• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Eheim 2211 kerámia tengelyének pótlása vészhelyzetben

Tarakos

Kertész szaki
Előre bocsátom, hogy nagyon barkács megoldás következik, de ha valaki úgy jár mint én, hogy vasárnap eltöri a szűrő kerámia tengelyét és nincs tartalék szűrője amit hadrendbe tud állítani akkor a beszerzésig kihúzhatja vele.

Szóval amint már írtam, történt, hogy eltörtem a tengelyt. (hihetetlen, hogy milyen könnyen elpattant)
Ezután szétszedtem, a forgó részt és elkezdtem csere lehetőségek után nézni.

Észrevettem, hogy a fülpucoló műanyag szára pont olyan hosszú és ugyan olyan átmérőjű mint a 2211-es szűrő tengelye.
Leoperáltam a vattát a végéről, adtam egy kis csiszoló papírt a szárnak (mivel a vattás résznél be van vagdosva) és összetettem. Azt hittem, hogy zörögni fog vagy nem nyom elég vizet, de megdöbbenésemre teljesen halkan és megfelelő teljesítménnyel teszi a dolgát. Mivel vízben van, ezért a hűtése megoldott, bár biztosan előbb-utóbb elkopik.
Viszont ha nincs otthon csere darab úgy mint nekem akkor a vásárlásig ezzel a módszerrel ki lehet húzni.
(mivel 100db van egy dobozban, így talán még hosszabb ideig is.)
 
:lol: :lol: :lol: az emberi leleményesség határtalan :thumbup:

Én is pont most a hétvégén takarítottam a szűrőimet (2226,2224) megdöbbenésemre a 2226-os kerámiatengelye olyan vastag, hogy azon csodálkoznék ha eltörne, kb 6-7 éves lehet hogy még idősebb is a szűrő és semmi kopás nincs a tengelyen a rotor is szuper állapotban, ilyenkor örülök annak, hogy Eheimet vettem annak idején és nem valami gagyit, a fültisztító pöcök kerámia helyett az meg valami hihetetlen, de azért cseréld minél hamarabb mert lehet, hogy nem csak tengelyt kell majd venned hanem rotort is :twisted:
 
Jó kis megoldás. Anno nekem nem jutott eszembe amikor hasonló bajba kerültem. :roll:

Sajnos a kerámia nagyon jól viseli a csavaró igénybevételt, de a hajlítót egyáltalán nem. A műanyag amit betettél jó lehet, de talán az a baj vele, hogy rugalmasabb a szár mint a kerámia. Oldalirányba tud hajlani elég sokáig anélkül hogy eltörne. Tartós használatnál a rotor hozzáérhet a perselyhez, az kikopik és az egész szűrőfedelet cserélheted majd. Érdemes pótolni az alkatrészt, nem egy drága tétel. Szükségmegoldásnak viszont tökéletes volt. :thumbup:
 
Az az érdekes, hogy a tengely mindkét végén van egy-egy gumi ami a szűrő belső részeibe tökéletesen bele illeszkedik. Ez nem engedi oldal irányban mozogni a tengelyt.

Egyenlőre nem ér bele semmibe, pedig oldalra is döntöttem, sőt nem is lötyögött. Maga a rotor belül erősebb anyagból van mint a kerámia szerintem, és így az nem sérülhet, max a műanyag, pót tengelyem.

Mindenesetre már beszerzési listán van a gyári tengely, és ha minden igaz akkor holnapra itt a másik szűrő is. Addig kell csak kihúznom.
 
Grat, jó ötlet, vészmegoldásnak tényleg jó lehet.

Meg is jegyezném halkan, hogy ilyen esetekben lehet az előny, ha ez ember foglalkozik DIY technikákkal és ötletekkel is, mert így szükséghelyzetben sokkal könnyebben feltalálja magát. ;)
 
oRphEus said:
Grat, jó ötlet, vészmegoldásnak tényleg jó lehet.

Meg is jegyezném halkan, hogy ilyen esetekben lehet az előny, ha ez ember foglalkozik DIY technikákkal és ötletekkel is, mert így szükséghelyzetben sokkal könnyebben feltalálja magát. ;)

ott a pont! :thumbup: ;)
 
oRphEus said:
Grat, jó ötlet, vészmegoldásnak tényleg jó lehet.

Meg is jegyezném halkan, hogy ilyen esetekben lehet az előny, ha ez ember foglalkozik DIY technikákkal és ötletekkel is, mert így szükséghelyzetben sokkal könnyebben feltalálja magát. ;)
:thumbup: :clap: :)
 
Köszönöm az elismeréseket!

Még 1 napig tutira a fülpucolóval fog menni a szűrő, de lehet, hogy egy hosszabb tesztet is végrehajtok egyszer.
Kíváncsi vagyok, hogy a 3 napnyi működés milyen látható nyomokat hagy majd rajta.
(szerintem egyébként csak a szárazon járatás okozna benne károkat rövid időn belül.)
 
