csak a jovo heten er oda..

Szétszedtem, megkentem, jelenleg nem szivárog. Köszönöm szépen az ötleteket,és a felajánlást szerencsére úgy tűnik rendben lesz, ❤ remélem már nem fog szivárogni.
 
Sziasztok! Tudnátok segíteni? Kéthónapos eheim 2213 szűrőm alsó csőcsatlakozásánál szivárog. Lehet valamit tenni vele? Van valami ötletetek hogyan lehet a szivárgást megszüntetni?
Nem szeretnék szűrő nélkül maradni.
Érdekes, hogy ilyen problémát produkál ez az Eheim. Nekem 10 évig ketyegett ez a típus és egyszer sem kentem semmiféle anyaggal a tömítéseket, nem is törődtem ezzel a tömítéssel. Garancia felől érdeklődtél?
Sziasztok! Tudnátok segíteni? Kéthónapos eheim 2213 szűrőm alsó csőcsatlakozásánál szivárog. Lehet valamit tenni vele? Van valami ötletetek hogyan lehet a szivárgást megszüntetni?
Nem szeretnék szűrő nélkül maradni.
 
Jelenleg 2217 és 2215 szűri az akimat, soha nem kentem semmit a tömítőgyűrűkre, soha nem is eresztettek! (8 éve).
 
Érdekes, hogy ilyen problémát produkál ez az Eheim. Nekem 10 évig ketyegett ez a típus és egyszer sem kentem semmiféle anyaggal a tömítéseket, nem is törődtem ezzel a tömítéssel. Garancia felől érdeklődtél?
Itt sem meghibasodasrol van szo. Meg egyet kell tekerni be a csonkon. Ha megkened vazelinnel, sokkal konnyebben megy, mint ket szaraz felulet egymason. A gyuru csereje sem lehet indokolt, azt azert irtam, mert a gyaritol ezek sokkal keplekenyebbek. Nalam az eredeti tomitessel meg kellett cibalni, hogy ne szivarogjon, a csere utan lazan be lehetett tekerni, cibalas nelkul tokeletes lett..
 
Back
Oldal tetejére