• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Eheim Classic Széria

Én siporax-szal feltöltöm a befolyó tetejéig, arra ráül egy durva és egy sűrű szivacs, vékony perlon, DIY rács támasztéknak, majd erre kényelmesen 2 liter matrix, hogy marad hely 100ml Seachem Purigen-nek is a tetején. Így elég ritkán kell takarítani, de van benne anyag, amolyan kompromisszumos.
A perlon mennyire fogja vissza a szűrőt 2-3 hét használat után? Nekem eléggé, barna trutyival teli lesz a perlon és eléggé lecsökken a flow.

Amúgy azt vettem észre, nagyjából nem számít a szűrő teljesítményét tekintve, hogy üresen megy vagy teli van tömve.
 
A perlon mennyire fogja vissza a szűrőt 2-3 hét használat után? Nekem eléggé, barna trutyival teli lesz a perlon és eléggé lecsökken a flow.

Amúgy azt vettem észre, nagyjából nem számít a szűrő teljesítményét tekintve, hogy üresen megy vagy teli van tömve.

Üveg skimmerrel használom, szóval alég pontosan lehet követni, mekkora szívó ereje van abból, hogy hány centi légoszlop alakul ki az úszó részében. Egy hónap alatt ez szinte semmit sem csökken. Viszont annyiban nem releváns, hogy másik szűrő is van az akiban mellette, valamint a víz terhelése mindenkinél más a növények miatt is.

Úgy látom, a Eheim Classic szériát valamivel ritkábban kell takarítani, mint egy prof3-at vagy tetra1200-at (ezek vannak még nekem) illetve sokkal kevésbé érzékeny rá, mennyire van megtömve és elkoszolódva.
 
Én is ezt használom, nekem megfelel. Úgy tapasztaltam, fültisztító pálcával könnyebb kezelni.
Felül is beteszed a rácsot? Nekem anélkül a 2217-esbe befér csaknem 6L anyag és a két szivacs.
Ebből gondolom, a 2213-asba is nyerhető némi plusz tér.
Nálam alul van egy rács, utána teleöntöttem szűrőanyaggal, és felül is szivacs, hogy ne kelljen zsákokkal bajlódni. Szépen egyben tartja, és nem jut be a rotorhoz semmi.
Értem. Én felülre már csak perlont szoktam tenni.
Én siporax-szal feltöltöm a befolyó tetejéig, arra ráül egy durva és egy sűrű szivacs, vékony perlon, DIY rács támasztéknak, majd erre kényelmesen 2 liter matrix, hogy marad hely 100ml Seachem Purigen-nek is a tetején. Így elég ritkán kell takarítani, de van benne anyag, amolyan kompromisszumos.
Csak kivancsisagbol vettem ezt a szurot, nincs beuzemelve. A mereshet tettem bele a 2 szivacsot a 2 litrr toltet melle, hogy lassam meddig van a vodor...
Velemenyem szerint az eheim perlonnal elmegy felso racs nelkul is, ne hullajtja a bundajat. Az omlesztett perlont viszont mar nem tennem bele racs nelkul, az nem olyan franyo szovesu, eleg szoszolos.. nem garantalnam, hogy nehany szalat nem szivna fel a rotor.
 
Csak kivancsisagbol vettem ezt a szurot, nincs beuzemelve. A mereshet tettem bele a 2 szivacsot a 2 litrr toltet melle, hogy lassam meddig van a vodor...
Velemenyem szerint az eheim perlonnal elmegy felso racs nelkul is, ne hullajtja a bundajat. Az omlesztett perlont viszont mar nem tennem bele racs nelkul, az nem olyan franyo szovesu, eleg szoszolos.. nem garantalnam, hogy nehany szalat nem szivna fel a rotor.
Van egy 2211-em, abban nincs szűrő tartó, csak a vödör. Alul rács, szivacs, 1 L Matrix , perlon, rács. Ömlesztett perlont használok hozzá, 1,5 hónap után szokott csökkeni kicsit a flow, az előtt cserélem.
 
Sziasztoi! I need a magyarazat! Most ertem haza, - szurom (2213) szokasos uzemi bugo hang mellett egy csobogast produkal a fejben. 50%on van a nyomoag ami nyomja vissza az akvaba a vizet. Nem ereszt. Nem all a viz halaegnek. Probaltam mar razogatni, kikapcs, bekapcs, fojtani, kinyitni. Ugyanugy csobog a fej belul. Levegot szivhat az illesztesnel? Megprobalok bepattintani egy videot hatha ful alapjan okosabbak vagytok! Holnap max delutan tudok kimenni a GAba rotorert ha az volna, de addig nem tudom szetszedni a szurot melo miatt. Pls any help!
Sikerült megszüntetni a csobogást?
 
Eheim 2213 ereszt a nyomó oldali csőcsatlakozásnál. Ha nem szorítok rá akkor csak épphogy, de minél jobban meghúzom a szürke gyűrűt annál jobban folyik. Repedés sérülés nincs rajta. Tudtok valami gyógymódot a problémára? Előre is köszönöm!
 
