• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Eheim Classic Széria

Huh, a fene gondolta, hogy itt ilyen lavinát indítok el. :shock: Elnézést kérek, ha bántottam valakit.

Viszont nem értek valamit: szó sem volt a hozzászólásomban más márkáról. Mindössze két Eheim szűrőtípust, a Pro és Eheim Classic szériát hasonlítottam össze! Szó nem volt itt kínairól, más márkákról, stb. A topic-ot azért hoztuk létre, hogy értelmesen elmagyarázzam, miért NEM érdemes Eheim Classic szűrőt vásárolni a Pro széria miatt. Meglepetten láttam, hogy milyen messzire jutottatok az eredendő gondolattól.

Levinen said:
Én csak elmondtam, hogy tökéletesen meg vagyok elégedve vele. Ár/hatékonysági arányban mindenképp a legjobb, ha az Eheim polcáról választunk.
...és ebben teljesen egyetértünk. Mint mondtam, engem zavar a zaj, és zavar, hogy nehezen tisztítható, egyébként rendben van.

Levinen said:
Úgy néz ki, hogy szinte minden területen (szűrés, tápozás) "kompromisszumokat" hozok, és mégis minden jól működik. Talán nem is mozgok olyan szűk mezsgyén? Vagy annyira profi vagyok, hogy nekem lehet? Nem hiszem!
Pedig profi vagy, hidd el, ismerlek. Egyike vagy az akvarisztikán legtöbbet gondolkodóknak az országban.

zsotyi said:
(...)az egy irányba terelést akkor sem fogja elfogadni az átlag magyar,ha történetesen tényleg ez lenne az egyetlen járható út. (...) Lehet,hogy az anyagiak neked nem kényszerhelyzetek,de vannak akinek igen.Próbáld meg ezt elfogadni.Empátia semmi több. (...) Lehet,hogy a mondanivalómmal egyedül fogok itt maradni,de biztos vagyok benne,hogy nagyon sokan azon a véleményen vannak mint én,legfeljebb hallgatnak.
Nagyon kérlek, ne személyeskedj velem. :( És kérlek, ne akard, hogy elmagyarázzam, hogy a fentiek miért számítanak személyeskedésnek. :)

zsotyi said:
Komolyan mondom,így nincs kedvem olvasni ezt a fórumot.Ránézek az akimra és csak azt látom,hogy GERONIMO szűrőm van,GERONIMO diffúzorom,GERONIMO mágnesszelepem...stb.Még szerencse,hogy a növénykéim ezt nem tudják és csak virulnak......
Nyilván azért érzik jól magukat, mert sikerült olyan körülményeket teremtened, amelyek MEGFELELŐEK nekik. Ez viszont - ha nem vagy elégedett a technikáddal - a TE érdemed, és a technika ebben kevesebbet segített - így még büszkébb kellene legyél magadra!!! Nem az anyagi problémáidat, hanem a sikeredet kellene látnod, ha az akira nézel.

recon said:
zsotyi said:
Ránézek az akimra és csak azt látom,hogy GERONIMO szűrőm van,GERONIMO diffúzorom,GERONIMO mágnesszelepem...stb.Még szerencse,hogy a növénykéim ezt nem tudják és csak virulnak......
Én is ugyanígy vagyok vele.
Az akváriumodat még nem láttam, de ugyanaz érvényes rá, amit Zsotyinak mondtam. Nehéz helyzetből sokkal jobb győzni, és ha sikerül, akkor az sokkal nagyobb érték!!! Az a célunk, hogy minnél több embernek sikerélménye legyen az akvakertészetben. Ezért muszáj azt ajánlani, ami bevált. Mert itt nagy pofonokat ad az akvárium. Amitől sajnos a kedv is elmegy.

Levinen said:
Zsotyi! Te a nép hangja vagy! :D
recon said:
Bizony, zsotyi a nép hangja.
Labirintkopoltyus said:
Ezt mennyire ADOM!!!
Zsotyi FOR PRESIDENT! :idea: Ha már így hárman megválasztottátok. Csináljunk egy szavazást a topic elejére. :D
Jó látni, hogy kialakulóban van egy összetartó és egy értékrendet valló csapat a fórumon. Valami közös group name kellene. :)

zsotyi said:
Vik,ebben a formában,ahogy te átadod,nincs is ezzel semmi gond,tudod.....
Ezért kellene inkább a mondanivalóra koncentrálni, és nem személyeskedni, és folyamatosan a pénzzel vagy a stílusommal foglalkozni. :idea:
 
Szó sincs klikkesedésről!
Nem foglalkoznék a pénzzel ha lenne... ezért is elégedek meg egy jó kis JÓÓÓ KIS klasszik szűrővel :D
 
recon said:
Szó sincs klikkesedésről!
Nem foglalkoznék a pénzzel ha lenne... ezért is elégedek meg egy jó kis JÓÓÓ KIS klasszik szűrővel :D
Tessék. Írok két oldal szöveget. Mihez szólnak hozzá a végén?

"Pénz".

Egyetlen egyszer szerepelt az UTOLSÓ sorban. :(
NEM erről szólt amit mondani akartam. :(
 
Természetesen elolvastam amit írtál csak erre volt kedvem reagálni. A többivel nincs gond. Tudom én hogy jobbak kényelmsebbek a pro szériás szűrők.
Az akimmal közel sincs minden rendben. Tápanyaghiányok co2hiány stb. szép lassan gyűjtögetem össze a hozzávalókat mostár így hogy megvan a szűrő egy szinttel feljebb léptem nemsokára lesz elgendő fény és co2 és a következő setup már biztosan rendben lesz. A többihez azért nem szólok hozzá mert nem nekem szólt. Lehetne írnom pl hogy Levinen tényleg profi szerintem is, azt meg már leírtam hogy énis meg vagyok elégedve a Eheim Classic szériával. : )
 
(...)Lenne mit reagálnom(...)