Tarakos said:
Köszönöm az elismeréseket!

Még 1 napig tutira a fülpucolóval fog menni a szűrő, de lehet, hogy egy hosszabb tesztet is végrehajtok egyszer.
Kíváncsi vagyok, hogy a 3 napnyi működés milyen látható nyomokat hagy majd rajta.
(szerintem egyébként csak a szárazon járatás okozna benne károkat rövid időn belül.)

Akvaristán valahol olvastam ,hogy használták így. Valaki kihúzta vele talán 2-3 hónapig, igaz belső szűrővel. Szóval működhet, de sok mindentől függ. Ezért legyen mindig otthon egy csere tengely :)
 
Tegnap megnéztem, hogy 3 napi járás után milyen sérülések látszanak a fültisztítóból reparált tengelyen.
Nos láthatóan az egyik végén kb: 5 tizednyi bemaródás volt már. Ettől függetlenül tökéletesen tette a dolgát még.

Kicseréltem egy másikra és ugyan úgy működik tovább.

Sajnos még használnom kell pár napig, mert a tegnap érkezett 2215-öst még meg kell reparálnom egy kicsit.
 
A 30 literes akit még mindig a 2211-el szűrőm. Egyenlőre még a DIY tengely van bent, bár már a 3.-at kellett cserélnem. Most éjszaka zörgésre ébredtem.
A szűrő megadta magát. Szétszedtem, és a tengely elkopott. Olyan 4 nap teljes gőzzel való használatot bír ki .
Szépen elkoptatja a tengelyt, bár láthatóan maga a rotor nem sérül. Mégiscsak a műanyag a gyengébb és egy idő után úgy elvékonyodik a fülpucoló, hogy eltörik. (üreges gyárilag).

Jövő héten végre eljutok odáig, hogy el tudok menni az eredeti kerámia tengelyért.

Tehát egy szónak is száz a vége:
Kb: 3 napig gond nélkül ki lehet húzni a 2211 és a 2213-as szűrőkkel ha eltört a tengely.
Utána csere.
 
Tarakos said:
Előre bocsátom, hogy nagyon barkács megoldás következik, de ha valaki úgy jár mint én, hogy vasárnap eltöri a szűrő kerámia tengelyét és nincs tartalék szűrője amit hadrendbe tud állítani akkor a beszerzésig kihúzhatja vele.

Szóval amint már írtam, történt, hogy eltörtem a tengelyt. (hihetetlen, hogy milyen könnyen elpattant)
Ezután szétszedtem, a forgó részt és elkezdtem csere lehetőségek után nézni.

Észrevettem, hogy a fülpucoló műanyag szára pont olyan hosszú és ugyan olyan átmérőjű mint a 2211-es szűrő tengelye.
Leoperáltam a vattát a végéről, adtam egy kis csiszoló papírt a szárnak (mivel a vattás résznél be van vagdosva) és összetettem. Azt hittem, hogy zörögni fog vagy nem nyom elég vizet, de megdöbbenésemre teljesen halkan és megfelelő teljesítménnyel teszi a dolgát. Mivel vízben van, ezért a hűtése megoldott, bár biztosan előbb-utóbb elkopik.
Viszont ha nincs otthon csere darab úgy mint nekem akkor a vásárlásig ezzel a módszerrel ki lehet húzni.
(mivel 100db van egy dobozban, így talán még hosszabb ideig is.)

Szia!
Én is ugyanígy oldottam meg évekkel ezelőtt az egyik variációban, csak hamar elkopik. A másik variáció, ami tartós is és, akár pár évet is el tudna menni, hogy be kell szerezni 2.5mm-es belső "szár" átmérőjű, rozsdamentes magú hegesztőpálcát, arról óvatosan le kell ütögetni a bevonatot, a tengelyt a kívánt hosszban lecsípni, a végeit kicsit megköszörülni, a tengelyt befogni fúrógépbe és finom csiszolópapírral kifényesíteni.
 
Urak és gyerkőcök!
Vén kecske vagyok már az az akvarisztika műszaki részében, de nem jöttem rá és szakirodalomból sem találtam róla ismertetőt, hogy az EHEIM ecco pro nyomóágában, még közvetlenül a fejrészében, mi célt szolgál egy "regulátor" szerű gumi golyó, amit a víz áramlása emelget üzem közben?
Mert kivettem, üzemeltettem pár percet, figyeltem a vízáramlást, majd ismét a visszatettem és semmi különbséget nem tapasztaltam a működésében.
ÜDV
 
Nekem mikor eltört a kerámia tengelyem, a férjem szét kapott egy már nem fogó kerámia betétes tollat. Méretre vágta kitisztította. Kb. 2 hónapja megy meg kéne már nézni milyen, és kicserélni :crazy:
 
Back
Oldal tetejére