• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Eheim Biopower 160 belső szűrőbe mechanikus szűrőanyag?

Ó igen, azt elfelejtettem... Kb. 4 cm-es, fátyolfarkú aranyhal - klasszikusan kisállat kereskedésben vásárolták korábban :(
Ez nyugodtan nem fog gondot okozni. :)
Tartottam ennél jóval strammabbat is 54-esben, persze aztán kinőtte.
Bár nem kérdezted, de néhány tanács, hátha valamelyik hasznos lehet:
Érzékeny a vízváltozásra, egyszerre max 10l csere javasolt.
Száraztápból könnyen túleszi magát, etetés előtt érdemes beáztatni. (a tápot :) )
Nem árt neki a 24-25 fok, bár nem igényli.
Szereti a növényeket megrágni, talajban turkálni, bár ez némileg egyénenként eltérhet.
Levegőztetést meghálálja, a nagyobb vízsodrást nem szereti.
Nálam a békalencsét nagyon szerették.
Sok sikert!
 
Ez nyugodtan nem fog gondot okozni. :)
Tartottam ennél jóval strammabbat is 54-esben, persze aztán kinőtte.
Bár nem kérdezted, de néhány tanács, hátha valamelyik hasznos lehet:
Érzékeny a vízváltozásra, egyszerre max 10l csere javasolt.
Száraztápból könnyen túleszi magát, etetés előtt érdemes beáztatni. (a tápot :) )
Nem árt neki a 24-25 fok, bár nem igényli.
Szereti a növényeket megrágni, talajban turkálni, bár ez némileg egyénenként eltérhet.
Levegőztetést meghálálja, a nagyobb vízsodrást nem szereti.
Nálam a békalencsét nagyon szerették.
Sok sikert!
Köszönöm a biztatást :) és a szuper tanácsokat! A legtöbb infó szerencsére stimmel 👍 remélem, így ki tudunk tartani a melegebb időkig!
 
Szia!

Valami úszónövényt érdemes lenne beraknod neki, elég gyorsan felveszi a tápanyagokat a vízből, kicsit besegíthet a belső szűrőnek ez is.
Szia! Nagyon köszi a javaslatot! A békalencsét már említette más is és valóban írják a neten, h a nitriteket, nitrátokat jól megköti és az aranyhal is szereti csipkedni. 👍

Szerinted viszonylag kicsi, 54 literes akváriumba is érdemes tennem? Vagy nem számít a térfogat? Köszönöm!
 
Szia! Nagyon köszi a javaslatot! A békalencsét már említette más is és valóban írják a neten, h a nitriteket, nitrátokat jól megköti és az aranyhal is szereti csipkedni. 👍

Szerinted viszonylag kicsi, 54 literes akváriumba is érdemes tennem? Vagy nem számít a térfogat? Köszönöm!

Minél kisebb egy akva, annál inkább érdemes tenni bele, főleg, hogy felmerült, hogy a belső szűrő elbír-e a hal által termelt cuccal. Többünknek szokott felesleges úszónövényünk lenni, én is tudok valamennyit lehalászni - bár most nincs túl sok, de ha eljössz érte, adok szívesen.
 
Minél kisebb egy akva, annál inkább érdemes tenni bele, főleg, hogy felmerült, hogy a belső szűrő elbír-e a hal által termelt cuccal. Többünknek szokott felesleges úszónövényünk lenni, én is tudok valamennyit lehalászni - bár most nincs túl sok, de ha eljössz érte, adok szívesen.
Nagyon kedves Tőled a felajánlás! Ha tényleg nem gond, akkor lehet, hogy elfogadnám. 🙏 Privát üzenetet még nem tudok írni. Mit javasolsz, hogyan egyeztessünk?
 
Back
Oldal tetejére