Mint elnök,a vitát berekesztem
em0200.gif
 
OFF

Érdekes kis vita lett ebből. Szerintem ezen nem kéne ennyire összekapni. Key gondolom jót akar mindenkinek, ezért ajánlja a jobb terméket. Emlékszem 1-2 hónapja Key szidta a Dymaxot, (lámpa) de én mégis megvettem. Hát nem kellett volna. Dani is megvette, szerintem ő is megbánta. Ez nem azt jelenti, hogy mindenből a legjobbat kell megvenni de érdemes átgondolni. Nem volt még classicom tehát nem tudok mit mondani róla. Szóval azt mondom, hogy ne veszekedjetek ezen, ebből a vitából úgyse lesz semmi mert mindenki kitart az érvei mellett.
Peace

ON
 
Különösen manapság eléggé földtől elrugaszkodott kérés az, hogy nem kellene a pénzzel foglalkozni, ezt azért be kellene látni.
Egyébként a Eheim Classic széria pont erről szól, az is tud magának Eheim minőséget vásárolni, akinek nincs nagyobb kerete külső szűrőre. Persze, a különbségek nyilvánvalóak, de pl. az élesztős CO2-t használók többsége sem azért választotta azt a megoldást, mert annyira szeret cukoroldatokkal lötykölni. :)
 
Én szóltam: NE vegyetek Eheim Classic szűrőt. Hosszú távon NEM éri meg.
Inkább spóroljatok még 1-2 hónapot és vegyetek valamit amit véletlenül sem bántok meg.

Aztán úgyis mindenki a saját belátása szerint cselekszik majd, és ez így van rendben. :)
 
Egyébként visszatérve a Eheim Classic valódi tapasztalataihoz.
- Ha megfelelően le van légtelenítve a szűrő, semmilyen "zajról" nem beszélhetünk. Nyílván van olyan műszer, mellyel a hangkibocsájtások között lehetne különbséget tenni, de úgy gondolom, erre nincs szűkség.
- A takarítása szerintem gyorsabb mint egy kosarasnak. Leemelem a szűrő fedelét, beleöntöm a kerámiagyűrűket egy vödör akváriumból leszívott vízbe. Leöntöm a gyűrűkről a vizet és visszatöltöm őket a szűrő vödörbe. A szivacs kimosása minden szűrőnél azonos. Ennyi.
-A levegőtlenítés néha nem szokott olyan jól sikerülni, egy kicsit bíbelődős, de kis rutinnal, ezt is elhanyagolhatóvá lehet tenni egy idő után.
Még mindig azt mondom, hogy ha valakinek nincs túl sok pénze és mégis egy életre szóló Eheim szűrőt szeretne venni, akkor mindenképp jó választás. tehát, hosszú távon (is) megéri!
Csak is kizárólag dupla csapokkal szabad megvenni!
Én egyébként nem hiszek abba, hogy csak márkás biológiai töltet a megfelelő.
 
A classicnak nincs kosara? Régen vettem egy Eheim Classic 2213-at, Németországból hozták és annak volt 1db nagy kosara ami kitöltötte a vödröt.
 
Proci said:
A classicnak nincs kosara? Régen vettem egy Eheim Classic 2213-at, Németországból hozták és annak volt 1db nagy kosara ami kitöltötte a vödröt.

Nekem volt már a szériából pár, de kosár soha nem volt. Még nem is hallottam ilyenről. Nem téveszted össze a Hydor Prime szűrővel? :D
 
Levinen said:
Nekem volt már a szériából pár, de kosár soha nem volt. Még nem is hallottam ilyenről. Nem téveszted össze a Hydor Prime szűrővel? :D
Nem-nem :)


Arizona said:
Praktikus, csendes! Nekem tetszik! :lol:
Számomra kellemes nosztalgiát ad, ha ránézek:) Gondoltam már rá, hogy beszerzek ismét egyet, de az akváriumra nem akarok még1-t ráakasztani, másik pedig (egyelőre) nincs :)
 
Ez kb. az a kategória amikor a Jaguárból kiszálsz a susogós tréningbe meg a makkos cipőbe az Operabálon :D
Megteheted, más kérdés hogy izléstelen :D

De most őszintén ez egy tipikus példa arra hogyan lehet értelmetlen dolgokat venni.

Nincs vele baj azon kívül, hogy a légies letisztult állványt pont arra találták ki hogy egy minőségi esztétikai dolog legyen a szoba bármely sarkában.
Sajnos a szűrő baromira nem illik a képbe.

Viszont nincs is nagyon olyan szűrője az ADA-nak ami erre az állványra való.... ;)
A 600-as a legkissebb szűrő ami finoman szólva is kifújná az utolsó dekort is az akiból :D

Értelmetlen termék, mármint az üvegállvány ebből a szempontból. A nagyobb akvárium állványánál nincs gond. csak a Nanókat kezelik mostoha gyerekként az ADA műhelyben :)

Egy sima szekrénybe betette volna a szűrőt és mindent és nem lenne szem előtt.
És akkor nem beszéltem a sárguló algásodó csövekről ami csak az elején szép utána vagy 2 havonta lecseréled a csövet, vagy jobb elrejteni amit lehet. A koszt kimosod de az átlátszó csövek anyagukban szineződnek idővel... íme

4022558756_d886ca9eaa.jpg
 
Back
Oldal tetejére