• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Eheim Classic Széria

Sziasztok egy újabb kis gondom van
Ahogy lerajzoltam az akváriumot nagyjából így néz ki az elrendezése .
Viszont 2 hete megy a rendszer és megjelent alga a vasfámon kétféle is .
Az a kérdésem hogy az áramlás miatt lehet az alga ,vagy mert picit közel van az ablakhoz az akvárium?
 

Attachments

  • Névtelen.png
    Névtelen.png
    3.3 KB · Megtekintések: 1
Utoljára módosított:
Lehet algád minkét okból.
Nagy áramlástól, sodrástól kialakulhat ecsetalga, Napfény, természetes fénytől lehet zöld algád is.
Fényképet tegyél fel a megfelelő topikba.;)
 
Extrém kérdés van egy EHEIM 2315-öm amit szeretnék használni egy nanó akihoz 30 literes sok lenne neki ?Másik kérdés hogyan rakjam össze ?:)
 
Extrém kérdés van egy EHEIM 2315-öm amit szeretnék használni egy nanó akihoz 30 literes sok lenne neki ?Másik kérdés hogyan rakjam össze ?:)


Elmegy vele, egy kicsit zárni kell a csapján már persze ha van hozzá csap.:) Mit értesz azon,hogy rakd össze?
 
ezzel nem sokat segítettél :(

A linkelt topikban 41 oldalon van leírva kb mindegyik szűrőhöz, hogy mit kell beletenni. Elég elolvasni 2 oldalt, hogy képbe kerülj. Ezen kívül van egy kereső amivel akár a topikon belül is tudsz keresni szűrőtípusra.
 
Sziasztok!
Van olyan ereje a 2213-asnak, hogy egy Biopoweren áthúzza a vizet? Természetesen mindkét szűrő megtöltve Matrix-szal, Substrate-tal, stb.. Afféle előszűrő lenne a Biopower. A kinézet nem számít, mert egy dézsában lenne.
Köszi szépen a válaszokat!
 
Sziasztok!
Van olyan ereje a 2213-asnak, hogy egy Biopoweren áthúzza a vizet? Természetesen mindkét szűrő megtöltve Matrix-szal, Substrate-tal, stb.. Afféle előszűrő lenne a Biopower. A kinézet nem számít, mert egy dézsában lenne.
Köszi szépen a válaszokat!
Szívó oldalra nem rakunk semmi nagy ellenállású cuccot, mert károsodhat a szűrő ha nem kap elég vizet! Épp ezért a fojtást is mindig csak a nyomó ágon szabad alkalmazni szükség esetén.
 
A jelenség amiről Beni ír, a kavitáció, és igen, igaza van. Lehetőség szerint kerülendő. ;)

Tapatalk-kal küldve...
 
Segítséget szeretnék kérni
Egy áramszünet alkalmával kicseréltem a szűrőmben a perlonvattát .
azóta kb 24 óra alatt a szűrő kétszer megcsinálja hogy fel levegősödik , nagyon el kezd kerepelni és elég nehezen tudom ki kergetni belőle a levegőt :)
Valaki tudja esetleg mi okozhatja ezt ? G
 
Azóta ritkult a jelenség 3 4 naponta levegősödik újra .
A csövek csatlakozását ellenőriztem csak ,változatlanul nem értem hogy kerül buborék a szívóágba .
Volt hogy ráindítottam és legalább fél percig jöttek le a csövön a bubik .
Nincs ötletetek mi lehet vele ?
 
Sziasztok
Van nékem egy 2211 Eheim Classic szűrőm, mondjátok, ha zúg, mi szokott elkopni? A rotor vagy a kerámia tengely? Ha nem muszáj, nem venném meg mind a kettőt! Ha valaki járt már így kérem segítsen!
Köszönöm : Zoli
 
Sziasztok
Van nékem egy 2211 Eheim Classic szűrőm, mondjátok, ha zúg, mi szokott elkopni? A rotor vagy a kerámia tengely? Ha nem muszáj, nem venném meg mind a kettőt! Ha valaki járt már így kérem segítsen!
Köszönöm : Zoli

Első körbe vegyél egy kerámiatengelyt, az az olcsóbb alkatrész, ha nem vált be jöhet a forgórész. De ildomos mindkettőt egyszerre cserélni.
 
Sziasztok!
Lassan egy hónapja duruzsol csendben a sarokban egy 2211-es Eheim Classic. 2 hét után elég durván lecsökkent az ereje, azt hittem túlságosan megpakoltam szűrőanyaggal, így szétszedtem, kivettem belőle egy kicsit, majd vissza. Nem sokat javult a helyzet, így pár napja kitisztítottam a csöveket, és pont úgy lökte a vizet, mint új korában. Viszont ismét érezhetően kezd csökkenni benne a nyomás. Mivel annyiban azért tisztában vagyok, hogy ennek nem így kéne működnie, tanácsot szeretnék kérni.
A csőben lévő barna trutyi ugyebár bacikultúra, ami jó dolog, viszont ha jól sejtem, az nem, hogy ennyire visszafogja a szűrést. Változhat ez a későbbiekben, ha jobban bejáratódik a szűrő? Maga az akvárium már több hónapos, algamentes (kopp, kopp, kopp), 30 literes, 4 hal, 4 amano, és kb. egy tucat red cherry lakja. Okozhatja a csövek ilyen mértékű koszolódását, ha túletetek? Már lett csökkentve az adagjuk így is, és éheztetni se szeretném őket.
A másik lehetőségem, hogy lecserélem egy 2213-asra, itt viszont félek kicsit, hogy túl erős lesz nekik. :cry:
 
Sziasztok!
Lassan egy hónapja duruzsol csendben a sarokban egy 2211-es Eheim Classic. 2 hét után elég durván lecsökkent az ereje, azt hittem túlságosan megpakoltam szűrőanyaggal, így szétszedtem, kivettem belőle egy kicsit, majd vissza. Nem sokat javult a helyzet, így pár napja kitisztítottam a csöveket, és pont úgy lökte a vizet, mint új korában. Viszont ismét érezhetően kezd csökkenni benne a nyomás. Mivel annyiban azért tisztában vagyok, hogy ennek nem így kéne működnie, tanácsot szeretnék kérni.
A csőben lévő barna trutyi ugyebár bacikultúra, ami jó dolog, viszont ha jól sejtem, az nem, hogy ennyire visszafogja a szűrést. Változhat ez a későbbiekben, ha jobban bejáratódik a szűrő? Maga az akvárium már több hónapos, algamentes (kopp, kopp, kopp), 30 literes, 4 hal, 4 amano, és kb. egy tucat red cherry lakja. Okozhatja a csövek ilyen mértékű koszolódását, ha túletetek? Már lett csökkentve az adagjuk így is, és éheztetni se szeretném őket.
A másik lehetőségem, hogy lecserélem egy 2213-asra, itt viszont félek kicsit, hogy túl erős lesz nekik. :cry:

Ha nincs algásodás én nem is törődnék vele. Ha van akkor lehet a nagyobb szűrő lesz a megoldás. Egyébként nálam egy 2213as hajtja a 32 literes nanomat. Kicsit folytva használom és csak minimalisan algásodok azt is inkább csak ott ahol nagyon megül a kosz. Heti fél óra takarítással karban is tudom tartani ;) A nagyobb vödör sokat segít ;)
 
Back
Oldal tetejére