• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Eheim Classic Széria

Sziasztok
Eheim 2215 kerámiatengelyt szeretnék .
Van esetleg olyan webshop ,ahol postaköltség nem annyi vagy nem több mint a rendelt áru ? (másra jelenleg nincs szükségem)
Szia,

szerintem egy kicsit finomabban megfogalmazva, és magadról több infót elárulva megtörténhet az a "csoda", hogy megkérsz valakit, hogy vegye meg neked esetleg és adja fel normál postán, így kb 2000 + 500 Ft-ból megúszhatod....
 
Abban segítenétek hogy van Seachem Matrix és van plusz még valamilyen szűrőkövem amit úgy kaptam ajándékba de nem tudták megmondani milyen fajta.Utánanéztem és az Eheim Lav ra tippelek .
Szóval ezt a kettőt használnám,de az számít hogy melyiket rakom felülre és melyiket alulra a tartályban?
G
 
Abban segítenétek hogy van Seachem Matrix és van plusz még valamilyen szűrőkövem amit úgy kaptam ajándékba de nem tudták megmondani milyen fajta.Utánanéztem és az Eheim Lav ra tippelek .
Szóval ezt a kettőt használnám,de az számít hogy melyiket rakom felülre és melyiket alulra a tartályban?
G
Egy fotó sokat segítene a válaszadóknak. Látatlanba csak tippelni lehet. (Szerintem)
 
Biztos van még benne levegő, rázogasd egy kicsit.

Egyszerűen nem tudom mit csináljak már vele.
Valójában most üzemeltem be először és a tengellyel volt gondom mert nem volt hozzá .Igy hát próbálkozok a fórumon említett fülpiszkálós megoldással.Nem tudom mi lehet a gond ,az is lehet hogy a tengelyhez kapható két gumikupak hiányzik talán .
Sajnos nem tudom hogy áll össze a rotor rész
Volt hogy ment szinte hang nélkül ,aztán utána mikor visszadugtam a konnektorba meg se mukkant,aztán volt hogy hangosan ment.Legtöbbször az van hogy csak búg magában,mintha nem pörögne fel a forgólapát
Segítsetek légyszi
 
Egyszerűen nem tudom mit csináljak már vele.
Valójában most üzemeltem be először és a tengellyel volt gondom mert nem volt hozzá .Igy hát próbálkozok a fórumon említett fülpiszkálós megoldással.Nem tudom mi lehet a gond ,az is lehet hogy a tengelyhez kapható két gumikupak hiányzik talán .
Sajnos nem tudom hogy áll össze a rotor rész
Volt hogy ment szinte hang nélkül ,aztán utána mikor visszadugtam a konnektorba meg se mukkant,aztán volt hogy hangosan ment.Legtöbbször az van hogy csak búg magában,mintha nem pörögne fel a forgólapát
Segítsetek légyszi


Hát a fültisztítós módszer elég bizonytalan és ha hiányzik a tengely akkor a gumibak is mert a tengely két végén van. Ha veszel akkor forgó részt és tengelyt is vegyél mert a forgórész a régi tengelyhez van hozzá kopva.
 
Hát a fültisztítós módszer elég bizonytalan és ha hiányzik a tengely akkor a gumibak is mert a tengely két végén van. Ha veszel akkor forgó részt és tengelyt is vegyél mert a forgórész a régi tengelyhez van hozzá kopva.

Fórgórészt vettem bele és a két alatta lévő alkatrészt is, azt az elfordítót és azt amire rámegy ,rázár az elfordító.
Az elfordítóban pedig van egy lyuk ami gumis és a tengely (fülpiszka) pont belemegy .
Tehát olyan mintha más nem kéne hozzá a tengelyen kívül.
Nem értem a tengely hossza mekkora lehet gyárilag , mert a fülpiszkás módszernél azt írták hogy pont egyező a hossza a gyári tengellyel.De nekem olyan mintha rövid lenne.
:(
 
Nem tudnám megmondani milyen hosszú mert nekem csak 2213 van de gumibaknak mindkét végén leni kell a tengelynek.
 
Nem tudnám megmondani milyen hosszú mert nekem csak 2213 van de gumibaknak mindkét végén leni kell a tengelynek.
Így rendeltem Eheim Classic 2215 Rögzítő alkatrész tengelykupakkal az alsó kupak tehát benne van ,Szerintem a felső is mert a tengely benne áll fejrészben amikor kicsit megnyomom .
 
Egyenlőre megoldottam .
Hosszabb tengelyt vágtam neki. Viszont a szűrő hangja nagyon erős,nagyon búg .
Még nem hallottam ilyen szűrőt élőben hogy mennyire van nagy hangja.
 
Egyenlőre megoldottam .
Hosszabb tengelyt vágtam neki. Viszont a szűrő hangja nagyon erős,nagyon búg .
Még nem hallottam ilyen szűrőt élőben hogy mennyire van nagy hangja.

Szerintem ne kockáztass. Rendelj bele tengelyt és esetleg rotort is! Nálam is egy 2213-as van de nem vészes a hangja. Egy helyiségben alszunk vele de nem zavaró. Esetleg rakj rá valami nehezéket (nálam egy apróval teli persely van). Azzal tudod csökkenteni a fej rezonanciáját ;)
 
Szerintem ne kockáztass. Rendelj bele tengelyt és esetleg rotort is! Nálam is egy 2213-as van de nem vészes a hangja. Egy helyiségben alszunk vele de nem zavaró. Esetleg rakj rá valami nehezéket (nálam egy apróval teli persely van). Azzal tudod csökkenteni a fej rezonanciáját ;)

Tegnap este megfordítottam a tengelyt azóta szinte 0 hang :wideyed:
Viszont ahogy néztem az a műanyag ami helyettesíti a tengelyt (horgász gubancgátló) :) megkopott tegnap fél nap alatt .Úgyhogy tényleg be kell szereznem egy kerámiát
Nem értem mitől lett hangtalan most ,ezerszer próbálkoztam vele mindíg kerepelt . :)
 
Tegnap este megfordítottam a tengelyt azóta szinte 0 hang :wideyed:
Viszont ahogy néztem az a műanyag ami helyettesíti a tengelyt (horgász gubancgátló) :) megkopott tegnap fél nap alatt .Úgyhogy tényleg be kell szereznem egy kerámiát
Nem értem mitől lett hangtalan most ,ezerszer próbálkoztam vele mindíg kerepelt . :)

Lehet van benne egy kis görbület ami most a jobb irányba mutat. De ez csak tipp. Mindenképpen rendelj egy kerámia tengelyt! Ez a manyag így nagyon SOS megoldás! :nailbiting::hungover:
 
Az mitől lehet hogy indítás után ,többszöri újraindítás stb még menet közben percekkel később is nyom ki magából levegőt a szűrő ?
 
Back
Oldal tetejére