Eheim 2213 ereszt a nyomó oldali csőcsatlakozásnál. Ha nem szorítok rá akkor csak épphogy, de minél jobban meghúzom a szürke gyűrűt annál jobban folyik. Repedés sérülés nincs rajta. Tudtok valami gyógymódot a problémára? Előre is köszönöm!
@Meskó -nak volt hasonlo gondja, EZT nezd meg, ill. az alatta levo par hozzaszolast/javaslatot, megoldja-e.
 
Eheim 2213 ereszt a nyomó oldali csőcsatlakozásnál. Ha nem szorítok rá akkor csak épphogy, de minél jobban meghúzom a szürke gyűrűt annál jobban folyik. Repedés sérülés nincs rajta. Tudtok valami gyógymódot a problémára? Előre is köszönöm!
Valoszinu a csonk kezdi megadni magat.. eleg gyengusz anyagbol van, cso leszedesekor konnyen a csobe marad a csonk vege..
 
Nekem a nyomó oldalon van a gond, tehát ahol visszatér a víz az aksiba. Nincs eltörlése, se repedés.
 
Nekem a nyomó oldalon van a gond, tehát ahol visszatér a víz az aksiba. Nincs eltörlése, se repedés.
En is arra gondolok. Ez felig le volt-van torve. Nehany csepp loktajt gellel sikerult megragasztanom, jol funkcional, igaz ugy banok vele mint a himestojassal, a szorito csavart nem is hasznaltam teszteles alatt.
75552
 
Sziasztok adott egy 2215, mi lehet az oka h rezeg a szuro felso resze, minden mozgo alkatresz uj, en vettem mar bele, csatok is cserelve lettek egyedul a fejtomites nem, nem ertem mitol tud rezegni, valakinek hatha volt hasonlo es meg tudta oldani.
 
Sziasztok adott egy 2215, mi lehet az oka h rezeg a szuro felso resze, minden mozgo alkatresz uj, en vettem mar bele, csatok is cserelve lettek egyedul a fejtomites nem, nem ertem mitol tud rezegni, valakinek hatha volt hasonlo es meg tudta oldani.

Senkinek semmi otlete mi okozhatja ezt a jelenseget?
 
Senkinek semmi otlete mi okozhatja ezt a jelenseget?
Szia! Mivel uj a rotor es a tengely is a szurodben, csak is arra tudok gondolni, hogy a motor resz nincs megfeleloen "szigetelve" a fej burkolat alatt-kozott.. Az en 2212, es 2213-asom is ugyan ilyen. Ha rateszem a kezem a fejburkolatra elhagatnak. Gondolkodtam rajta, hogy lepattintom a fejburkeszt es kibelelem szivaccsal, de addig amig tartalek szurok nem bajlodok veluk. Egyebkent igen bosszanto, hogy egy ilyen apro dolog miatt van hangja..
 
Szia! Mivel uj a rotor es a tengely is a szurodben, csak is arra tudok gondolni, hogy a motor resz nincs megfeleloen "szigetelve" a fej burkolat alatt-kozott.. Az en 2212, es 2213-asom is ugyan ilyen. Ha rateszem a kezem a fejburkolatra elhagatnak. Gondolkodtam rajta, hogy lepattintom a fejburkeszt es kibelelem szivaccsal, de addig amig tartalek szurok nem bajlodok veluk. Egyebkent igen bosszanto, hogy egy ilyen apro dolog miatt van hangja..

Probaltam ezt is lefogom halkabb kitomtem perlonnal nem lett jobb viszont egy tarto ful valoban le van torve ami a fejboritast rogziti de azok annyira nem feszesek h hangtalanul rogzitsek szerintem.
 
Probaltam ezt is lefogom halkabb kitomtem perlonnal nem lett jobb viszont egy tarto ful valoban le van torve ami a fejboritast rogziti de azok annyira nem feszesek h hangtalanul rogzitsek szerintem.
Akkor nem todom mi lehetne a megoldas. Esetleg jol kitomni valami ronggyal, vagy valami tomorebb anyaggal, ami elnyeli a rezgest?
 
Egy olyan motoszkál a fejemben amire nem láttam még példát és lehet, hogy megvan ennek az oka :D Kíváncsi vagyok mit szóltok hozzá.

Olcsón be tudnék szerezni egy 2260-as vödröt (az a böhöm nagy 18 literes állat, azt hiszem a legnagyobb a szériából), pumpa nélkül. A pumpája nem igazán tetszik amúgy sem, mert sokat fogyaszt és állítólag nagyon búg. Arra gondoltam, szerelnék rá egy Jebao DCS-4000 pumpát. Ez ha minden igaz nagyon csendes, és elképesztő erős. 2800 és 4000 L/h között állítható a hozama egy kis vezérlővel, amin etető gomb is van, meg tud még pár okosságot.

Van valakinek tapasztalata hasonló gányolással? Egyáltalán DC pumpát használt már valaki?

Itt van egy pontosabb leírás arról, hogy mik a terveim vele: https://akvakertesz.hu/threads/szuro-valasztasi-segitseg.440/post-456648
 
A perlon mennyire fogja vissza a szűrőt 2-3 hét használat után? Nekem eléggé, barna trutyival teli lesz a perlon és eléggé lecsökken a flow.

Amúgy azt vettem észre, nagyjából nem számít a szűrő teljesítményét tekintve, hogy üresen megy vagy teli van tömve.
 
Back
Oldal tetejére