• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Eheim 2224 vagy 2322

KoPe_

Nézelődő
Sziasztok!

Van egy növénnyel szépen zsúfolt akváriumom, bruttó 130l körül. Ha levesszük az aljzatot, fákat, akkor marad olyan 100l körüli vízmennyiség. Nos, ehhez eddig egy Eheim 2224-es szűrőt használtam, minden gond nélkül. Viszont a vízmelegítőm tönkrement és mit ad az ég, 15 euróért megszereztem egy 2322-es vízmelegítős Eheim szűrőt.
És most nagy dilemmában vagyok. A 2224-esnek nagyobb a teljesítménye, és a tartály is nagyobb, a 2322-es kisebb, viszont a fűtő nem az akváriumban lenne, hanem a szűrőben.
Ti melyiket javasolnátok? Maradjon a 2224, vagy nyugodtan visszaléphetek a 2322-esre, elég lesz annak is a szűrési teljesítménye?
Mivel a két szűrő kompatibilis (ezért is vettem meg a 2322-est, mert alkatrésznek tökéletes, ha másnak nem is), szerintetek lehetséges, hogy a nagyobb teljesítményű fejet (2224es) a 2322-esre teszem? Nőne az óránként szűrt víz mennyisége, viszont az áramlás is a szűrőben, így lehet, a szűrés hatásfoka csökkenne...

Szóval tanácsokat, véleményeket várok, mi, miért lenne jobb!

Köszönöm!
 
Sziasztok!

Van egy növénnyel szépen zsúfolt akváriumom, bruttó 130l körül. Ha levesszük az aljzatot, fákat, akkor marad olyan 100l körüli vízmennyiség. Nos, ehhez eddig egy Eheim 2224-es szűrőt használtam, minden gond nélkül. Viszont a vízmelegítőm tönkrement és mit ad az ég, 15 euróért megszereztem egy 2322-es vízmelegítős Eheim szűrőt.
És most nagy dilemmában vagyok. A 2224-esnek nagyobb a teljesítménye, és a tartály is nagyobb, a 2322-es kisebb, viszont a fűtő nem az akváriumban lenne, hanem a szűrőben.
Ti melyiket javasolnátok? Maradjon a 2224, vagy nyugodtan visszaléphetek a 2322-esre, elég lesz annak is a szűrési teljesítménye?
Mivel a két szűrő kompatibilis (ezért is vettem meg a 2322-est, mert alkatrésznek tökéletes, ha másnak nem is), szerintetek lehetséges, hogy a nagyobb teljesítményű fejet (2224es) a 2322-esre teszem? Nőne az óránként szűrt víz mennyisége, viszont az áramlás is a szűrőben, így lehet, a szűrés hatásfoka csökkenne...

Szóval tanácsokat, véleményeket várok, mi, miért lenne jobb!

Köszönöm!

Nyomasd mind a kettővel! (y)
 
Nálam 2322 szűr egy 30-as kockát. Semmi problémám az áramlással
2 l BioRio ami már picit fogja a szűrőt, valamint a csap felére zárva.
Nem lobog senkinek a haja :D
 
Back
Oldal tetejére