• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Eheim Classic Széria

Az él letörést miért csináltad? Én nem tapasztaltam hogy hozzá érne bármihez. Nálam akkor hangos ha nagyon le van fojtva. A legtöbbet a tengely és a mágnes összeragasztassa segít a hangján.
Őszintén szólva vad találgatásból, kicsit el voltam keseredve hogy hosszú hónapok óta hangos. Utólag lehet nem kellett volna, de úgy voltam vele hogy valszeg cserés lesz amúgy is, de nem vettem észre negatív hatást emiatt
 
Őszintén szólva vad találgatásból, kicsit el voltam keseredve hogy hosszú hónapok óta hangos. Utólag lehet nem kellett volna, de úgy voltam vele hogy valszeg cserés lesz amúgy is, de nem vettem észre negatív hatást emiatt

Én 2213 mast használok egy 25l akváriumban és hatalmas áramlást csinált. Fojtás hatására pedig hangos lesz. Leszedtem a 6 lapátból szimmetrikusan 3 mat. Fojtás nélkül mintha nem is csökkent volna a szállítás a fojtást viszont hangtalanul bírja. Ebböl azt gondolom az a kis sarok nem fog nálad számítani. Azt hittem tudsz valamit amire jó.
 
Én 2213 mast használok egy 25l akváriumban és hatalmas áramlást csinált. Fojtás hatására pedig hangos lesz. Leszedtem a 6 lapátból szimmetrikusan 3 mat. Fojtás nélkül mintha nem is csökkent volna a szállítás a fojtást viszont hangtalanul bírja. Ebböl azt gondolom az a kis sarok nem fog nálad számítani. Azt hittem tudsz valamit amire jó.
Nálam is fojtva van, mindkét szűrőm (30%-al kb) De akkor is ugyanolyan hangos volt a Eheim Classic amikor teljes erővel ment.
 
Sziasztok, Eheim 2217-em több mint tíz év zajtalan szolgálat után most elkezdett zörögni és néha be sem indul. Szerintetek elég kerámiatengelyt vennem csak (mert az észrevehetően kopott) hogy újra zajtalanul müködjön?
Van, hogy be se indul. A rotor ránézésre jó állapotban van viszont a fekete mágneses része mintha 2mm-t fel le tudna mozogni. Normális ez?
Köszi a segtséget.
 
Szerintem a rotort és a forgórést együtt érdemes cserélni mert ha a tengely kopott akkor ugyanolyan kopott a belseje a rotornak. Egyébként a mozgás az normális a rotornál ha ugyanarra gondolunk.
 
Szerintem a rotort és a forgórést együtt érdemes cserélni mert ha a tengely kopott akkor ugyanolyan kopott a belseje a rotornak. Egyébként a mozgás az normális a rotornál ha ugyanarra gondolunk.

Rendben, köszi. Igazából 10év után ráfér egy rotorcsere is... Olcsóbb mint egy új szűrő. Köszi, jelzek jövő héten :) Remélem megoldja a problémát...
 
Sziasztok!

Kaptam nemrégiben egy öreg 2213-ast és mivel alapos tisztítás, kenés, illetve a tető szivaccsal való kibélelése után még mindig van egy enyhe búgása, folytatnám amit elkezdtem és megpróbálnám csendesebbé varázsolni. Az utóbbi időben igyekeztem körüljárni kicsit a rotor témát, de maradt pár kérdésem amikre nem találtam kimerítő választ sem itt sem más, angol nyelvű fórumon.

- A kerámiatengely és a rotor kopását mivel lehet ellenőrizni? A tengely elszíneződésén kívül egyéb szemmel látható változás nincs, sem kitapintható vékonyodás, ellipszis alakú lyuk a rotorban, stb... Hogyan tudnám megállapítani, hogy szükséges-e a csere?
- Amennyiben cserére kerül a dolog érdemes lehet egy más szűrőbe való alkatrészre cserélni? Úgy értem, létezik olyan Eheim modell aminek a rotorja találna a 2213-ba de valamelyest növelné a hozamot? A 2217 rotorjáról konkrétan tudom, hogy talál a 2215-be és jelentősen növeli a teljesítményét úgyhogy a kérdés csak az, hogy a 2213 esetén létezik-e hasonló lehetőség...
 
Sziasztok!

Kaptam nemrégiben egy öreg 2213-ast és mivel alapos tisztítás, kenés, illetve a tető szivaccsal való kibélelése után még mindig van egy enyhe búgása, folytatnám amit elkezdtem és megpróbálnám csendesebbé varázsolni. Az utóbbi időben igyekeztem körüljárni kicsit a rotor témát, de maradt pár kérdésem amikre nem találtam kimerítő választ sem itt sem más, angol nyelvű fórumon.

- A kerámiatengely és a rotor kopását mivel lehet ellenőrizni? A tengely elszíneződésén kívül egyéb szemmel látható változás nincs, sem kitapintható vékonyodás, ellipszis alakú lyuk a rotorban, stb... Hogyan tudnám megállapítani, hogy szükséges-e a csere?
- Amennyiben cserére kerül a dolog érdemes lehet egy más szűrőbe való alkatrészre cserélni? Úgy értem, létezik olyan Eheim modell aminek a rotorja találna a 2213-ba de valamelyest növelné a hozamot? A 2217 rotorjáról konkrétan tudom, hogy talál a 2215-be és jelentősen növeli a teljesítményét úgyhogy a kérdés csak az, hogy a 2213 esetén létezik-e hasonló lehetőség...


Sajnos a Eheim Classic még újonnan is búg egy kicsit én nem használtan vettem és búg egy kicsit. A rotor dologhoz csak annyit tennék hozzá ,hogy nagyobb rotorral jobban melegszik a motor és rövidebb lesz az élettartam.
 
Sziasztok!

Kaptam nemrégiben egy öreg 2213-ast és mivel alapos tisztítás, kenés, illetve a tető szivaccsal való kibélelése után még mindig van egy enyhe búgása, folytatnám amit elkezdtem és megpróbálnám csendesebbé varázsolni. Az utóbbi időben igyekeztem körüljárni kicsit a rotor témát, de maradt pár kérdésem amikre nem találtam kimerítő választ sem itt sem más, angol nyelvű fórumon.

- A kerámiatengely és a rotor kopását mivel lehet ellenőrizni? A tengely elszíneződésén kívül egyéb szemmel látható változás nincs, sem kitapintható vékonyodás, ellipszis alakú lyuk a rotorban, stb... Hogyan tudnám megállapítani, hogy szükséges-e a csere?
- Amennyiben cserére kerül a dolog érdemes lehet egy más szűrőbe való alkatrészre cserélni? Úgy értem, létezik olyan Eheim modell aminek a rotorja találna a 2213-ba de valamelyest növelné a hozamot? A 2217 rotorjáról konkrétan tudom, hogy talál a 2215-be és jelentősen növeli a teljesítményét úgyhogy a kérdés csak az, hogy a 2213 esetén létezik-e hasonló lehetőség...
Kérdésedre pontos válasszal már megelőztek. Viszont nálam is működött vagy fél évig egy ilyen típusú régebbi gyártású szűrő és ha a tetejére raktam egy nehezebb dolgot (nálam egy 50-es dvd henger volt a megoldás) akkor csökkent a hangja és tejesen elviselhető volt :)
 
Kösz @Barnapl és @Gáncs Péter! Az enyém zaj szempontból igazából nem vészes már, csak úgy érzem lehetne még rajta finomítani. Még nekiesek a tetőnek egyszer és megpróbálom jobban kitömni, mert nem mertem nagyon telepakolni szivaccsal, pont az esetleges melegedés miatt (meg hát ilyen éghető anyagokkal azért gondolom nem árt vigyázni elektromos vezetékek körül...).

A rotor dologhoz csak annyit tennék hozzá ,hogy nagyobb rotorral jobban melegszik a motor és rövidebb lesz az élettartam

Erről gyakorlati tapasztalatod is van? Logikát látok abban amit mondasz de nem értek hozzá és a fojtás vs fogyasztás témában már beigazolódott, hogy ezeknél a pumpáknál nem föltétlen állja meg a helyét az ami logikusnak tűnik :D
Szóval a bajom az, hogy nem ismerek senkit aki próbálta is - viszont jómagam nagyon szívesen alávetném a szűrőmet egy ilyen tesztnek ha tudnám hogy milyen rotor talál még bele a sajátján kívül.
Az én feltételezésem az, hogy a mágneses forgórészek sok esetben teljesen egyformák, a teljesítémény-különbségek pedig a tekercselésből illetve -ami engem érdekel- a rotor lapátjainak számából és méretéből adódnak.
A fotókon viszont lehetetlen összehasonlítani a különböző cserealkatrészeket, egymás mellett kéne látni őket élőben, amire meg sajnos nincs jelenleg lehetőségem...
@viktorlantos neked van esetleg ötleted?
 
Kösz @Barnapl és @Gáncs Péter! Az enyém zaj szempontból igazából nem vészes már, csak úgy érzem lehetne még rajta finomítani. Még nekiesek a tetőnek egyszer és megpróbálom jobban kitömni, mert nem mertem nagyon telepakolni szivaccsal, pont az esetleges melegedés miatt (meg hát ilyen éghető anyagokkal azért gondolom nem árt vigyázni elektromos vezetékek körül...).



Erről gyakorlati tapasztalatod is van? Logikát látok abban amit mondasz de nem értek hozzá és a fojtás vs fogyasztás témában már beigazolódott, hogy ezeknél a pumpáknál nem föltétlen állja meg a helyét az ami logikusnak tűnik :D
Szóval a bajom az, hogy nem ismerek senkit aki próbálta is - viszont jómagam nagyon szívesen alávetném a szűrőmet egy ilyen tesztnek ha tudnám hogy milyen rotor talál még bele a sajátján kívül.
Az én feltételezésem az, hogy a mágneses forgórészek sok esetben teljesen egyformák, a teljesítémény-különbségek pedig a tekercselésből illetve -ami engem érdekel- a rotor lapátjainak számából és méretéből adódnak.
A fotókon viszont lehetetlen összehasonlítani a különböző cserealkatrészeket, egymás mellett kéne látni őket élőben, amire meg sajnos nincs jelenleg lehetőségem...
@viktorlantos neked van esetleg ötleted?


Az a gond a teljesítmény a mágnes nagyságától és a tekercs méretéből együttesen adódik. A lapátok száma is sokat számít de ha nincs ami megforgassa kellően hiába több a lapát. A méret azonosságról annyit hogy nagyon pontosnak kell lenni mert különben súrlódik. Egyébként nekem van két Kínai powerhead-em az egyik egy 200l/h a másik 600l/h és én is úgy gondoltam hogy kicserélem a rotort mert kinézetre tök egy forma minden alkatrésze kompatibilis. A 200 literes a 600-as rotorjával még gyengébb volt mint a sajátjával mert nem forgatta olyan gyorsan már amennyire meglehetett állapítani szemre.
 
Sziasztok
Van nálam egy Eheim 2215 viszont semmilyen szűrőanyagom nincs hozzá ,csak csak bio szűrőkő 1kg .
Segítenétek hogy mit vegyek még hozzá hogy elfogadható legyen a szűrés ?
 
Sziasztok
Van nálam egy Eheim 2215 viszont semmilyen szűrőanyagom nincs hozzá ,csak csak bio szűrőkő 1kg .
Segítenétek hogy mit vegyek még hozzá hogy elfogadható legyen a szűrés ?

Nyugodtan mehet még hozzá plussz biológiai szűrő anyag (biorio, matrix) a tetejére perlon és ha futja egy 100as Seachem Purigen a legtetejére. Alul nekem van egy szivacs is de sokan nem használják. Nekem elfér a többi szűrőanyag melett igy bent hagytam ;)
 
Nem egy kutya!:)
PL eheim 2213-nak tartályból külön kivehető szűrőkosara van.
Amúgy kb 4l szűrőanyagot nyel ez a model. (2215)
 
Sziasztok
Eheim 2215 kerámiatengelyt szeretnék .
Van esetleg olyan webshop ,ahol postaköltség nem annyi vagy nem több mint a rendelt áru ? (másra jelenleg nincs szükségem)
 
Back
Oldal tetejére